Zavrieť

Porady

Nárok na dovolenku počas materskej dovolenky

Dobrý deň, poprosím o odbornú radu...
2.12.2010 som nastúpila na Materskú dovolenku, dovolenka za rok 2010 vyčerpaná k 2.12.2010, t.j. 45 dní, nakoľko som zamestnaná v školstve ako pedagóg. V januári 2011 mi pani účtovníčka nenahodila novú dovolenku na kalendárny rok 2011, podľa mňa však zákonník práce posudzuje materskú dovolenku ako výkon práce. K dnešnému dňu teda nemám nárok na žiadnu dovolenku. Chcem sa opýtať ako mám vyrátať zostatok dovolenky, trvanie MD od 2.12.2010 do 27.7.2011, rodičovský od 28.7.2011 trvá naďalej. V septembri plánujem nástup do zamestnania ale predtým by som chcela dočerpať starú dovolenku, len neviem koľko to je dní
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Spocitaj si dni po-pia od 28.7. 2011 do 31.12.2011.
    Rocnu dovolenku kratis o 1/12 za prvych 100 dni a o dalsiu 1/12 za kazdych dalsich 21 dni.

    (cize bude tych dni 114, kratis 45 dnovy narok o 1/12, ak ich bude 125, tak ho kratis o 2/12)

    Nárok na dovolenku počas materskej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.