Zavrieť

Porady

kto znáša poplatky pri kúpe nehnuteľnosti na HÚ

Ahojte. Prosím Vás existuje nejaký zákon kde je definované kto znáša ktoré poplatky pri kúpe bytu cez hypo. úver? Myslím čo má povinnosť platiť realitka, kupujúci, predávajúci ak nieje v zmluve dohodnuté inak...
napr.
-poplatky súvisiace so zriadením a vkladom Záložného práva Financujúcej banky do katastra
-správny poplatok za podanie štandardného návrhu na vklad zmeny vlastníckeho práva k Predmetu prevodu do katastra
- poplatky súvisiace s autorizáciou podpisov na zmluve
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    daduška111 je offline (nepripojený) daduška111

    daduška111
    jasné to je blbosť. sorry. som v strese. a hlavne s prepáčením nastratá. bolo dohodnuté že tie posledné dva výdavky bude hradiť sprostredkovateľ a teraz som dostala návrh zmluvy kde je uvedené že to bude hradiť kupujúci.

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Úhrada poplatkov - zmluvy, návrh na vklad sa férovo platí pol na pol (kupujúci a predávajúci), to sa ale treba dohodnúť ešte pred kúpou.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    zriadenie zalozneho prava by si mal financovat zalozca, cize kupujuci ... pretoze je to podmienka poskytovatela uveru ... predavajuci aj sprostredkovatel nevstupuju do vztahu poskytovatel uveru - kupujuci

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    daduška111 Pozri príspevok
    jasné to je blbosť. sorry. som v strese. a hlavne s prepáčením nastratá. bolo dohodnuté že tie posledné dva výdavky bude hradiť sprostredkovateľ a teraz som dostala návrh zmluvy kde je uvedené že to bude hradiť kupujúci.
    vsetko je vec dohody ...
    ja ked som kupoval byt, kataster som si platil ja, ale overenie podpisov nie, vsak kupujuci nemusi mat overene popisy, len predavajuci (a za neho to platit je blbost, nie ?)
    ked som predaval byt, vsetko platila realitka (zo svojej provizie ktoru zaplatil kupujuci) - aj overenie podpisov za mna, aj kataster za kupujuceho

    daduška111 je offline (nepripojený) daduška111

    daduška111
    dik všetkým. už to prepísala naspäť tak ako sme sa na začiatku dohodli. iba zametajú s človekom tie realitky. treba si dávať pozor.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    daduška111 Pozri príspevok
    Ahojte. Prosím Vás existuje nejaký zákon kde je definované kto znáša ktoré poplatky pri kúpe bytu cez hypo. úver? Myslím čo má povinnosť platiť realitka, kupujúci, predávajúci ak nieje v zmluve dohodnuté inak...
    napr.
    -poplatky súvisiace so zriadením a vkladom Záložného práva Financujúcej banky do katastra
    -správny poplatok za podanie štandardného návrhu na vklad zmeny vlastníckeho práva k Predmetu prevodu do katastra
    - poplatky súvisiace s autorizáciou podpisov na zmluve
    Ďakujem
    Neexistuje ....( teda , aspoň ja tak viem ...)
    Ide vždy o dohodu ...zákonu je to jedno ... pokiaľ ide o kúpno-predjanú zmluvu ---

    Veď aj tak by sa to dalo realizovať následne :
    - ten kto predáva a mal by platiť tie všetky poplatky , tak si dá do ceny ...
    - kupujúci s poplatkami aj počíta ...
    - realitke je jedno , na kom zarobí ...

    Záložné právo a tie poplatky ....to nejak nemyslíš vážne ...
    Predsa ten , kto predáva nehnuteľnosť , nebude snáď platiť poplatky v banke za kupujúceho ...( aspoň tak som pochopil otázku ...)...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    daduška111 Pozri príspevok
    Ahojte. Prosím Vás existuje nejaký zákon kde je definované kto znáša ktoré poplatky pri kúpe bytu cez hypo. úver? Myslím čo má povinnosť platiť realitka, kupujúci, predávajúci ak nieje v zmluve dohodnuté inak...
    napr.
    -poplatky súvisiace so zriadením a vkladom Záložného práva Financujúcej banky do katastra
    -správny poplatok za podanie štandardného návrhu na vklad zmeny vlastníckeho práva k Predmetu prevodu do katastra
    - poplatky súvisiace s autorizáciou podpisov na zmluve
    Ďakujem
    daduška111 Pozri príspevok
    jasné to je blbosť. sorry. som v strese. a hlavne s prepáčením nastratá. bolo dohodnuté že tie posledné dva výdavky bude hradiť sprostredkovateľ a teraz som dostala návrh zmluvy kde je uvedené že to bude hradiť kupujúci.
    1. Vklad je 66 €
    2. Záleží od počtu podpisov ....notár berie vždy viac ako na príslušnom miestnom úrade ...

    ...sa neondi ...
    Ak sa oplatí , že cena bytu je dobrá , tak nerieš ...

    Ako som spomenul , realitka zarába ...nie je to charita ...
    Čo som ja predával a či kupoval , vždy kupujúci cvakal ...( teda ak Ťa to poteší ...)...

    kto znáša poplatky pri kúpe nehnuteľnosti na HÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.