Zavrieť

Porady

Prémiové ukazovatele

Zaujímalo by ma, aké prémiové ukazovatele majú u vás THP zamestnanci "úradníci", t.j. napr. účtovníci,personalisti, sekretárky a pod.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    U nás to sú "individuálne výsledky práce" ale čo to znamená ??... nikto nevie

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    U mojich klientov nemajú žiadne prémie lebo citujem: "sekretárka,účtovník ...." sa nepodieľa na zlepšených výsledkoch firmy-rýchlejšie neúčtuje ani sekretárka nevarí kávu lepšie.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Za hlavný prémiový ukazovateľ by som si dovolil považovať rozhodnutie šéfa. V myšlienkach šéfa pri rozhodovaní sa však asi ťažko dá zorientovať.

    Takže predpokladám, že diskusia na túto tému bude čoskoro "zrelá" na presun do rubriky "iné Porady".

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    [QUOTE=endrju]Za hlavný prémiový ukazovateľ by som si dovolil považovať rozhodnutie šéfa. V myšlienkach šéfa pri rozhodovaní sa však asi ťažko dá zorientovať.

    Trafil si klinec po havičke.

    ecuch je offline (nepripojený) ecuch

    ecuch
    Odo mňa ako od ekonóma sa totiž chce, aby som vymyslela merateľné, hodnotiteľné a priamo dotyčným pracovníkom ovplyvniteľné ukazovatele. A ja pre tieto skupiny ľudí vážne nič vymyslieť neviem.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Jedným z kritérií by mohlo byť dodržovanie termínov a odovzdávanie všetkých dokladov načas (myslím daňový úrad, štatistika, uzávierky a pod.). Samozrejme nemyslím iba načas, ale aj kvalitne, čo následne môže prekontrolovať daňová kontrola. Myslím, že ekonóm/účtovník, ktorému daňová kontrola nenájde nejaké problémy v účtovníctve si zaslúži odmenu.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Braňo
    Jedným z kritérií by mohlo byť dodržovanie termínov a odovzdávanie všetkých dokladov načas (myslím daňový úrad, štatistika, uzávierky a pod.). Samozrejme nemyslím iba načas, ale aj kvalitne, čo následne môže prekontrolovať daňová kontrola. Myslím, že ekonóm/účtovník, ktorému daňová kontrola nenájde nejaké problémy v účtovníctve si zaslúži odmenu.
    Kiežby to tak aj bolo. Po daňovej kontrola sa ma šéf pýtal, či má dať nastúpiť celú firmu a poďakovať mi pred nimi. A touto vetou to aj zhaslo.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Braňo
    Mne povedali, že za to ma platia, aby to bolo dobré.
    Ty tej almužne hovoríš plat?

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    No náhodou mňa raz pochválila daňová kontrola pred šéfom a povedala, že to mám tak vzorne spracované /DPH/, že si to zaslúži odmenu. Tak mi dal "odmenu" 2.000,-- Sk.

    ecuch je offline (nepripojený) ecuch

    ecuch
    No, pôvodne som chcela pragmatickú radu, alebo tip, aké prémiové ukazovatele vymyslieť. Lebo príkaz nadriadených je jasný: treba ľudí motivovať a len na základe dobrých výsledkov odmeňovať. Ale keď ide o konkrétnu realizáciu, tak "babo raď ". No po reakciách na otázku mi neostáva nič iné, iba súhlasiť s endrjú - om. Hlavným prémiovým ukazovateľom je asi koeficient pracovnej nálady šéfa. Ale to už je ozaj do inej rubriky.

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    ecuch
    No, pôvodne som chcela pragmatickú radu, alebo tip, aké prémiové ukazovatele vymyslieť. Lebo príkaz nadriadených je jasný: treba ľudí motivovať a len na základe dobrých výsledkov odmeňovať. Ale keď ide o konkrétnu realizáciu, tak "babo raď ". No po reakciách na otázku mi neostáva nič iné, iba súhlasiť s endrjú - om. Hlavným prémiovým ukazovateľom je asi koeficient pracovnej nálady šéfa. Ale to už je ozaj do inej rubriky.

    Len by ma potom zaujímalo, ako tento "koeficient" definuješ v mzdovom dekréte?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.