Zavrieť

Porady

Výpoveď dohodou

Kto môže poradiť čo mám robiť ak mi zamestnávateľ nepodpísal výpoveď dohodou a trvá na dvojmesačnej lehote?
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
michal zahončik Pozri príspevok
poradte
S čím? Kde máš otázku?
0 0
michal zahončik michal zahončik
je to pravda? ak dam zamestnavatelovy vypoved dohodou, že mám narok aj na odstupné?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
michal zahončik Pozri príspevok
je to pravda? ak dam zamestnavatelovy vypoved dohodou, že mám narok aj na odstupné?
Podľa mojích znalosti odstupné v prípade dohody o rozviazanie pracovného pomeru zo strany zamestnanca nárok na odstupné vzniká jedine v tom prípade ak ide o zdravotné dôvody.
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

michal zahončik Pozri príspevok
je to pravda? ak dam zamestnavatelovy vypoved dohodou, že mám narok aj na odstupné?
Výpoveď dohodou neexistuje.
Je to rozviazanie pracovného pomeru dohodou. V tomto prípade odstupné nedostaneš len ak by sa jednalo o rozviazanie pp dohodou zo zdravotných dôvodov
0 0
michal zahončik michal zahončik
ak dam vypoved dohodou z organizačnych zmien? ale neviem čo to znamena ake su to tie zmeny!
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Výpoveď z dôvodu organizačných zmien dáva zamestnávateľ a nie zamestnanec.
0 0
michal zahončik michal zahončik
a aku vypoved mu mam dať? to vypada že odidem naprazdno!
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

No ak chceš odísť sám a nemáš zdravotné problémy, tak samozrejme že odídeš naprázdno.
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Aký dátum dať na rozviazanie pracovného pomeru dohodou keď PN končí 30.04.2011, a nástup do práce by mal byť 1.5.2011 , keď dám 1.5.2011 ukončenie pracovného pomeru tak musím vystaviť ešte mzdu za tento jeden deň ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marcelaStanakova Pozri príspevok
Aký dátum dať na rozviazanie pracovného pomeru dohodou keď PN končí 30.04.2011, a nástup do práce by mal byť 1.5.2011 , keď dám 1.5.2011 ukončenie pracovného pomeru tak musím vystaviť ešte mzdu za tento jeden deň ?
Ak bol tento deň určený v dohode, tak týmto, t.j. 30.4.2011. AK by bol skončený 1.5., tak áno, patrí mzda za tento deň, resp. náhrada.
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Ale podľa PN je 30.4.2011 ešte PN ukončenie PN je 30.04.2011 neviem aký dátum dať ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marcelaStanakova Pozri príspevok
Ale podľa PN je 30.4.2011 ešte PN ukončenie PN je 30.04.2011 neviem aký dátum dať ďakujem
Dohodou je možné skončiť PP aj počas PN, a je to posledný deň PN.<!-- / message --><!-- #### start Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- #### koniec Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- edit note -->
0 0
zuzu 76 zuzu 76

zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

Dobrý deň, poprosila by som o radu..
So zamestancom sme podpísali ukončenie pracovného pomeru dohodou podľa podľa § 60 Zákonníka práce ku dňu 30.04.2011..
Dňa 22.01.2011 mal úraz zavinený inou osobou ( nebol to pracovný úraz , stal sa počas sviatku).
Keďže mzdy robím prvý mesiac, nie som si istá - jeho pracovný pomer skončí bez ohľadu na PN a hospitalizáciu v nemocnici dňa 30.04. - dátum ku ktorému bola podpísaná dohoda o skončení prac. pomeru........ od 22.04. - 30.04.2011 (9 dní) má nárok od zamestnávateľa na náhradu príjmu pri preac.doč. neschopnosti a 30.04.2011 ho odhlásim zo soc.poisť., zdrav. poisť...
pri ukončení prac.pomeru dohodou neplatí pre zasmestnanca ochranná doba a dohoda je platná - prosím o radu..Ďakujem
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

zuzu 76 Pozri príspevok
Dobrý deň, poprosila by som o radu..
So zamestancom sme podpísali ukončenie pracovného pomeru dohodou podľa podľa § 60 Zákonníka práce ku dňu 30.04.2011..
Dňa 22.01.2011 mal úraz zavinený inou osobou ( nebol to pracovný úraz , stal sa počas sviatku).
Keďže mzdy robím prvý mesiac, nie som si istá - jeho pracovný pomer skončí bez ohľadu na PN a hospitalizáciu v nemocnici dňa 30.04. - dátum ku ktorému bola podpísaná dohoda o skončení prac. pomeru........ od 22.04. - 30.04.2011 (9 dní) má nárok od zamestnávateľa na náhradu príjmu pri preac.doč. neschopnosti a 30.04.2011 ho odhlásim zo soc.poisť., zdrav. poisť...
pri ukončení prac.pomeru dohodou neplatí pre zasmestnanca ochranná doba a dohoda je platná - prosím o radu..Ďakujem
dohoda je platná - k 30.4.2011 mu končí PP
2 0
zuzu 76 zuzu 76

zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

Ďakujem za rýchlu odpoveď, ... to znamená ,že mu ako zamestnávateľ preplatíme 9 dní od 22.04. do 30.04 náhradu príjmu pri PN a po ukončení PP t.j. 30.04. zanesiem potvrdenie o PN spolu s podkladmi na výpočet nemocenského do Sociálnej poisťovne.
To že mal úraz nemá na určenie výšky vymeriavacieho základu nijaký vplyv (nebol to pracovný úraz)?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

zuzu 76 Pozri príspevok
Ďakujem za rýchlu odpoveď, ... to znamená ,že mu ako zamestnávateľ preplatíme 9 dní od 22.04. do 30.04 náhradu príjmu pri PN a po ukončení PP t.j. 30.04. zanesiem potvrdenie o PN spolu s podkladmi na výpočet nemocenského do Sociálnej poisťovne.
To že mal úraz nemá na určenie výšky vymeriavacieho základu nijaký vplyv (nebol to pracovný úraz)?
áno, náhradu príjmu platíte iba do ukončenia PP, od ďalšieho dňa platí SP
0 0
zuzu 76 zuzu 76

zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

Ďakujem pekne
0 0
tina-tina tina-tina

tina-tina je offline (nepripojený) tina-tina

dala som si v práci výpoveď dohodou paragraf. 60 Zp, ale majiteľ mi ju nechce podpísať. Novú prácu mi nebudú držať, ponúka mi 2 mesačnú výpoveď, Môžem nastúpiť bez nejakých problémov do druhej práce, napriek tomu, že sa mi vyhráža absenciou?

Ďakuje
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nedala si výpoveď, ale skončenie PP dohodou, a to je podstatný rozdiel, ak so skončením PP dohodu zamestnáv. nesúhlasí, PP sa nekončí, ak ho chceš ukončiť musíš dať výpoveď, tu je už VD, ktorá začína plynúť od prvého dňa v mesiaci po doručení výpovede, takže ak ju podáš teraz, VD začne plynúť od 1.9.
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Tweety Pozri príspevok
Nedala si výpoveď, ale skončenie PP dohodou, a to je podstatný rozdiel, ak so skončením PP dohodu zamestnáv. nesúhlasí, PP sa nekončí, ak ho chceš ukončiť musíš dať výpoveď, tu je už VD, ktorá začína plynúť od prvého dňa v mesiaci po doručení výpovede, takže ak ju podáš teraz, VD začne plynúť od 1.9.
(a si hulvát) Povieš : Zbohom.

A odídeš .
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať