Zavrieť

Porady

Čipovanie psov

Dobrý deň všetkým.Potrebujem radu,či aj 11 ročná krížená fenka musí byť začipovaná?
Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

alaya1 Pozri príspevok
Nechapem, aky mate problem.

Kto nechce, nech to nerobi. Pokuta /300-40000 eur/.Opakujem, keby ludia mali len PP psov,alebo by zobrali psika s adopcnou zmluvou, mali by ovela vyssie pravne povedomie aj v tejto oblasti. Lebo ak je niekomu luto dat 20 eur za cip, ktory im psa ochrani, ked sa strati a je lahsie ho najst, tak potom neviem, kolko do psa investuje pocas jeho zivota na kvalite stravy, veterinarnej starostlivosti. len verim, ze aspon ockovanie proti besnote nezavrhujete, aj ked sa besnota nevyskytuje, tak naco ockovat, ze?
Ty si absolútne nepochopila,prečo sme niektorí takí nadšení čipovaním psov.Tento zákon absolútne nič nerieši,je to iba o vyťahovaní peňazí z našich vačkov.Kto to bude sankcionovať? Ako chceš od babky 80 ročnej vymáhať 300 evri? Aj firmy vlastnia psov,sa ti vykašlú na nejaké čipovanie,poznám pár prípadov,keď firma zkrachovala a psov nechali v areáli opustenej firmy odsúdených na smrť hladom a smädom,netrápilo to majiteľa.....povypúšťajú psov aby nemuseli platiť za čipovanie,alebo vieš,koľko neskutočne veľa psov je v rôznychobjektoch iba na stráženie,človek tam príde raz za týždeň možno,taký pes v živote nevidí vetoša,kto donúti majiteľa k čipovaniu?
A za cigánov bude platiť kto čipovanie a pokuty? Kto platí sterilizácie a očkovanie psov v osadách?
Ja nehovorím,že to nemá výhody....teda jednu jedinú to má,že keď sa pes stratí,a niekto ho nájde,tak pomocou čipu možno nájsť pôvodného majiteľa.ALE je tu kopu AK . Ak vôbec psa niekto nájde a nezastrelí ho predtým nejaký snaživý debil,ak ho niekto aj nájde,môže si ho nechať,nie je povinný hľadať majiteľa,alebo nebude tušiť o čipovaní,lebo povedzme si,nikto neveríme tomu,že všetci o tom vedia,ak ho nájdu cigáni,urobia si ho na večeru.Ak sa pes nestratí,ale bude ukradnutý,tak nemá šancu ani s čipom-buď skončí v hrnci,alebo v nelegálnom psom zápase alebo ho nejaký chuj ukradne preto,aby si na ňom vybil svoje zvrhlé chute a utýra ho..........aby tento zákon mal význam,tak by ľudia museli inak myslieť.......a potom takýto zákon by nemal zmysel,lebo by sa starali o psov aj bez čipovania.....
6 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Čipovanie bude mať ešte aj takú výhodu, že keď prídete do osady na obed s čítačkou čipov a priložíte ju k hrncu, budete vedieť, čo bude na tanieri - či vám varia staré alebo mladé mäsko.
6 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Staci si prestudovat zakon, nerobi rozdiel vo veku, cistokrvnosti ani v pohlavi spolocenskeho zvierata.
Od 1.10.2013 uz musia mat cip vsetky.

Podľa nového zákona č. 39/2007 Z. z. o veterinárnej starostlivosti od. 1. 11. 2011 platí pre všetky novonarodené spoločenské zvieratá (psy, mačky a fretky) povinnosť označenie čipom. Pre spoločenské zvieratá, ktoré sa narodili pred 1. 11. 2011 platí dvojročné prechodné obdobie počas ktorého musia byť začipované, pretože od 30. septembra 2013 bude táto povinnosť už platiť BEZ VÝNIMKY pre všetky spoločenské zvieratá. Dvojročná výnimka sa nevzťahuje na psy, mačky a fretky narodené do 31. októbra 2011, KTORÉ SA UVÁDZAJÚ NA TRH, PREVÁDZAJÚ SA DO VLASTNÍCTVA ALEBO DRŽBY INEJ OSOBY.Za nedodržanie novej povinnosti sa ukladá pokuta až do výšky 370 EUR!

http://www.veterinarna-ambulancia.sk...ne-cipovanie-/
4 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Cipovanie prikazuje zakon pod hrozbou pokuty.
Je to dasli prikazujuci zakon, ktory taha ludom z vacku peniaze,ale nevyriesi nic, ako tie zakony pred nim, lebo nie je "dotiahnuty do konca", na kontrolu nie lu ludia a nie su peniaze...

