Zavrieť

Porady

Vymaz konatela/spolocnika s.r.o. z obchodneho registra

Ahojte,

Mohli by ste mi poradit ako postupovat pri vymaze konatela/spolocnika s.r.o. z obchodneho registra? Ide o rovnaky postup pri vymaze konatela a spolocnika?

Vo firme existuju momentalne 2 konatelia aj spolocnici. Jeden z nich uz v roku 2013 nebude konatelom/spolocnikom. Druhy konatel ostava. Aky je postup? Ake dokumenty je potrebne dolozit na sud a ktore podpisy sa overuju? Ako dlho zvykne taky proces prebiehat?

Citala som vase starsie prispevky, ale nie som si ista ci platia aj pre rok 2013.

Vopred vdaka za vsetky vase rady,

K.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja zasa neviem, ako to myslíš s tou kombináciou.
    Konateľ - vymenuje a odvoláva VZ, na základe VZ konateľ podáva návrh na zápis zmien
    Spoločník - môže predať svoj obchodný podiel druhému spoločníkovi-spoločníkom alebo aj niekomu inému. Ide zasa o zmeny v štruktúre sro, ktoré sa na základe schválenia VZ a podaného návrhu konateľom do OR.
    Ak ide o spoločníka a súčasne konateľa - rovnaký postup ako hore, ale treba každé postavenie vyriešiť osobitne.

    karacik je offline (nepripojený) karacik

    karacik
    Dakujem Kejka za radu.
    Teda ak som spravne pochopila, ked je konatel a spolocnik ta ista osoba tak treba postupovat takto?:
    1; spolocnik napr. preda svoj obchodny podiel druhemu spolocnikovi na zaklade "Zmluvy o prevode obchodneho podielu" a potom na zaklade valneho zhromazdenia urobi navrh na zapis zmien do OR
    2, ak sa na valnom zhromazdeni odvola konatel potom na zaklade toho sa urobi navrh na zapis zmien do OR

    Na sud sa posiela kazda zmena zvlast? Ked sa obe zmeny schvalia na tom istom valnom zhr. aj vtedy ma byt kazda zmena osetrena zvlast dokumentom?
    V takomto pripade by sa mal na regostrovom sude zaplatit poplatok 1* 66,-EUR ?

    Tesim sa na dalsie rady.

    Diky vopred.

    K.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    karacik Pozri príspevok
    Dakujem Kejka za radu.
    Teda ak som spravne pochopila, ked je konatel a spolocnik ta ista osoba tak treba postupovat takto?:
    1; spolocnik napr. preda svoj obchodny podiel druhemu spolocnikovi na zaklade "Zmluvy o prevode obchodneho podielu" a potom na zaklade valneho zhromazdenia urobi navrh na zapis zmien do OR
    2, ak sa na valnom zhromazdeni odvola konatel potom na zaklade toho sa urobi navrh na zapis zmien do OR

    Na sud sa posiela kazda zmena zvlast? Ked sa obe zmeny schvalia na tom istom valnom zhr. aj vtedy ma byt kazda zmena osetrena zvlast dokumentom?
    V takomto pripade by sa mal na regostrovom sude zaplatit poplatok 1* 66,-EUR ?

    Tesim sa na dalsie rady.

    Diky vopred.

    K.
    Do OR urobíš jeden návrh za jeden poplatok na všetky zmeny. Ak máš u spoločníka vklady 50:50, obaja rovnako, budú potrebovať k prevodu OP Súhlas správcu dane. O tento musia písomne požiadať príslušný DÚ.
    Na VZ môže byť aj 5 vecí naraz riešených, aj konateľ, aj prevod, aj zmena sídla, obchodného mena a podobe.
    Návrh do Or podáva aktuálny konateľ.

    Pri elektronickom podaní návrhu do OR ušetríš 50 % na SP.

    Vymaz konatela/spolocnika s.r.o. z obchodneho registra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.