Zavrieť

Porady

hypotéka - minimálna mzda

Chceli by sme s manželom hypotéku,prípadne väčší úver,ibaže manžel má pracovnú zmluvu na dobu určitú na rok a pol a priznaných 340eur.Ja mám prac.zmluvu tiež na dobu určitú,na 6 mesiacov a tiež mám min. mzdu. Máte niekto s tým skúsenosti?Máme teda reálnu šancu dostať hypotéku cca 10.000 eur?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
danielaz danielaz

danielaz je offline (nepripojený) danielaz

ja som brala pred pol rokom úver na 10 000,--€, takisto mám len min. mzdu, výhoda bola, že nemám vyživované osoby, ručím bytom, úverová zmluva sa spravila tak, že mesačná splátka je 92€, zmluva je na 13 rokov, s tým, že každé dva roky mám možnosť predčasného splatenia v akejkoľvek výške a 1x za rok môžem dať ešte 10% z istiny. Jediný rozdiel je, že mám zmluvu na dobu neurčitú.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

ciners;2268 692
Ja som tu sumu treskol uplne len tak zbrucha. Proste pointa je taka, ze je rozdiel 10 000€ a blazni, co si beru 100 -150 000€. 10 000€ to je jedna Fabia.
Nevadí, že si treskol sumu, to je jasné... Ale mňa zaujali tie splátky... Čo ak tomu niekto uverí? Lebo splatiť 10 000 € po 100 € mesačne za 5 rokov a de facto bezúročne - to by sa mi páčilo - s kým bankuješ?

A čo sa výšky úveru týka - niekoho položí na kolená aj 2 000 €, či menej... Viem, čo si myslel tou pointou, no je rozdiel vraziť 10 000 € do domu /či pozemku/ a do auta. Kým v prvom prípade investíciou nehnuteľnosť zhodnocuješ, auto stráca na cene už pri výjazde z predajne. Nehovoriac o tom, že Ti ho môžu poškodiť či ukradnúť...
Naposledy upravil Oliwa : 06.03.13 at 09:07
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

danielaz Pozri príspevok
ja som brala pred pol rokom úver na 10 000,--€, takisto mám len min. mzdu, výhoda bola, že nemám vyživované osoby, ručím bytom, úverová zmluva sa spravila tak, že mesačná splátka je 92€, zmluva je na 13 rokov, s tým, že každé dva roky mám možnosť predčasného splatenia v akejkoľvek výške a 1x za rok môžem dať ešte 10% z istiny. Jediný rozdiel je, že mám zmluvu na dobu neurčitú.
A to je dosť podstatný rozdiel...
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Oliwa Pozri príspevok
Viem, čo si myslel tou pointou, no je rozdiel vraziť 10 000 € do domu /či pozemku/ a do auta. Kým v prvom prípade investíciou nehnuteľnosť zhodnocuješ, auto stráca na cene už pri výjazde z predajne. Nehovoriac o tom, že Ti ho môžu poškodiť či ukradnúť...
Príklad z praxe - hypotéka na starý dom. Vraj na prerábky - postavili vonku bazén, plus pár nezmyselných úprav. Úver sa minul, skončila sa práca. Dom je krátko pred dražbou. A z vydraženého sa ledva zaplatí zvyšok úveru. Takže ani tých 10000 do nehnuteľnosti nemusí byť vždy dobrá investícia.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

10 000 akože hypotéka sa väčšinou berie na auto. Blbosť, ale no čo už...
0 1
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Ferdosondo Pozri príspevok
10 000 akože hypotéka sa väčšinou berie na auto. Blbosť, ale no čo už...
To Ferdo: ciners porovnával výšku úveru ako takého - že je rozdiel vziať si 100 000 € a 10 000 €, čo je jedna Fabia. A ja som reagovala naňho. Nikto nikde nepísal o hypotéke na auto... Neviem, čo čítaš...

To Dáša: to je extrém, keď chýba zdravý rozum... Samozrejme sú aj také prípady, ale ja som mala na mysli normálnych ľudí, ktorí si nedajú vykopať v záhrade jamu za niekoľko tisíc eur a budú ju využívať ako bazén max. 2 mesiace v roku /ak ho nemajú krytý a vykurovaný/.
0 0
xmatka xmatka

xmatka je offline (nepripojený) xmatka

Hakika Pozri príspevok
To závisí aj od dalsich okolnosti, ako napr. kolko mate vyzivovanych deti, ci mate nejake dalsie zavazky, aka je hodnota nehnutelnosti, ktorou by ste za uver rucili, atd. atd.
konečne som sa dočkala niečoho konkrétneho.. záväzky nemáme žiadne iné,deti tiež nemáme zatiaľ a ako som písala max 10.000 by sme chceli viac nie..ak vieš poradiť ďalej,tak Ťa poprosím o skutočnú radu.
0 0
xmatka xmatka

xmatka je offline (nepripojený) xmatka

stravne Pozri príspevok
ja som Ti už odpovedala, bola som asi v 3 bankách, ale keď si to chceš overiť, skús navštíviť pobočky a uvidíš sama...
a ja Ti,samozrejme,ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať