Zavrieť

Porady

nakup tovaru pred otvorenim zivnosti

Dobry den chceli by som sa spytat nasledovne veci:

1. planujem prist na slovensko a otvorit si zivnost na otvorenie eshopu s oblecenim. Chcela by som sa vsak spytat ci mozem uz zaroven priniest tovar zo zahranicia /EU krajina/ ked este nemam otvorenu zivnost. Treba k tomu nejake potvrdenie ze ide o tovar urceny na podnikatelsku cinnost?
2. dalsia otazka je: ako je to potom s fakturou ak ten tovar priveziem pred otvorenim zivnosti a z velkoskladu si zaroven objednam veci na osobnu spotrebu / vsetko vramci jednej faktury/ ? treba potom tovar ktory som si nechala pre seba uvadzat v uctovnictve alebo len jednoducho zaregistrovat zvysny tovar na predaj? niekde som citala ze ked sa to neplati z podnikatelskeho uctu tak veci na sukromny ucel netreba uctovat, avsak ja by som vsetko platila zo sukromneho uctu kedze podnikatelsky ucet budem otvarat az ked pricestujem na slovensko.
3. ako by mi mal velkosklad vystavit fakturu - len na meno, priezvisko a trvale bydlisko ? ... kedze ziadne obchodne udaje este namam, ICO a pod.

dakujem velmi pekne za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    nakup tovaru pred otvorenim zivnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.