Zavrieť

Porady

zamestnanec herne a súčasne baru

Dobrý deň,
nevie mi niekto poradiť ako ste vyriešili novelu zákona o hazardných hrách, kde od 1.4.2013 musí mat prevádzkovateľ hazardu stály dozor v pracovnom pomere, a tento zamestnanec súčasne pracuje aj u majiteľa baru ako barman-čašník, prípadne výčapník, obidve firmy podnikajú v jednej miestnosti. Na inšpektoráte práce mi dali informáciu, že musí mať súčasne dva pracovné pomery, aj keď dostane len jednu mzdu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    felama67 je offline (nepripojený) felama67

    felama67
    Ja tiež neviem čo s tým, nechápem ako sa to má spraviť. My máme tak, že máme dvoch čašníkov na polovičný úväzok ako barmanov - čašníkov a zbytok
    otváracej doby je tam majiteľ - fyzická osoba - živnostník. Prosím poraďte niekto, zo zákona mi to nevyplýva jednoznačne.

    fiona779 je offline (nepripojený) fiona779

    fiona779
    Dobrý deň, ja mám ten istý problém tiež v jednom bare máme v podstate dvoch zamestnávateľov. Istá firma (druhý zamestnávateľ)nám posiela mzdu na účet za určité odpracované hodiny. My však máme dohodnuté platové podmienky s prvým zamestnávateľom Avšak môjmu prvému zamestnávateľovi posielajú z druhej firmy stravné lístky. On mi však tvrdí, že mi ich nedá pretože on musí poukazovať im naspäť tú mzdu ktorú nám poslali na účet. Je to všetko v poriadku? Naozaj náš prvý zamestnávateľ im uhrádza naspäť mzdu ktorú nám oni poslali?Aj celú sumu stravných lístkov?

    zamestnanec herne a súčasne baru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.