Zavrieť

Porady

dohoda dedičov

Dobrý deň, nemáte niekto skúsenosť s takýmto problémom? Keď sme /traja súrodenci / mali cca 20 rokov, náš ujo žiadal o začatie ded.konania na novoobjavený majetok po svojej mame /našej starej mame/ Celý majetok prededil on / samozrejme po našej "dohode" / v ded. osvedčení je napísané, že odstupujúci dedičia nežiadajú výplatok. V osvedčení nie je ani nijaká veta v tom zmysle, že v prípade predaja nás nejako vyplatí. Je možné niečo také žiadať? Mám totiž pocit, že ujo vedel, o aké pozemky ide, preto na nás tlačil, že nás bude zastupovať a všetko si prepíše na seba, aby sme s tým nemali starosti. Ide o veľmi lukratívne pozemky. Ako by som ho mohla požiadať o nejaký takýto zápis?
arizona nezakladaj duplicitne temy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    zuza 74 Pozri príspevok
    Dobrý deň, nemáte niekto skúsenosť s takýmto problémom? Keď sme /traja súrodenci / mali cca 20 rokov, náš ujo žiadal o začatie ded.konania na novoobjavený majetok po svojej mame /našej starej mame/ Celý majetok prededil on / samozrejme po našej "dohode" / v ded. osvedčení je napísané, že odstupujúci dedičia nežiadajú výplatok. V osvedčení nie je ani nijaká veta v tom zmysle, že v prípade predaja nás nejako vyplatí. Je možné niečo také žiadať? Mám totiž pocit, že ujo vedel, o aké pozemky ide, preto na nás tlačil, že nás bude zastupovať a všetko si prepíše na seba, aby sme s tým nemali starosti. Ide o veľmi lukratívne pozemky. Ako by som ho mohla požiadať o nejaký takýto zápis?

    Co znamena prededil- snad zdedil, nie?
    Ak ste odstupili od dedenia, tak snad uz nemozete ziadat nic, ked ste dedicstvo odmietli.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    To, ze ujo vedel,ze ide o lukrativne pozemky a vy nie na veci nic nemeni. Ak ste suhlasili a podpisali, ze sa vzdavate bezodplatne v ujov prospech,tak teraz nemate pravo od neho nieco ziadat,aby vam vypaltil, ak ste to nemali v zmluve.

    masliak1 je offline (nepripojený) masliak1

    masliak1
    20-roční sú predsa plnoletí, plnoletosť znamená, že si zodpovedný za svoje konanie takže dovi-dopo.

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    Platí to, čo je napísané v dedičskom osvedčení. Ujo zrejme vedel, že sa jedná aj o lukratívne pozemky, vy ak ste to nevedeli, mali ste si radšej svoje podiely ponechať. Dnes sa už nedá nič robiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.