Zavrieť

Porady

Predvolanie na výsluch

Ahojte, potrebujem viac menej ukľudniť Pred rokom som sa stala účastníkom dopravnej nehody. Bola som ako spolujazdec v poškodenom aute. Pri nehode som odmietla ošetrenie avšak v noci mi prišlo zle tak som navštívila pohotovosť. Bol mi nasadený golier následne som bola hospitalizovaná. PN som bola niečo vyše mesiaca a problémy mám doteraz. Bola som vypovedať na policií kôli prešetrovaniu škodovej udalosti na dopravnú nehodu, začalo trestne konanie vo veci ublíženia na zdraví a po roku bol konečne napísaný posudok od súdneho znalca. No volal mi npor. že sa máme dostaviť na ďalší výsluch aj s právnikom pretoze im konecne prisiel ten posudok. Mám to chápať tak že je to len nejaké uzavretie z mojej strany alebo mi chchu nieco nasit alebo ako to mam chapat? je normalne ze policia predvolava na druhy vysluch v ramci vysetrovania?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ajca05 Pozri príspevok
    Ahojte, potrebujem viac menej ukľudniť Pred rokom som sa stala účastníkom dopravnej nehody. Bola som ako spolujazdec v poškodenom aute. Pri nehode som odmietla ošetrenie avšak v noci mi prišlo zle tak som navštívila pohotovosť. Bol mi nasadený golier následne som bola hospitalizovaná. PN som bola niečo vyše mesiaca a problémy mám doteraz. Bola som vypovedať na policií kôli prešetrovaniu škodovej udalosti na dopravnú nehodu, začalo trestne konanie vo veci ublíženia na zdraví a po roku bol konečne napísaný posudok od súdneho znalca. No volal mi npor. že sa máme dostaviť na ďalší výsluch aj s právnikom pretoze im konecne prisiel ten posudok. Mám to chápať tak že je to len nejaké uzavretie z mojej strany alebo mi chchu nieco nasit alebo ako to mam chapat? je normalne ze policia predvolava na druhy vysluch v ramci vysetrovania?
    Cháp tak , že pokiaľ nie je vyšetrovanie ukončené , tak vždy Ťa môžu predvolať na výsluch ...
    Nejde o normálnosť alebo obnormálnosť ...ide o klasický postup ...
    Veď radšej byť oboznámený s novinkami , ako nie ...

    Predsa sa mohli vyskytnúť nejaké nové skutočnosti , ktoré je potrebné ( dokonca nutné ) ozrejmiť ...
    Dokonca sa k týmto skutočnostiam môžeš vyjadriť ...

    Vyšetrovanie zo strany polície sa ukončí a následne posunie prokurátorovi - na súd ...( keďže ide o trestné konanie )....

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Presne tak, ako chlapci píšu. Ide zrejme o oboznámenie sa s výsledkami znaleckého posudku a vyšetrovateľ zrejme má ešte nejaké dodatočné otázky z dôvodu predloženia tohto nového dôkazu. Takže je to bežný postup.

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    ajca05 Pozri príspevok
    Dakujem vydesilo ma najma to ze mam prist aj s pravnikom
    Zastupuje vás právnik od začiatku tohto konania? Ak nie, nebolo to zo strany policajta len odporúčanie, pokiaľ sa vec bude týkať aj uplatenia si náhrady škody?
    Naposledy upravil GabiZ : 04.03.13 at 13:15

    ajca05 je offline (nepripojený) ajca05

    ajca05
    Bol na prvom výsluchu takže v podstate hej. No aj tak... policajt povedal že nás potrebuje znova vypočuť. Som vydesena mlada zaba co vam budem

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Tak to sa nemusíte báť. Pokiaľ bol s vami na začiatku aj právnik, tak je bežné, že budú volať aj jeho už z dôvodu, že vás zastupoval a zrejme stále zastupuje. A ako som napísala vyššie, zrejme aj kôli uplatneniu si náhrady škody, ak zo znaleckého posudku vyplynie, že si ju môžete od vinníka nárokovať. Ale to už vám bližšie povie váš právnik.

    Predvolanie na výsluch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.