Zavrieť

Porady

Dobrý deň, potrebujem poradiť ako mám zrušiť po prvej zásielke odoberanie tovaru.

Článok čo som našla na internete presne opisuje telefonát ktorý som mala včera.
Ten článok:
Samotný rozhovor prebiehal takto:

Dobrý deň, pri telefóne Beáta ....... v zastúpení švajčiarskej spoločnosti XY pôsobiacej na Slovensku. Môžem vás požiadať o krátky monitorovaný rozhovor?
Akosi podvedome som odpovedal: prepáčte, nemám momentálne čas na rozhovor.
Ona ale bola otravná a pokračovala:
V tom prípade budem veľmi stručná, venujete mi minútku?
Ja: áno (každý zdvorilý človek si minútku na iného predsa nájde, ale keď monitorovaný, tak obojstranne, povedal som si a zapol som tiež nahrávanie). Vtieravý ženský hlas pokračoval.
Naša spoločnosť XY by vám chcela predstaviť v rámci reklamnej kampane ponožky z bambusového vlákna. Poznáte bambusové vlákno a výrobky z neho vyrobené, mladý pán?
Ja: nie (zväčša si bambus človek nespája s vláknom...).
Ona: s vašim dovolením vám ich v stručnosti predstavím. Tieto ponožky sú podstatne kvalitnejšie a komfortnejšie ako bavlnené. Okrem iného majú termoregulačné vlastnosti, čiže v zime príjemne hrejú a v lete akoby chladili, sú také priedušné a noha sa v nich nepotí. Tiež sú prirodzene antibakteriálne, takže vhodné aj pre alergikov... Naša firma v rámci reklamy zasiela jeden pár čiernych pánskych ponožiek z bambusového vlákna na odskúšanie len za symbolickú sumu 1 euro. Mladý pán, skúsite švajčiarsku kvalitu za jedno euro, čo poviete? Môžeme vám poslať jeden pár na vyskúšanie? Ja v akejsi naivite, či skôr zvedavosti hlesnem: no... môžete.
Ona nato: akú máte veľkosť nohy?
Ja: 42.
Ona: Nadiktujte mi, prosím vaše meno a adresu!
Až po prehratí som si uvedomil, že hlas mi tú adresu doslova prikázal. Vtedy som si to ani neuvedomil a vtieravú ženu som bez výhrad poslúchol a nadiktoval som svoje meno, adresu... Nestačil som si to ani uvedomiť a už padli ďalšie otázky... Akú farbu ponožiek prevažne nosíte? Čierne alebo máte radšej farebné? A ešte posledná otázka, máte viac ako osemnásť rokov, mladý pán? Ja: Áno. Ona: Pán ...., keďže ste mi poskytli osobné údaje, teda meno a adresu, rada by som vás informovala, že tieto vaše osobné údaje budú spracované v súlade so Zákonom o ochrane osobných údajov a budú poskytnuté len švajčiarskej spoločnosti XY, ktorá vám tento reklamný výrobok zašle. Na záver zaznela od nej malá rekapitulácia: pán ....., v stručnosti si to celé zopakujeme. Do 14 dní obdržíte potvrdzovací list. Na druhej strane potvrdzovacieho listu budú uvedené kompletné obchodné podmienky. V prípade, že s nimi nesúhlasíte, stačí kontaktovať zákaznícky servis do 8 dní od obdržania potvrdzovacieho listu. Do ôsmich týždňov vám príde reklamná zásielka značky BAMBOO BY COURLUX, ktorá bude obsahovať: jeden pár čiernych pánskych bambusových ponožiek a v zásielke bude aj poštová zloženka na čiastku 1 euro. V prípade, že budete spokojný, sme schopní sa starať o vás aj naďalej a to tak, že trikrát do roka vám zašleme tri páry ponožiek za cenu 9,90 + 3,90 poštovné a balné. Zopakujeme si adresu: ......, súhlasí to, pán ....? Ja: Áno. Ona: Ďakujem za váš čas a prajem vám príjemný zvyšok dňa, dopočutia. ... a v okamihu zaznelo "cvak". Poviem vám, že celkom mi odľahlo. Zakrátko po skončení telefonátu som si totiž uvedomil, že tá žena ma cvičila ako malého Jarda a ja som ju na slovo poslúchal. O týždeň mi došiel list zo žilinského P.O.BOX-u,v ktorom mi "švajčiarska" firma potvrdila, že som si objednal ponožky za jedno euro a ďalšie služby k tomu. Tie ďalšie služby sa mi nepozdávali, a tak som sa snažil dovolať na zákaznícku linku a objednávku zrušiť. Podarilo sa mi to až na štvrtý deň. No aké bolo moje prekvapenie, keď mi telefónna operátorka oznámila, že zasielanie sa nedá zrušiť. Vraj to treba skúsiť až po druhej zásielke. Len tak na okraj, v liste uvedené faxové číslo ani mailová adresa firmy nebola prístupná. Po mesiaci mi prišla vzorka ponožiek a vzápätí tri rovnaké páry so zloženkou na 13,80 eura. Okamžite som zaslal list aj s telefonátom, že žiadne ďalšie ponožky nechcem. O mesiac mi prišla už iba zloženka na 13,80 eura a ponožiek nikde, musel som ju napriek tomu uhradiť, lebo v liste hrozili sankciami a exekútorom, keďže som sa v telefonickom rozhovore zaviazal, že súhlasím s pravidelným zasielaním "švajčiarskych" ponožiek. Nakoniec sa mi predsa len podarilo zasielanie zrušiť, ale nepríjemný pocit mi ešte dlho zostane. A tak dám všetkým dobrú radu. Ak sa vám ozve v telefóne neznámy hlas, bez slova zložte. Predídete tým mnohým nepríjemnostiam. Ak napriek upozorneniu nadviažete s cudzím človekom kontakt, môže vás tento priateľský rozhovor vyjsť pekne draho. P.S. Ponožky boli samozrejme šmejd s veľkým Š, ktorý sa ani omylom nevyrovná bambusovým ponožkám napr. značky Belinda.
Usporiadat
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

