Zavrieť

Porady

Prerábka 40-ročného domu

Chcel by som sa poradiť či mi vyjde prerobiť 40-ročný rodinný dom s rozlohou 90 m2 s pálenej tehly. Chcem urobiť novú plynovú a elektrickú prípojku, voda je ok iba nové rozvody v dome. Ďalej nová strecha, zateplenie, fasada, okna a dvere,2x sanita, podlahy, omietky, komin, krb, podlahove kurenie, 2 podkrovne izby, schody, terasa, spevnenie stropu.
Na prízemí bude kuchyna spojena s obyvackou, spajza, spalna, wc a kupelka samostatne.
v podkrovi by boli dve izby a kupelka.
Elektriku si viem urobit sam, na material mam zlavu 20%.
Vodu,plyn a kurenie mi urobia znami za rozumnu cenu, na material maju zlavu 15%.
Strechu svojpomocne, zaplatim len material+ 1000€ znami majstri.
Buracie prace si urobim sam.
Vyjde mi toto vsetko do 50 000€? Nemam az taky prehlad, nikdy som neprerabal RD.
(+by som sa chcel spytat o kolko viac by sa predrazil keby som chcel do podkrovnych izieb balkony a nie stresne okna? A kolko vyjde cca garaz na jedno osobne auto?)
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Chcem sa opytat, kolko asi stoji zateplenie- polystyren domu, typicka poschodova kocka na vychode Slov. Rozmery neviem, ved su skoro vsetky rovnake.Strecha je plechova.Rovna.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

alaya1 Pozri príspevok
Chcem sa opytat, kolko asi stoji zateplenie- polystyren domu, typicka poschodova kocka na vychode Slov. Rozmery neviem, ved su skoro vsetky rovnake.Strecha je plechova.Rovna.
No nám robili ponuku cca pred rokom a hovorili cenu 7000-8000 e a ten dom je trošku väčší ako betonova kocka.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Fiha, az tak vela, tak teda to je dobra palka. tento ma 107 m2.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

tento link mne absolutne nepomoze, dakujem, aj tam pochybujem, ved len takato linka stoji cca 3-4 000 eur.Ja som chcela vediet len cca ceny vymeny elektoinstalacie v poschodovom dome 107m2.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kolko stoji priblizne zateplenie polystyrenom takehoto typu domu?Povrch ma teraz brizolit

0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať