Zavrieť

Porady

Externý študent VŠ 5 rokov nezamestnaný, načo nárok?

Načo bude mať nárok vysokoškolák externého štúdia od septembra 2013, ked má menej ako 25 rokov? Počula som, že niečo od UP by mal dostať... Je to pravda?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Do veku 25 rokov je spoločne posudzovaný s rodičmi. Ak majú dostatočný príjem, študentovi nárok na dávku v hmotnej núdzi nevznikne.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    este ma pravo napriklad si najst pracu, alebo sa zaevidovat na urade prace ako uchadzac o zamestnanie

    ajca05 je offline (nepripojený) ajca05

    ajca05
    analioid Pozri príspevok
    Načo bude mať nárok vysokoškolák externého štúdia od septembra 2013, ked má menej ako 25 rokov? Počula som, že niečo od UP by mal dostať... Je to pravda?


    V oktobri 2010 som koncila na urade prace a vtedy sa menil zákon myslim ze mal mat platnost od 1.1.2011. Uz si nepamatam od akého veku sa prestava posudzovat dieta spolu s rodicmi avsak hranica 25rokov sa znizila tak predpokladam ze sa znizila na vek kedy je ukoncene denne studium. Takisto sa menila aj vyska poskytovanej sumy. Mam taky pocit ze sa znizila na cca 60€ plus prispevky ako napr ked sa vzdelavas (studium na VS, kurzy a pod) Nie som si tym ale ista odvtedy som sa tym vobec nezaoberala staci prist na hmotnu nudzu a oni ti daju presne info.

    Externý študent VŠ 5 rokov nezamestnaný, načo nárok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.