Zavrieť

Porady

Výpočet tepelnej straty RD

Výpočet tepelnej straty RD. Vedel by mi niekto pomoct s vypoctom tepelnej straty RD? Staviam bungalov, podorys 12,5 x 9 m, obvod porfix 30 cm + 12 cm EPS, podlaha 10 cm EPS, strop 30 cm vata + 2,5 cm dosky, otvory - okna + dvere 20,8 m2 - salamander bluevolution + trojsklo U=0,5, lokalita - Žilina, momentalne to potrebujem hlavne koli navrhu optimalneho vykonu kotla, kotol bude plynovy kondenzacny, podlahohove kurenie + ohrev teplej vody - 80-120 l bojler.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    du.ch je offline (nepripojený) du.ch

    du.ch
    ked to inac nepojde, budem musiet zohnat toho projektanta ;( mne ale momentalne nejde o nejake super presne cislo, potrebujem zhruba vedied, ze napr. tepelna strata je 7-8 kW, tak potrebujem kotol tak 10-12 kW ...,

    du.ch je offline (nepripojený) du.ch

    du.ch
    bude tam podlahovka, aky vykonny kotol by mi stacil aj s nejakou rezervou, ratam plynovy kondenzacny

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Ja som to rátal cez http://vytapeni.tzb-info.cz/tabulky-...le-csn-06-0210 , presnosť záleží od toho, ako pohráš s vypĺňaním a aké presné údaje tam nahádžeš. S realitou to sedí na pár percent, takže smelo do počítania. Tu si pozri ako som to počítal ja - http://sitepoint.sk/upload/straty_budovy-obalka.png

    Pri vnútornej 21° a vonkajšej -5° sa Ty môžeš dostať na cca 3kW. Pri 24° a nejakých -25° povedzme 5kW. Mám to u seba overené, bez výrazného vetrania, s použitím ekvitermickej regulácie a kúrenie je zapnuté non-stop bez akéhokoľvek útlmu, mimo 4 hodín vysokého tarifu, lebo kúrim elektrinou.

    U Teba teda kotol kľudne 9kW, ak bude aj hodinu nahrievať vodu bojleri, podlaha nevychladne, ani v interiéri sa neochladí

    day je offline (nepripojený) day

    day
    TomasHC Pozri príspevok
    Ja som to rátal cez
    ako pozeram na Tvoj prepocet tiez si Brnak ako ja, tzb na nas Slovakov nemysli
    TomasHC Tak tak

    Výpočet tepelnej straty RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.