- zakon prikazuje povinne ockovanie
- zakon zakon prikazuje platenie za psov
- zakon zakazuje tyranie
- zakon zakazuje opustenie zvierata a neposkytnutie lekarskej, ci inej pomoci
atd.

Kto kontroluje, ci sa tieto zakony dodrziavaju?
Kazdu chvilu mediami prebehnu obrazky a pribehy o brutalne utyranych, v zime opustenych zvieratach, o vyhladovanych psoch ponechanych na pospas na uz neobyvanych pozemkoch, o psoch ktori mali retaze vrastene hlboko do masa,nehovoriac o mnoziteloch, ktori chovaju zvierata v hroznych podmienkach," o vyrodenych", vysilenych,nepotrebnych fenkach, ktore majitel jednoducho vyhodi na ulicu?
Velakrat sa vie o konkretnom cloveku, co tie hrozy spachal.

Kde su ti tvorcovia zakonov, ked toto si nedokazu ustriehnut a porusovatelov zakonov potrestat? Poculi ste aspon o jedinom pripade, ze by niekoho za porusenie tychto zakonov potrestali,alebo ze by skoncil v base? Ja teda nie Samotne organizacie u ktorych neraz tieto zvierata koncia priznavaju, ze zakony su nanic,ze tychto tyranov aj tak nikto nepotresta.

A veterinari, ze by mali nahlasovat pripady,kedy chovatelia a majitelia psov porusuju zakony? Neverim!
Ti su, cest vynimkam s mnozitelmi jedna ruka.
Velakrat som bola svedkom, ked som cakala v cakarni, prisiel "mnozitel", samozrejme sa neunuval ani len steniatka priniest ukazat,ani necakal v rade, hned sa nahrnul ako stary znamy do ordinacie. Potrebne injekcie,cipy a preukazy nakupil, doktor mu ich len podal v igelitke, vyfasoval prachy a viac sa nestaral. On mal zarobene bez roboty, mnozitel si teiz pride na svoje, len o chudence zvietata sa nik nezaujimal...
4 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

No to ale riadnu blbosť zase vymysleli, som zvedavá kto dá čipovať všetky tie mačky čo behajú u nás po dedine a niektorí starší ľudia o tom ani nevedia a nedajú čipovať ani psov.
Ja tiež starého psíka nedám čipovať, len mladého čo mal pol roka.
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

lujza.j Pozri príspevok
50e minulý rok....
Lujza, naša stará dáma bola začipovaná v marci 2009, keď ju operovali, už som niekde písala, cestovali sme do ČR, mám pred sebou doklad z operácie, kde jedna položka na faktúre je mikročip + vystavenie petpas, cena 55€.
Inak, starám sa o dedinské mačky, kupujem im konzervy a granule, majú u nás urobený pelech, suseda sa odsťahovala, sú to moje mačky? Nebývam na chalupe trvale, bol mi ich ľúto, ešte stále nemajú ani mená. Ideme teraz dať cca 4 cicušky kastrovať, najvyšší čas, ako som včera videla kocúra. No dosť to ide do financií, ale zvládame. To ich mám dať aj začipovať?
3 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

Zistit poloha psa sa podla toho nedá ale sú pre psov také zariadenia s ktorými sa to dá.
Ako lákadlo poukazujú na to že ked sa pes zatúla tak ho podla toho niekto môže identifikovať ale má to malý háčik,musel by (ten kto ho nájde) s ním ísť k veterinárovi,takže telefonne číslo na obojku je iste použitelnejšie a šanca že vám niekto zavolá je večšia ako keby mal so psom ísť k veterinarovi.

Ten kto má nejakého drahého psa a bojí sa že mu ho niekto ukradne tak nech sa páči,mne to netreba,môjho určo nikto kradnúť nebude.

Oni si od toho slubujú že množitelia budú mať skomplikovanú situáciu ale figu borovú budú mať.
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

lužkin Pozri príspevok
Ná neni si ty náhodu z velkomesta??? Predstav si minulý týden nám na dzedzinu zavédli aj eletriku, ale trase...
Prave kvoli tomu, ze sme chceli psa a macky sme sa pred mnohymi rokmi prestahovali na dedinu,aby nas zverinec mal velku zahradu a aby sme s havom mali blizsie k prechadzkam v prirode

Mojim prispevkom som nechcela urazat dedincanov,ale mala som na mysli tych starych ludi,ktori so svojimi psami nechodia k veterinarovi,ich pes je cely zivot na dvore,v horsom pripade na retazi. Ked je pes problemovy,alebo stary, jednoducho zavolaju "polovnika"ktory psa zastreli a hotovo. Takychto ludi som mala na mysli...
2 0
Samir Samir

Samir je offline (nepripojený) Samir

Jedna vec ma na tom irituje a to je opakované vyhrážanie sa vysokými pokutami a neposkytnutím zdravotnej starostlivosti nezačipovaným zvieratám. Pokiaľ by bol zákon dobrý, chránil by ľudí alebo zvieratá, nemám s ním absolútne žiadne problémy. Ale tu je očividne vidno, že s ochranou zvierat nemá absolútne nič spoločné a všetky pseudovýhody sú len veľkou nálepkou zastrešujúcou zisk. A akonáhle vidím, že zákon je zlý a po odpadnutí všetkých akože argumentov zostane iba strašiak vo forme vysokej pokuty, tak začnem uvažovať v akej spoločnosti to žijeme. Keď štát snahu po zisku pre niektoré skupiny nemá problém dať na úroveň zákona.

alaya1 - v tom je ten problém, človek nemôže spraviť tak, ako sám chce. Je to zákon, ktorý sa netýka množenia a legalizácie chovu. Týka sa miliónov psov v celej EU. Aj toho, ktorého mám ja na dvore, alebo moja 85 ročná suseda, ktorá ledva vyžije z dôchodku a pes je jej jediný spoločník. S týmito psami nebude nikto nikdy obchodovať, ani ich kradnúť a nikdy v živote sa nedostanú z okresu, nie to ešte do inej krajiny. A takisto verím, že sú aj ľudia, ktorí keby mali riskovať pokutu, tak dajú psa radšej utratiť. Keby bolo čipovanie na úrovni slobodnej vôle každého človeka, nemám s tým absolútne žiadny problém. Ale tu ide o niečo úplne iné. toť vsjo. Myslím, že povedané už bolo všetko.
Naposledy upravil Samir : 03.03.13 at 21:30
2 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Chiptuning? Uz to prislo aj na psov?
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

korela Pozri príspevok
Čím sa zdôvodňuje čipovanie u zvierat?
podla mojho nazoru tym,,aby sa dokazali identifikovat tulave zvierata...hmmm, podla mna, cipovat si nechaju akurat ti zodpovedni majitelia, alebo majitelia drahych psov a plemien.

Uz vidim, ako si davaju cipovat starsi dedincania svojich orechov...nemaju ani tusenia, ze je nejaky zakon
Naposledy upravil arizona : 03.03.13 at 11:18 Dôvod: preklep
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ja si myslím, že aj kvôli kontrole nad daňami za psov. Neviem, za mačky sa platí daň?
Bude sa dať zistiť strateným zvieratám ich poloha? To by som ešte chápala, to by ľudia uvítali najskôr.
Inak ja nie som nadšená z tohto.
V CZ je údajne 2 mi. psov. :-) Koľko ich však nie je zaevidovaných.
1 0
Samir Samir

Samir je offline (nepripojený) Samir

To len lobovali veterinári a výrobcovia čipov aby mali vyššie zisky. Teraz trochu mimo témy - keď chce niekto zdvihnúť svoje zisky, tak si pretlačí zákon, aby to museli všetci ľudia povinne mať a je to (podobne ako nekvalitné lekárničky, karty do lekárničiek, podnikatelia nové registračné pokladne s fiškálnym modulom, hasiace prístroje, platiť za rádio, ktoré nepočúvam a kopec iných vecí). Ja som záhradník, tak by som rád pretlačil zákon, aby si všetci majitelia záhrad museli dať spraviť návrh a realizáciu záhrady iba vyštudovanému odborníkovi, ktorý by mal na to licenciu, inak by ľudom hrozila pokuta za devastáciu životného prostredia a pod. Ospravedlňujem sa, nechal som sa uniesť emóciami. Identifikáciu zvieraťa alebo jeho majiteľa umožňujú aj dnešné známky, kto chce čip, nech si ho dá a nie prikázať zo zákona platiť za niečo, čo nechcem. Premnožené alebo túlavé mačky a psov v mestách to aj tak nevyrieši. Je to len čistý lobing a vidina zisku.
korela Pozri príspevok
Čím sa zdôvodňuje čipovanie u zvierat?
Naposledy upravil Samir : 03.03.13 at 08:16
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

alaya1 Pozri príspevok
2.cip+ medzinarodny ockovaci preukaz,tzv. pas pre zviera cca 12-20 eur podla veterinara.
50e minulý rok....
1 0
Samir Samir

Samir je offline (nepripojený) Samir

alaya1 - ktorý z tých bodov, čo uvádzaš nespĺňajú súčasné evidenčné známky? Teda okrem toho, že to je výmysel EU. To či si dám psa začipovať alebo nie nemá absolútne nič spoločné s tým, či mi záleží na mojom psovi a ako sa o neho starám. A už duplom mi nehovor, že kašlem na svojho psa preto, lebo si ho nedám začipovať. Opakujem. Evidenciou zvierat, identifikáciu majiteľa a pod spĺňajú aj dnešné evidenčné známky. Takže je to čistý biznis.
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

1Dara Pozri príspevok
podla mna je cipovanie dobre aj preto, ze takeho psa ked niekto vyhodi na ulicu, sa vie identifikovat majitel a pes nezostane v utulku ... ak toho psa majitel uz nechce, vlastnictva sa moze zbavit bud predajom, darovanim alebo ...
nikto nevyhodí na ulicu začipovaného psa práve preto,lebo je začipovaný a podľa toho čipu majiteľa nájdu.Vyhodia (alebo zabijú) psa preto,aby ho NEMUSELI začipovať. A vôbec neverím tomu,že čipovanie psov vyrieši množičov.Zlaté oči! My zodpovední platíme dane,dávame ich očkovať a začipovať. Už to vidím,ako budú cigáni chodiť k vetošovi,aby začipoval psa,ktorého za pár dní zožerú.Alebo nejaký množič vezme tie svoje úbohé vyrodené fenky k veterinárovi?? Na začipovanie?? HAHAHA......úplne na hovno bude čip psovi,ktorého cigáni ukradnú aby ho zožrali.....
1 0
peterslovak peterslovak

peterslovak je offline (nepripojený) peterslovak

Tak ako autá, budú registrované aj zvieratá. A začipované zviera bude podliehať ďalšej kontrole. Bude sa presne vedieť napr. či bolo každý rok očkované proti besnote, čo je povinné. Ak k čipu nebude priradené každý rok preočkovanie proti besnote, bude nasledovať pokuta pre majiteľa. Podobne budú vedieť zistiť, či prípadné utratenie zvieraťa realizoval veterinár, či utratené zviera skončilo v kafilérii atď. Veterinári budú úradovať, vykazovať, priraďovať a nám ostane zas za všetko veselo platiť a povinnosť vedieť všetko o každom čipovanom zvierati zdokladovať. Ale buďme radi, však sme v EU.
1 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

pepsikova Pozri príspevok
..no, teda, toto je diskutabilné...lebo môj šarkan je pravidelne očkovaný,veterinár nás pozná a nikdy nespomenul, že treba začipovať...aj som sa na to pýtala,ale odpoveď bola ,že pokiaľ necestujem do zahraničia, nie je to povinnosť,a aj tak by mi ho tam nikto nehľadal podľa čipu...treba si dávať na havoška pozor!..toľko šarkanov súkromný vetoš...
Nemusel vas zatial upozornovat, lebo povinnost pre psov narodenych pred r.2011, teda starsich ako 2 roky, je az od 1.10.2013, bolo tam pre nich preklenovacie obdobie.

Ale od jesene uz by ich bez cipu (alebo existujuceho tetovania) nebude moct ockovat a bude musiet hlasit, ma tu povinnost danu zakonom.
1 0
Samir Samir

Samir je offline (nepripojený) Samir

Ja ale akosik stále nechápem, aké výhody má čipovanie oproti dnešným evidenčným známkam - tu na Slovensku, keď práve evidenčné známky sú na presnú evidenciu psov a ich majiteľov. Takisto nechápem čo má spoločné zodpovednosť alebo nezodpovednosť chovateľa psa s čipovaním - ako tu niektorí uvádzajú, že človek, ktorý nechce dať psa začipovať, je nezodpovedný, zlý chovateľ a pod. Nikto tu zatiaľ nenapísal nič, čo by ma presvedčilo o tom, že začipovať psa má pre mňa alebo pre psa nejaký význam a že to je v niečom lepšie, než súčasná evidencia. Samozrejme okrem toho, že mi zákon prikazuje zaplatiť za niečo, v čom nevidím význam a čo nechcem. Vydieranie, že mi nezaočkujú alebo neošetria psa, pokiaľ si ho nedám očipovať, je už o niečom inom.
1 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Samir Pozri príspevok
Ja ale akosik stále nechápem, aké výhody má čipovanie oproti dnešným evidenčným známkam - tu na Slovensku, keď práve evidenčné známky sú na presnú evidenciu psov a ich majiteľov. Takisto nechápem čo má spoločné zodpovednosť alebo nezodpovednosť chovateľa psa s čipovaním - ako tu niektorí uvádzajú, že človek, ktorý nechce dať psa začipovať, je nezodpovedný, zlý chovateľ a pod. Nikto tu zatiaľ nenapísal nič, čo by ma presvedčilo o tom, že začipovať psa má pre mňa alebo pre psa nejaký význam a že to je v niečom lepšie, než súčasná evidencia. Samozrejme okrem toho, že mi zákon prikazuje zaplatiť za niečo, v čom nevidím význam a čo nechcem. Vydieranie, že mi nezaočkujú alebo neošetria psa, pokiaľ si ho nedám očipovať, je už o niečom inom.
Nuz, napriklad tu, ze cip chodi so zvieratom bez toho, ci jeho pana napadne alebno nenapadne mu ho pripnut na obojok.
Cip pes nestrati, nezlomi, neosucha .....
Cipovanie nie je o tom, ci ma vyznam pre majitela (aj ked ma), .

Potom povazujes za vydieranie ja to, ze ked si kupis auto, musis ho zaregistrovat ako majitel na policii a musis na nom nosit pripevnene evidencne cisla, inak nemies do verejnej dopravnej prevadzky?????? A dokonca veselo za tie znacky platis a este aj ked ti ich ukradnu, zaplatis za nove.
Alebo sa rozhodnes auto nevlastnit .... to sa mozes rozhodnut aj pri spolocenskom zvierati.
Nemusis ho mat, ale ak ho mas, musis dodrziavat zakony okolo jeho vlastnictva.
Naposledy upravil ivka70 : 03.03.13 at 15:22
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

kopretinka Pozri príspevok
Je jedno,či ja som ten zákon čítala alebo nie,ja mám psa už začipovaného.Donúť čítať,ale hlavne DODRŽIAVAŤ tento zákon tých ostatných.Pre množiča je to výdavok navyše,oni ich čipovať nebudú,budú veselo množiť a zarábať ďalej.Budú tvrdiť,že začipovať psa musí nový majiteľ,a nový majiteľ,neznalý,ho začipuje,alebo aj nie,veď kto kedy to bude kontrolovať,a pokutovať,vieme,ako sa dodržiavajú zákony a ako sa pokutuje nedodržiavanie....čiže,ja tvrdím,že tento zákon množičov nijako nerieši.A tvrdiť,že nemám cigánov porovnávať s nami? A prečo nie? Kedy pre nich začnú platiť rovnaké zákony ako pre nás?
Je to len ´další spôsob,ako z nás vytiahnuť peniaze.Že nariadenie EU? Veď nech sa začipujú iba psy,ktoré idú za hranice SR do krajín EU.
Ja? ved na to je statna moc, preco ja? ja som obcan, dodrziavam zakony.
Ak by si citala zakon, vedela by si, ze ked mnozitel nezacipuje svoj odchov,novy majitel pride na 1.ockovanie na besnotu a vet.zisti, ze nie je cipovany, nebude postihovat majitela, ale toho budu postihovat, kto psa odchoval. Vsetko je v zakone, len si ho treba precitat. Mozes suhlasit, nemusis.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať