Zavrieť

Porady

legalizacia ciernej stavby

Pozdravujem vsetkych.neviete poradit ako zlegalizovat ciernu stavbu postavenu pred rokom 1976?co treba ako prve?ake dokumenty budem potrebovat?ako dokazem ze stavba bola postavena pred rokom 1976? jedna sa o stavbu montovanu 6,5x13m.pripojenu k el.sieti a kanalizacii,nieje to vobec na mape,ani na liste vlastnictva.chcem aby to malo supisne cislo a bolo riadne zaevidovane.vyuzivat to chcem na podnikanie,ako pneuservis.Prosim poradte.za kazdu radu pekne dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Stavby postavené pred 1976 sa nekolaudovali. K žiadosti o súpisné číslo sa predkladá list vlastníctva, geometrický plán, čestné prehlásenie resp. nadobúdací titul, užívacie povolenie a pod. Presný zoznam Vám dá príslušný stavebný úrad.

    dufo1 je offline (nepripojený) dufo1

    dufo1
    na stavebnom urade som uz bol,tam ma posielali od dveri k dveram.nabadali ma nato,ze si mam podat ziadost o dodatocne stavebne povolenie.ale to je myslim zlozitejsi postup a drahsi a hrozi pokuta.ja som to chcel urobit jednoduchsie.pocul som,ze sa to da so stavbou pred 1976.len neviem presny postup a ci to musi urad akceptovat.tiez neviem ci ziadat na stavebnom urade,alebo na katastri.mam z toho gulaš.pital som sa aj geodeta,aj na katastri,vsetci kukali,ze co vlastne chcem.a ked som tvrdil,ze stavba bola uz pred 1976,nikto mi nedal presne info,ze co presne treba urobit.totalna neschopnost uradnikov pomoct.mam z toho nervy!bolo by fajn,ak by niekto presne vedel co stym.dik

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    dufo1 Pozri príspevok
    na stavebnom urade som uz bol,tam ma posielali od dveri k dveram.nabadali ma nato,ze si mam podat ziadost o dodatocne stavebne povolenie.ale to je myslim zlozitejsi postup a drahsi a hrozi pokuta.ja som to chcel urobit jednoduchsie.pocul som,ze sa to da so stavbou pred 1976.len neviem presny postup a ci to musi urad akceptovat.tiez neviem ci ziadat na stavebnom urade,alebo na katastri.mam z toho gulaš.pital som sa aj geodeta,aj na katastri,vsetci kukali,ze co vlastne chcem.a ked som tvrdil,ze stavba bola uz pred 1976,nikto mi nedal presne info,ze co presne treba urobit.totalna neschopnost uradnikov pomoct.mam z toho nervy!bolo by fajn,ak by niekto presne vedel co stym.dik
    Však to nerieš na stavebnom, ale na katastri. Tam Ti povedia čo budeš potrebovať, to dodáš, oni zapíšu a papier máš v ruke.

    dufo1 je offline (nepripojený) dufo1

    dufo1
    na katastri som bol.povedali,ze ak donesiem geometrak na stavbu,tak mi ju do mapy zakreslia,no bude to len parcela-zastavana plocha a nadvorie,ale stavbu nezapisu,len parcelu.to problem nevyrieši.chcem aby tam bola stavba,tak ako mam dom zapisany.nikto nevie presne info?

    Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

    Som kto som... Majky11
    co tak pravnik ktory pracuje v oblasti stavebneho prava ?

    Snad by vedel poradit...

    Len ho musis zohnat...

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Niesom si už celkom istí ale mne dával nejaký doklad obecný úrad.Bolo to vlastne vyjadrenie že budova stojí na tej a tej parcele a stavebníkom bol ten a ten.
    V závere dokumentu bolo napísané toto : Kolaudačné rozhodnutie,ktorým sa povoluje užívanie budovy na určený učel,vydal : stavba postavená pred r. 1975.
    Skús sa o tom poradiť na obecnom úrade aj oni by mohli vedieť ako postupovať.Mne to vybavovala realiťáčka takže neviem presne ako to urobila.
    Ono súpisné číslo ti aj tak môže prideliť len obecný úrad.

    legalizacia ciernej stavby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.