Zavrieť

Porady

Ukradnuta zdedena zivotna poistka ?

Zdravim,

pred par rokmi mi zomrel v rodine blizky. Prebehlo dedicske konanie, na ktorom sa ziadna zivotna poistka nespominala. V rodine sa ako tak vedelo ze zosnuly mal zivotku poistku ale ja osobne som to neriesil. No teraz po rokoch som sa dozvedel od osoby, ktorej mal zosnuly povedat, ze zosnuly svoju zivotnu poistku napisal na mna. A vraj to vie a aj vedelo viac osob.

Nejde mi o poniaze ale o princip. Viem ze znacna cast rodiny doslova snorila po umrti a zmizli viacere doklady a papiere, (vidina penazi nema hranic).
Moje otazky smeruju k tomu ci mohol niekto napriklad sfalsovat moj podpis a vybrat tu poistku.
Alebo ci si mohol vybavit plnu moc na moje meno bez mojho vedomia a tak ist do poistovne alebo iba zadrziava potrebne doklady (nemam ja nebudes mat ty) ?
Ak mam indiciu v ktorej poistovni bola uzatvorena zivotna poistka, poskytne mi informaciu kto si vybral peniaze ?

Za kazdu radu Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    jur.sem Pozri príspevok
    Ice dive : dakujem

    kresok : preco je dolezite kedy zomrel ? a kedy bolo ukoncene dedicske ?

    nie niekto mu povedal ale jemu priamo zosnuly povedal. Ozrejmim viac faktov.
    V dobe ked mal poistku uzatvorit a povedat to doticnej osobe XY, som ja nemal 18 rokov. Osoba XY nevedela ze ja o poistke neviem a sama bola prekvapena ze to neviem, praveze bola v tom ze ja mam tu poistku.
    V case umrtia a dedickeho konania som uz 18 rokov mal. Neviem za akych okolnosti to XY povedal a preco mne nie ale predpokladam ze nedufal ze tak skoro zomrie.
    Ja len chcem vediet ci je teoreticky mozne u notara "vybavit" aby sa podpisal na plnu moc a niekto s tou plnou mocou vybral peniaze z poistovne.
    Alebo dalsia moznost ze informacia ze poistka je na mna je blud, nebola na nikoho a niekto vybavil ze poistka vobec nesla do dedickeho konania.
    plati co pisal Ice hore ...
    poistovna vyplati peniaze bud
    1. na zaklade osvedcenia o dedicstve dedicom alebo
    2. osobe uvedenej v poistnej zmluve ako opravnena osoba

    kedze podla toho co pises bod 1. neplati, plati 2., ina moznost neexistuje, ani poistovna nemohla vyplatit peniaze niekomu inemu ...
    takze si mozno nebol tou opravnenou osobou ... alebo skus sa informovat v poistovni, ak s poistkou nic nemas, nebudu sa s tebou bavit, ak si na nej bol ako opravnena osoba ty, povedia ti vsetko, aj to komu boli vyplatene peniaze (ak vobec boli, mozno tvojmu zakonnemu zastupcovi)

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    v zásade sa buď životná poistka dedí a je predmetom dedičského konania, alebo ak poistený uviedol oprávnenú osobu v zmluve tak v prípade smrti poisteného dostáva plnenie táto osoba... ak tvrdíš, že si mal byť oprávnenou osobou ty, tak by poisťovňa peniaze vyplácala tebe (ak si bol spôsobilí na právne úkony, napr. ak si ešte nemal 18 rokov, tak peniaze vyplácali zákonnému zástupcovi... )

    ak vieš v ktorej poisťovni bola životka uzavretá tak sa tam môžeš ísť opýtať, kto a kedy vyberal peniaze, oni sa rozhodnú či ti túto informáciu poskytnú alebo nie... je to individuálne a je to o ľudoch... záleží na koho natrafíš...

    jur.sem je offline (nepripojený) jur.sem

    jur.sem
    Ice dive : dakujem

    kresok : preco je dolezite kedy zomrel ? a kedy bolo ukoncene dedicske ?

    nie niekto mu povedal ale jemu priamo zosnuly povedal. Ozrejmim viac faktov.
    V dobe ked mal poistku uzatvorit a povedat to doticnej osobe XY, som ja nemal 18 rokov. Osoba XY nevedela ze ja o poistke neviem a sama bola prekvapena ze to neviem, praveze bola v tom ze ja mam tu poistku.
    V case umrtia a dedickeho konania som uz 18 rokov mal. Neviem za akych okolnosti to XY povedal a preco mne nie ale predpokladam ze nedufal ze tak skoro zomrie.
    Ja len chcem vediet ci je teoreticky mozne u notara "vybavit" aby sa podpisal na plnu moc a niekto s tou plnou mocou vybral peniaze z poistovne.
    Alebo dalsia moznost ze informacia ze poistka je na mna je blud, nebola na nikoho a niekto vybavil ze poistka vobec nesla do dedickeho konania.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    A akom pomere si bol ty so zosnulym? Bol si ucastnikom ded. konania?

    Inak, tiez mi je divne, ze vela ludi ako pises, vedelo, ze ty si "opravnena osoba",ale tebe to zosnuly nepovedal. :-O. Ked si nebol plnolety,mohol to povedat aspon tvojim rodicom,alebo nejakej doveryhodnej osobe,aby si sa k peniazom dostal, ked si to on tak prial...

    Ukradnuta zdedena zivotna poistka ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.