Zavrieť

Porady

Je nutné mať počítač ak poskytujem počítačové služby? Ako je to s kontrolami?

Dobrý deň,

dúfam, že tu táto otázka nie je, prehľadal som fórum a nenašiel som nič. Chcem založiť s.r.o., budem poskytovať marketingové služby (poskytovanie online reklamného priestoru na mojom webe) a zároveň občasne počítačové služby. To však zatiaľ nie, len to chcem mať do budúcna v predmete podnikania.

Moja otázka je, či musím mať v majetku s.r.o. (alebo prenajatý s.r.o.-čke odomňa) nejaký počítač. Môžu ma pokutovať za to, že ho nebudem mať a budem poskytovať služby cez internet?

Ako je to s kontrolami v s.r.o.? Keď chcem mať korešpondečné sídlo mimo miesta, kde sa zdržujem, nebudem mať žiadnu kanceláriu, budem pracovať z domu/internátu. Kontrola sa mi ohlási a poviem jej kde mám prísť?

Bol by som vďačný za odpoveď, v tomto som laik.
Naposledy upravil Filip Piterka : 16.02.13 at 10:39
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Zalezi aka kontrola, ci na nelagalny soft, ktory ako som vytusil planujes vyuzivat alebo kontrola za DU...
    práveže nechcem využívať nelegálny soft, na PC mám všetok soft legálny alebo freeware.. ide mi skor o to ci mozem robit cez internet aj ked nebudem mať ten počítač nejak prepojený na firmu

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Prečo nechceš mať PC na firmu, však niektorí chcú na firmu aj detské plienky svojich nepodarených detí....
    Veď je to IBA výhoda /všetky náklady ako obstarávacia cena, energie, prenájom miestnosti idú "na firmu" pričom reálne Tebe akurát pribudne kešovka v kapse.../

    Napadá ma jedna vec, ale to hádam nebude tvoj prípad.....
    Otvoriť si s.r.o.-čku na "bezdomovca"...................................... .... čo sa veľmi často dnes deje.........................
    myslím, že ste ma nepochopili, nejdem robiť nič nelegálne, takže ten bezdomovec nebude potrebný len ma to zaujíma, či je to podmienka.. ten počítač na firmu dosť možno napíšem, len ma to zaujímalo... k PC nemám žiadny doklad, je už starý.. tak neviem ako funguje ta obstarávacia cena v tomto prípade.. téma sa volá začíname s podnikáním, tak teda prepáčte za blbý dotaz

    aby sme to uzavreli, ak chcem mat v predmete cinnosti pocitacove sluzby musim mat PC, inak mi hrozi nejaky postih?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Filip Piterka Pozri príspevok
    myslím, že ste ma nepochopili, nejdem robiť nič nelegálne, takže ten bezdomovec nebude potrebný len ma to zaujíma, či je to podmienka.. ten počítač na firmu dosť možno napíšem, len ma to zaujímalo... k PC nemám žiadny doklad, je už starý.. tak neviem ako funguje ta obstarávacia cena v tomto prípade.. téma sa volá začíname s podnikáním, tak teda prepáčte za blbý dotaz

    aby sme to uzavreli, ak chcem mat v predmete cinnosti pocitacove sluzby musim mat PC, inak mi hrozi nejaky postih?
    Filip, je prinajmenšom divné, že firma prevádzkujúca počítačové služby nemá v majetku PC. Aj ten svoj starý môžeš do majetku vložiť - aj keď ti nezníži základ dane. Zapíšeš ho na kartu drobného inv.majetku, ale potom aj ten SW, ktorý si si posťahoval nemôže byť študentský ...Zrejme práve o ten SW ti asi ide.
    veronikasad Pozri príspevok
    Filip, je prinajmenšom divné, že firma prevádzkujúca počítačové služby nemá v majetku PC. Aj ten svoj starý môžeš do majetku vložiť - aj keď ti nezníži základ dane. Zapíšeš ho na kartu drobného inv.majetku, ale potom aj ten SW, ktorý si si posťahoval nemôže byť študentský ...Zrejme práve o ten SW ti asi ide.
    ďakujem, nad tým vložením som rozmýšľal, ďakujem za odpoveď.. Windows mám legálny a skôr budem sprostredkovať, takže nie je to nelegálny Photoshop a pod. ako si ostatní mohli myslieť..

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Filip Piterka Pozri príspevok
    ďakujem, nad tým vložením som rozmýšľal, ďakujem za odpoveď.. Windows mám legálny a skôr budem sprostredkovať, takže nie je to nelegálny Photoshop a pod. ako si ostatní mohli myslieť..
    ak PC, príp. aj tlačiareň (aj keď staršiu) vložíš do majetku, budeš si potom môcť uplatňovať v daňových výdavkoch aj výdavky na spotrebný material - papier, toner a pod.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Filip Piterka Pozri príspevok
    myslím, že ste ma nepochopili, nejdem robiť nič nelegálne, takže ten bezdomovec nebude potrebný len ma to zaujíma, či je to podmienka.. ten počítač na firmu dosť možno napíšem, len ma to zaujímalo... k PC nemám žiadny doklad, je už starý.. tak neviem ako funguje ta obstarávacia cena v tomto prípade.. téma sa volá začíname s podnikáním, tak teda prepáčte za blbý dotaz

    aby sme to uzavreli, ak chcem mat v predmete cinnosti pocitacove sluzby musim mat PC, inak mi hrozi nejaky postih?
    nie, nehrozí ti nijaký postih.
    Zároveň súhlasím s predchádzajúcimi príspevkami.

    Je nutné mať počítač ak poskytujem počítačové služby? Ako je to s kontrolami?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.