bambusové ponožky sú dobrá vec ale ak príde takáto neodmietnuteľná ponuka mailom, no nespolupracuj s takým ochotným človákom :


Pozornosť deň, som Vás kontaktovať na vzájomne výhodnom obchode s presvedčení, že ste nezradí ma na konci. Ja som doktor Robin Roberts, riaditeľ Portfóliové investície, UBS Investment Bank plc, tu v Anglicku .. Počas nedávneho auditu bankových účtov a služieb našej banky; som objavil non-rezidentom bankového účtu, ktoré neboli po dlhú dobu. Po diskrétne vyšetrovanie, som zistila, že majiteľ tohto účtu bol americký pán Harry Newton, multi-milionár business Mogul, ktorý zomrel ako hurikán Katrina spláchnuť svoj domov úplne v auguste 2005. Až do teraz, nikto nevie o jeho bankovom účte u UBS Investment Bank a môjmu ďalšiemu vyšetrovanie preukázalo, že zosnulý najbližšia rodina tiež zomrel v tragédiu. Tento účet má GBP? 17,1 miliónov (sedemnásť miliónov jedno sto tisíc Britská libra) len. Aj vás kontaktovať ako cudzinec, aby bolo možné zaistiť s vami prevod týchto peňazí z účtu, pred naším ďalším auditu bankových účtov. Ak vedenie banky zistí, že tento účet bol latentné pre tieto dlho, bude zmrazený a peniaze budú vrátené na bankový pokladnice, nevyžiadanej verejných prostriedkov. Preto chcem, aby si kandidoval ako "zahraničné príjemcu". Potrebujem vašu plnú spoluprácu, aby sa táto transakcia fungovať perfektne, pretože vedenie banky je pripravená schváliť okamžitú platbu na toho, kto že bude prezentovaný ako príjemcom týchto peňazí. Perfektné prevod stratégie by byť zavedená v tvojom mene právne, tak, že nikto nebude podozrievať svoje nároky. So svojimi pozíciami a vplyv tu, tieto peniaze budú re-profilované na váš prospech a prevedené na zahraničné bankové účet / s budete menovať, ale ubezpečenie od vás, že tieto peniaze zostanú v bezpečí vašej starostlivosti až môj príchod sa pripojiť si pre zabezpečenie môj podiel. Pre vašej účasti v tejto dohode, dostanete 40% z celkovej sumy. Láskavo považujú túto ponuku okamžite a pošlite mi vaše informácie takto; Vaše celé meno, kontaktná adresa, Váš priamy Mobilný telefón číslo a dátum narodenia, kto re-profiláciu fondu na vaše meno ako dedič príjemcu. Neváhajte zavolajte mi pre ďalšiu diskusiu a pokyny o tom, čo sa od vás očakáva. Budem počítať s vašou zmysle tajomstvo a dôvernosti, aby sa zabránilo riskantné expozíciu, vzhľadom na citlivosť a veľkosti tohto projektu. Som úzkostlivo tešíme sa na naliehavé reakciu, takže môžeme začať.

S pozdravom,

Dr Robin Roberts
Riaditeľ Portfóliové investície, UBS Investment Bank plc.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
to je dôvod, že ak sa mi niekto ozve telefonicky, dosť odmietavo reagujem nechám si dva razy zopakovať názov firmy, a meno volajúceho - kvôli "atmosfére"
potom eventuálne si vypočujem tirádu a pri prvej otázke druhej strany odmietam ďalšiu komunikáciu s tým, že nepotrebujem, nechcem.
Všetko slušne, ale nekompromisne. Týka sa to všetkých ponúk - reklamných, investorských,........
to platí od čias bambusových ponožiek vtedy som ich tiež za 1 euro dostala a následne musela zaplatiť vtedy 5 eur a bolo to mimo Švajčiarskej firmy priamo zo Žiliny, asi zmenili taktiku. Bambusové ponožky dostanem aj bežne v obchode.
1 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Ja to riešim tak, že buď
1.Ani nenechám dohovoriť a položím
2.Položím telefón na stôl a nech si kecá koľko chce ( dám zarobiť operátorovi )
3.Bohapusto im vynadám

Všetko dľa momentálnej nálady,
0 0
katka1905 katka1905

katka1905 je offline (nepripojený) katka1905

môj šéf s obľubou takého blbosti objednáva a ja to hneď po prvom doručení s obľubou ruším. V balíčku prišiel aj list na ktorom je zákaznícke číslo a internetová stránka. Tam sa nejako zúrivo preklikám a prihlásim a ruším odber. Zatiaľ sa mi to vždy úspešne podarilo.
1 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

Jednoduchý recept aj pre tých čo majú problém povedať nie - som v práci, nemôžem, ďakujem, dovi.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

vratnik Pozri príspevok
Jednoduchý recept aj pre tých čo majú problém povedať nie - som v práci, nemôžem, ďakujem, dovi.
a ja ešte dodám,že si neželám v budúcnosti takéto telefonáty a nech moje číslo odstránia zo svojej databázy.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
vratnik Pozri príspevok
Jednoduchý recept aj pre tých čo majú problém povedať nie - som v práci, nemôžem, ďakujem, dovi.
Čosi o tom viem. Takže to Tvoje číslo generuje pre callcentrum zvyčajne počítač a operátorka na tieto čísla volá. Ak jej vynadáš, tresneš... tak Ťa zo zoznamu vyradí. Ak povieš, že teraz nie, lebo som v práci, na WC, súložím... tak si dá poznámku VOLAŤ NESKOR a zavolá znovu a just vtedy keď si naozaj v práci, na WC, súložíš...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja ich bud necham vykecat tie svoje blaboly oni su este v takom ocakavani....a potom hned NIE...alebo ked ze ci mam cas na kratky rozhovor...NIE....a kazda dalsia odpoved ak je tak NIE.....ved to je take jednoduche
0 0
katka1905 katka1905

katka1905 je offline (nepripojený) katka1905

Od tejto spoločnosti si môj "blbosti obľubujúci" šéf objednal a odoberal vreckové hodinky. Prichádzali v pohode až na posledné, ktoré boli nefunkčné. Tak sme ich posielali späť a reklamovali. Hodinky sa nevrátili a na reklamáciu nereagovali. Po čase začali chodiť výzvy a nabiehajúce poplatky. Keďže poctivo takéto papiere odkladám poslala som im tam "šťavnatú" odpoveď aj s kópiami dokladov o reklamácií a odvtedy sa viac neozvali.
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

katka1905 Pozri príspevok
Od tejto spoločnosti si môj "blbosti obľubujúci" šéf objednal a odoberal vreckové hodinky. Prichádzali v pohode až na posledné, ktoré boli nefunkčné. Tak sme ich posielali späť a reklamovali. Hodinky sa nevrátili a na reklamáciu nereagovali. Po čase začali chodiť výzvy a nabiehajúce poplatky. Keďže poctivo takéto papiere odkladám poslala som im tam "šťavnatú" odpoveď aj s kópiami dokladov o reklamácií a odvtedy sa viac neozvali.
to tvoj šéf má kolko rúk, že odoberal hodinky? ale 10?
0 0
katka1905 katka1905

katka1905 je offline (nepripojený) katka1905

má veľa vreciek - to sú "cibule"
Aspoň má na čo padať prach.
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

katka1905 Pozri príspevok
Od tejto spoločnosti si môj "blbosti obľubujúci" šéf objednal a odoberal vreckové hodinky. Prichádzali v pohode až na posledné, ktoré boli nefunkčné. Tak sme ich posielali späť a reklamovali. Hodinky sa nevrátili a na reklamáciu nereagovali. Po čase začali chodiť výzvy a nabiehajúce poplatky. Keďže poctivo takéto papiere odkladám poslala som im tam "šťavnatú" odpoveď aj s kópiami dokladov o reklamácií a odvtedy sa viac neozvali.
Katka, Tvojho šéfa by som chcel vidieť
0 0
katka1905 katka1905

katka1905 je offline (nepripojený) katka1905

zo začiatku som tiež nechápala, ale už som prišla na to ako na neho

a toto je len zlomok toho všetkého
Naposledy upravil katka1905 : 06.02.13 at 12:09
0 0
fortunka fortunka

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

Nahodou ponožky su ok, chodia priatelovi... teda chodili, len som ich zrusila... treba si vyhladat ich websttranku napr. a tam sa da pekne prihlasit a zasielanie zrusit, alebo im staci napisat email... a uz viac nepridu
Inak ak niekto nieco nechce, nema davat adresu a pokracovat v telefonate, mam kamaratku v takomto call centre a oni proste musia kvakat s "klientom"... jedinu vec musia akceptovat a to "nemam zaujem", "uz mi nikdy nevolajte nemam zaujem"... da sa to aj slusne, clvoek sa nemusi zle citit preto ze nieco omietne.. ale bezmyslienkove davat adresu, davat suhlas so zaslanim niecoho za co sa bude platit (resp. neskor sa bude platit urcite...) sa neoplaca a za to si moze kazdy jednotlivec sam )
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Teraz mi volal nejaky chlap...prieskum spokojnosti s telek.sluzbami...kratky 15 min. dotaznik cim mam cas NIE......
0 0
katka1905 katka1905

katka1905 je offline (nepripojený) katka1905

jnovota Pozri príspevok
žeby mala šéfa : chobotnicu ??
na každé nastaví iné časové pásmo a má prehľad
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nedávno mi tiež volala istá spoločnosť, reku prieskum, či mám čas.
Moja otázka bola: Odkiaľ máte toto telefónne číslo?
Odpoveď bola, vraj z telefónneho zoznamu. (Pritom číslo mám utajené)
Tak som im povedal, aby okamžite toto číslo vymazali zo svojej databázy, pretože je to utajené číslo, nikde nezverejnené a ja si neprajem ďalší kontakt. Zároveň som ich upozornil, že ich číslo mám zaznamenané, a pokiaľ budú toto opakovať - vyvodím voči nim právne dôsledky.
Bol pokoj - zložili aj sami.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Ja mám zaužívanú odpoveď (ráno, cez obed aj večer): Nemám čas, prihorí mi zásmažka. Obyčajne to akceptujú a ďalej neotravujú. Minule sa panej chcelo pokračovať a ťuťuťu - muťutu mám pre vás špeciálnu ponuku. Na moju odpoveď, že ja nič nepotrebujem, mi povedala: Ale veď ešte som Vám nič neponúkla. Ja na to: A ja som povedala, že nič nechcem a buchla telefón.
Horšie je to s dedkom. Ten už vyše 6 rokov okrem polikliniky a lekárov nikde nebol, tak sa rád vyrozpráva a ja potom stornovávam dodávky. Ale aspoň mám čo riešiť.
0 0
marion marion

marion je offline (nepripojený) marion

szčo účtovníčka
Vypnutim mobilu nic neriesis. Berie sa to ako prerusene, spadnute spojenie a vola sa znovu. V niektorych callcentrach 2 a v niektorych 3x podla internych pravidiel. Robila som aj na priamom predaji a obcas chodim aj na prieskum trhu a verejnej mienky, takze to poznam z druhej strany.
0 0
pinta pinta

pinta je offline (nepripojený) pinta

Môj včerajší telefonát "Pri telefóne Juhásová, vy ma síce nepoznáte ale môžem sa niečo opýtať ?
A ja že "môžete". Ona- "Čo si myslíte kde dneska nájdeme pravdu" a ja na to " v novinovom stánku".Zostalo ticho asi 6 sekúnd a potom ona"no viete, ale tam neni všetko pravda čo píšu". A ja že " veď ja nehovorím že píšu pravdu, otázka bola že kde nájdeme pravdu".Ona že "no viete pán ježiš povedal" a ja na to, že "je to možné, ale také témy nebudem rozoberať po telefóne ani náhodou.Asi ju to nerozveselilo, zato mňa áno.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať