Zavrieť

Porady

nedoplatok za vodu

Ahojte,prosim vas mam obrovsky problem,spolu s priatelom sme id maja minuleho roku byvali az do konca januara v garsonke v podnajme,v najme bola zahrnuta samozrejme aj vida,teraz nam prisiel nedoplatok vo vyske 500 euro,minuli sme po odpise spolu 24 kubikov vody je to mozne aby bol nedoplatok naozaj tak vysoky,prosim poradte mi co mam robit
Usporiadat
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Hráč. Kubík, tak 2 €. 500 : 2 = 250. Ak 2,08 € , tak 240. Nepripísali vám náhodou, omylom nulu?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
player85 player85

player85 je offline (nepripojený) player85

sito Pozri príspevok
Hráč. Kubík, tak 2 €. 500 : 2 = 250. Ak 2,08 € , tak 240. Nepripísali vám náhodou, omylom nulu?
Teraz naviem,sme z toho zufaly,majitel bytu od nas pyta take neskutocne peniaze a nam to nejde vobec do hlavy,tvrdi nam ze on ked byval z priatelkou pol roka na byte ze minuli 6 kubikov vody za 6 mesiacov,pritom byvali sme v byte od maja a on vodu od zaciatku roka platil teraztoto,poradte ako mame postupovat
0 0
player85 player85

player85 je offline (nepripojený) player85

A teraz nam majitel povedal ze prisiel na to ze kubik vody stoji 13 euro,ja toto uz naozaj nechapem
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Nepreteka vam nahodou WC?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Nie vám, vlastníkovi garzonky! Žiadať od neho doklady, ročné vyúčtovanie. Ale to bude až v máji? A za január, až 31.5 v roku 2014. A stavy vody na začiatku a na konci odpísali? Asi to bude na vás nejaká búda, ušitá?
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Je tiež dôležité vedieť, či je to čiastka iba za studenú vodu, alebo je to aj za teplú vodu (teda spolu s ohrevom atď.). Keď rátam 9 mesiacov bývania, t.j. 55,5 €/ mesiac. Teplá voda spolu s ohrevom je cca 10 €/m3, studená tých cca 2 €/m3. Z toho treba vychádzať. 24 kubíkov za 9 mesiacov je dosť málo, ste si istí, že to nie je iba studená voda? Máte merače aj na teplú aj na studenú vodu? Toto sú iba technické veci k tej spotrebe a cene.
Dôležité však je, ako to máte podchytené v nájomnej zmluve a či vám podľa zmluvy vyplývajú dáke povinnosti ohľadom nedoplatkov, resp. údajných nedoplatkov.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

player85 Pozri príspevok
A teraz nam majitel povedal ze prisiel na to ze kubik vody stoji 13 euro,ja toto uz naozaj nechapem
A to čo? Je je.....

Šak to musí byť z Lurdov

Nie on ...
0 0
player85 player85

player85 je offline (nepripojený) player85

Tepla voda 24 kubikov a studena 33 kubikov je to mozne ze by sme dvaja co sme sa len v sprchaci sprchovali minuli??? A teraz ze mu mame aj nejaky poplatok 160 euro zaplatit este k tomu co musi na bytove zaplatit,sumu kt.on mesacne platil za vodu nam povexal ze nevie kolko platil
0 0
player85 player85

player85 je offline (nepripojený) player85

Cize cena za kubik vody robi kolko,vie to niekto? Ci mam pockat na to vyuctovanie,ja fakt neviem.mozno hystercim ale ked som videla tu sumu tak mi zle prislo a vobec ked nam ani nevue povedat kolko platil vodu mesacne plus mal v byte nahlasenu jednu osobu a nie dve
0 0
player85 player85

player85 je offline (nepripojený) player85

jnovota Pozri príspevok
Teba jeho zálohy nemajú čo zaujímať

Iba vaša spotreba
a jednotková cena
- za studenú do 2,2
- za teplú do 11 evri za kubík
Tak 72 studena 264 tepla ale ked v najme je zahrnuta aj voda ako sme boli dohodnuty a on by platil viac tak by neprisiel taky nedoplatok ci sa mylim? To aj vy mavate take nedoplatky za vodu? A je normalne ze by sme aj tolko vody minuli?
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

[QUOTE=player85;2242621]Tak 72 studena 264 tepla

To sú kubíky alebo sumy?
0 0
player85 player85

player85 je offline (nepripojený) player85

Sumy pri vypocte ze kubik studenej vyde na dve eura a minuli sme 33 studenej a 24 kubikov teplej ale aj tak mi to nejde do hlavy,asi aj zmluvu sme mali naprd vystavenu ked nam doteraz nrvie majitel povedat ze co platil mesacne za vodu
0 0
player85 player85

player85 je offline (nepripojený) player85

Mohlo sa stat ze prenajimatel platil cca 2-3 eura za vodu mesacne a nam tym nabehol taky velky nedoplatok?prosim vad poradte nam
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

jnovota Pozri príspevok
Najprv prestaň hysterčiť
prečítaj si nájomnú zmluvu
požiadaj o vyúčtovanie za 2011 a z neho cenu teplej vody
Preskočilo ti? Od mája minulého roka do konca januára! Však to bol rok 2012 a jeden mesiac roku 2013! Či nie?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

jnovota Pozri príspevok
Málokto tam má teplú
Zadávateľka v zadaní témy nehovorí o teplej vode. O vode.
0 0
player85 player85

player85 je offline (nepripojený) player85

V zmluve sme mali len odpisanu vodu,zaciatocny a konecny stav.cisto cena mesacne zalohovo za vodu v zmluve nieje uvedena a ked sme sa ho aj v priebehu roma pytali ze kolko plati ze aby sme potom moc nedoplacali povedal nam ze on nevie kolko presne plati za vodu - uz to mi je divne,vobec sa tu v tom nevyznam a neviem co dalej
0 0
player85 player85

player85 je offline (nepripojený) player85

V najomnom su zahrnute poplatky za odber studenej a teplej vody,spotrebu el.energie,plynu a piplatok za magio internet a televiziu,pripadny nedoplatok bude xa obdobie najmu najomcovi vyuctovany do 10 dni od dorucenia rocneho zuctovania na zaklade stavu jednotlivych meracov
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

player85 Pozri príspevok
Mohlo sa stat ze prenajimatel platil cca 2-3 eura za vodu mesacne a nam tym nabehol taky velky nedoplatok?prosim vad poradte nam
Vlastník má mesačný predpis. Na ňom má úhradu, zálohu na vodu, studenú. A tiež úhradu, zálohu na teplú vodu. Na konci roka sa náklady domu za vodu rozpočítajú medzi jednotlivé byty a tie sa vyúčtujú oproti zálohe. Pri teplej tiež, studenú na ohrev v cene ako za studenú a k tomu náklady za teplo dodané v teplej vode. Teda to čo ste vy minuli na čom ste sa podieľali on ešte nemôže vedieť. Tak, ak od vás požaduje úhradu nejakého dlhu, tak je to dlh z minulosti na ktorom ste sa vy nemohli podieľať. Buď to on, alebo nájomník pred vami to spôsobil.

Cena za vodu v roku 2011 u nás 2,2797 €.

Cena za studenú vodu na ohrev a jej ohriatie vyšla na jeden m3 11,3824 €.

A takéto informácie musí dostať aj on od správcu domu. Ale za rok 2012 ich dostane až 31.5.2013.

Čo mate v zmluve o prenájme?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

jnovota Pozri príspevok
Preskočilo tebe.
Pozri sa do vyúčtovaní za 3 roky po sebe

jednotková cena za TUV bude vzrastať max 10 % ročne = 2011x 1,1 je orientačná cena 2012

Trullko

kde nie je presný údaj, robí sa odborný odhad
A ako ty vieš, že isto neboli na konci roka odpísané bytové vodomery v tej garzonke?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

jnovota Pozri príspevok
Iba blbečkovi môže vysť zo zadania 200 kubíkov za 11 mesiacov
Pokiaľ píše o vode a cena vody je 2 €, +/- 0,2 €. Ja ti teda neviem, pri uvedených 500 €?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať