Zavrieť

Porady

Textilia pod strkovu cestu

Zdravim Vas,

idem robit prijazdovu cestu, mam zhrnutu ornicu a chcem tam naviest 20 cm vrstvu makadamu.
Avsak zemina je dost ilovita a preto chcem dat pod strk nejaku textiliu, aby mi hned prve nakladne auto nezatlacilo vsetok makadam do hliny.
Aku textiliu by ste mi poradili? Staci klasicka biela geotextilia?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Cloveku sa az plakat che, ked vidim ako sa kazdy tyzden na kazdom velkom vystavisku, napr. vo Frankfurte vyhadzaju desattisice m2 kobercov pouzivanych 4 dni. Vystavovatelia platia tzv. enviromentalnu prirazku a cele to ide do spalovne...

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    ta geotextilia bude dobra. pokial tam budes davat este nejaky beton tak to bude bez problemov, pokial nie tak sa mozno vyjadia kolaje a mozno sa roztrha, ale je to lepsie ako len tak nasypat. Kamene sa ti stratia v zemi zachvilu. Mne nakladak spravil asi 30cm pokles na starej ulezanej zemi, tak bohvie ako sa to bude spravat v takom priehybe. Pokial mas peniaze tak tam daj vyssiu gramaz alebo dve vrstvy.. to by uz malo vydrzat. Mal som geotextilie ktore boli dobre a v zapati od toho isteho zdroja uplne pochybna co mala skoro diery.

    jar88 je offline (nepripojený) jar88

    jar88
    Ja mám podobný problém.
    Stiahol som ornicu a aj zeminu až po ílové podložie. Na to som naviezol 30 cm makadamu, zhutnil a neviem, ako pokračovať ďalej.
    Potrebujem sa totiž dostať na celkovú hrúbku 120 až 140 cm, lebo chcem dosiahnuť mierny spád (cca 2 až 3 %) smerom k príjazdu.
    Ak odrátam hrúbku makadamu (30 cm) a hrúbku betónu budúcej vozovky (25 cm), do 140 cm mi zostáva vyplniť cca 85 cm nejakým materiálom.
    ----------------------------------------------
    Čo tam dať, aby to nebolo zbytočne drahé a pritom dostatočne stabilné aj pre domiešavače.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    to su seriozne zaklady snad aj pre dialnicu. Makadam sa dava do vrchnych vrstiev lebo je relativne drahy a mala frakcia. na spodok by som asi dal tych 80cm nejakeho velkeho kamena, pripadne drveny beton a makadam az na povrch..ale kedze sa to bude betonovat, mozno by stacilo dat po celej vyske drveny beton roznych frakcii.

    Textilia pod strkovu cestu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.