Zavrieť

Porady

Prevod pozemkov do vlastnictva-zahradkove osady

Dobry den, mam otazku ohladom prevodu pozemkov do vlastnictva v zahradkovych osadach. Mame zahradku na Mlynarskej hore pri obci Koplotovce, mame ju uz 38rokov, pred nejakym casom sa ozvali povodni vlastnici o svoje pozemky. Nam urcili cenu 3,25eura/meter stvorcovy, ale ked som tuto cenu pozerala podla cennika pody je velmi premrstena, viem, ze cenu stanovila znalkyna, mozete mi prosim poradit co sa s tym da este robit? Mozeme mi ako zahradkari tu cenu nejako zmenit, ovplynit? Podla coho sa urcuje ta cena ked podla cennika je ovela mensia za meter stvorcovy? Nechceme tolko platit za nase zahradky o ktore sme sa my starali a zveladovali. Poradte prosim
Usporiadat
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

branislavp Pozri príspevok
V tej dobe nikto nechytil vlastníka pozemku za rukáv a nevyhodil ho z jeho pozemku. Záhradky boli prideľované záhradkárom na základe nejakej dohody a tie pozemky sa nedali obrábať mechanizmami, alebo boli zarastené krovinami.
Buď si moc mladý,alebo vôbec nevieš ako ten minulý režim fungoval
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

branislavp Pozri príspevok
No, ja si myslím, že to nie je ako keď ideš do obchodu a kupuješ rožky. V tej dobe nikto nechytil vlastníka pozemku za rukáv a nevyhodil ho z jeho pozemku. Záhradky boli prideľované záhradkárom na základe nejakej dohody a tie pozemky sa nedali obrábať mechanizmami, alebo boli zarastené krovinami. Boli to neprístupné miesta, krkolomné, vyžadovalo si to vyklčovať všetko možné, aby z toho vyzeral pľac. A na to bolo treba navoziť fúry hliny. preto si myslím, že aj jedna strana vlastník a druhá strana záhradkár by obojstranne bez emócií mali zohľadniť všetko a dospieť k dohode tak, aby každá strana bola uspokojená.
No to máš svätú pravdu,že ho nechytil za ruku a nevyhodil z pozemku.On ho chytil pod krk,nasadil retiazky a tohoto konkrétneho poslal na 10 rokov do Jáchymova.Aj s tým,že doživotne sa nesmie vrátiť do tej dediny.Nejako sa o tom stále dosť asi nepíše,ked dokážeš takéto niečo napísať.
1 0
polesko polesko

polesko je offline (nepripojený) polesko

Ja mám obdobný problém, odkúpenie od SPF SR riečisko, zadržiavali žiadosť až sa zmenil zákon, podržali si svoje ocenenie a teraz treskli cenu 4x väčšiu. Je to chorééééé.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

[QUOTE=BXLmiami;2256385]No to máš svätú pravdu,že ho nechytil za ruku a nevyhodil z pozemku.On ho chytil pod krk,nasadil retiazky a tohoto konkrétneho poslal na 10 rokov do Jáchymova.Aj s tým,že doživotne sa nesmie vrátiť do tej dediny.Nejako sa o tom stále dosť asi nepíše,ked dokážeš takéto niečo napísať.[/QUO
Ćo ja poznám, záhradky boli prideľované nielen nevlastníkom pozemkov, ale aj vlastníkom tých pozemkov, ktorí chceli mať záhradku. Niektorí vlastníci to odmietli, lebo si to vyžadovalo dosť investícií, aby z toho vznikla záhradka.
Naposledy upravil branislavp : 20.02.13 at 21:25
0 0
troll troll

troll je offline (nepripojený) troll

branislavp Pozri príspevok
Ćo ja poznám, záhradky boli prideľované nielen nevlastníkom pozemkov, ale aj vlastníkom tých pozemkov, ktorí chceli mať záhradku. Niektorí vlastníci to odmietli, lebo si to vyžadovalo dosť investícií, aby z toho vznikla záhradka.
Čiže zobrali ti dajme tomu 1 hektár a potom ti pridelili 4 áre z bývalého tvojho vlastného pozemku? Tiež nič extra...
0 0
deli. deli.

deli. je offline (nepripojený) deli.

BXLmiami Pozri príspevok
No to máš svätú pravdu,že ho nechytil za ruku a nevyhodil z pozemku.On ho chytil pod krk,nasadil retiazky a tohoto konkrétneho poslal na 10 rokov do Jáchymova.Aj s tým,že doživotne sa nesmie vrátiť do tej dediny.Nejako sa o tom stále dosť asi nepíše,ked dokážeš takéto niečo napísať.
Tak tak. Môj dedo bol pár rokov v kameňolome v PTP a tiež v transporte na Sibír. Spávali na zemi na deke v nevykúrenom starom zámku. Veľa ich neprežilo, on bol mladý a prežil to. A potom, po "rehabilitácii" naňho tlačili, aby vstúpil so "strany". Nemohol to urobiť.. Tak tak, je to pravda pravdúca. A to len preto, že mal pozemky. A tiež na JEHO pozemkoch vznikla neskôr záhradkárska osada. Tá tam je doteraz, pridelili mu po revolúcii za to výmenou akési úplne bezcenné pozemky v extraviláne, ktoré sa nedajú ani nijako využiť. No čo už, koho to dnes už zaujíma? Nikoho.
1 0
baili-27 baili-27

baili-27 je offline (nepripojený) baili-27

Dakujem za odpovede, nakoniec to zatial dopadlo tak, ze kedze sme okresne mesto Hlohovec podotykam tak ta cena za taky pozemok je vyssia, cize povodne bola nieco vyse 9eur, ale sudna znalkyna ju stiahla, na 3,25 kedze poda je v prudkom kopci, je neurodna, skoro nic sa tam neda dopestovat. Ale to vsetko som sa dozvedela az vcera.
0 0
tinaro tinaro

tinaro je offline (nepripojený) tinaro

Ahoj, mozem sa opytat, co sa vo vasom pripade odvtedy zmenilo?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať