Zavrieť

Porady

Môžem reklamovať dioptrické okuliare?

Dal som si vyrobiť dioptrické okuliare, ktoré som uhradil pri objednávke.
Dodané okuliare mi prišli s rozdielne hrubými šošovkami, pričom sú dioptrie na oboch očiach rovnaké. Podľa predpisu od očného lekára nemám zapísanú žiadnu očnú poruchu k takýmto rozdielnym šošovkám. V optike ma chcú vybaviť, že je to preto, že mi namerali rozdielne PD o 3mm viac na jednom oku. Je to dôvod na rozdielnu hrúbku šošoviek? Mám právo trvať na oprave okuliarov alebo vrátení peňazí? Môžu mi zle spravené okuliare zrak zhoršiť? Vďaka za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    silvia86 je offline (nepripojený) silvia86

    silvia86
    Tak čo sa týka reklamácie,je to dohoda medzi predávajúcim a kupujúcim,či ide o výmenu alebo vrátenie peňazí... Určite sa nenechaj odbiť. Možno by pomohlo,keby si okuliare ukázal svojmu očnému lekárovi,čo nato povie... Alebo v inej optike. Ak však reklamácia trvá dlhšie ako 30.dní,máš nárok na vrátenie peňazí. S

    Fer1k je offline (nepripojený) Fer1k

    Fer1k
    Dobrý deň, mám iný "problém," ale keď už som natrafil na túto tému...mám možnosť kúpiť si s (veľkou) zľavou dioptrické okuliare z tejto optiky a chcel by som vedieť, s ktorou značkou rámu máte najlepšie skúsenosti čo sa kvality a odolnosti týka. Ďakujem.
    mareko Dobrý reklamný ťah :-(

    pe84 je offline (nepripojený) pe84

    Som právnička a mamina dvoch detičiek ...viac pe84
    mne perfektne sluzia zn. reserve, mam dve male deti, uz mi ich par krat schmatli, zhodili a podobne, nosim ich stale, takze si vies predstavit, ake su namahane a stale vyzeraju ako nove, ale zrejme to zavisi aj od ramu, ja mam taky pevny hrubsi, nie take tie jemnulinke...

    Môžem reklamovať dioptrické okuliare?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.