Zavrieť

Porady

e-shop na predaj vína

Chcem zalozit e-shop zaoberajuci sa predajom vina od zahranicneho dodavatela potrebujem poradit ako postupovat na zaciatku od niekoho kto ma skusenosti. Jedna sa o predaj vína baleneho v sklenych flasiach priamo u dodavatela.Co vsetko musim na zaciatku absolvovat? Musim mat sklad schvaleny hygienou a registraciu na statnej veterinarnej a potr. sprave?a co registracna pokladnica pojde o internetovy obchod ak dam moznost odberu tovaru osobne nemozem urobit fakturu so splatnostou v hotovosti a pridat k nej prijmovy pokladnicny doklad? Vdaka za kazdu relevantnu odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iv@n je offline (nepripojený) iv@n

    iv@n
    moje malé skúsenosti z pred pár rokov - hygiena potrebná nebola, ale registrácia na colnici koli spotrebnej dani /aj ked bola na tiché vína nulová, neviem ako teraz/.

    iv@n je offline (nepripojený) iv@n

    iv@n
    no hej lebo spotrebnú daň z vína má na starosti colný úrad a je jedno či ho dovážaš, stačí že ho predávaš.
    sadzba za tiché vína bola 0, takže tam išlo iba o blbé papierovačky, pozri si portál colnej správy, možno sa časom niečo zmenilo, už to nesledujem pár rokov.
    Vidim ze az sa naplno pustim do papierovaciek budem potrebovat sklad nie tak na tovar ako na haldu papierov z 500 uradov...kazdopadne iv@novi vdaka za prispevky. Ak viete o niecom dalsom co ma potesi piste kazda dobra rada je na nezaplatenie hlavne v zaciatkoch.
    a co registracia na statnej veterinarnej a potr. sprave? zalozit s.r.o. alebo živnosť? ako je to v prvom roku s platením zdravot. poistenia a odvodov? ...

    e-shop na predaj vína

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.