Zavrieť

Porady

Čierna stavba - kúpa

Dobrý deň.Chel by som kúpiť pozemok, na ktorom leží aj malý domček, ale ten bohužial nieje na Liste Vlastníctva. Na obecnom úrade mi povedali, že je stavba nelegálna a treba ju legalizovať. Ako by som mal postupovať, nakolko by som chcel ten domček trošku zrekonštruovať? Za každú radu budem moc povďačný.
Usporiadat
andrej757 andrej757

andrej757 je offline (nepripojený) andrej757

Nizsie citacia zo zakona ohladom pridelenia supis. cisla. Teba sa tyka stavba postavena pred 1976. Podla mna vlastnicky list, kde je uvedne ze na pozemku stoji stavba + kombinacia cestneho prehlasenie byvalych vlastnikov alebo susedov by malo stacit

Dňom 1. marca 2003 nadobudla účinnosť Vyhláška Ministerstva vnútra SR č. 31 / 2003 Z.z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o označovaní ulíc a iných verejných priestranstiev a o číslovaní stavieb.
Pre novostavby a stavby postavené po 1. 10. 1976 k vydaniu rozhodnutia o určení súpisného čísla je potrebné na obecný úrad predložiť
- žiadosť o určenie súpisného čísla (formulár žiadosti v prílohe)
- kolaudačné rozhodnutie

Pre stavby postavené pred 1. 10. 1976 k vydaniu rozhodnutia o určení súpisného čísla je potrebné na obecný úrad predložiť
- žiadosť o určenie súpisného čísla
- užívacie povolenie, kúpnu zmluvu, darovaciu zmluvu alebo iný doklad, ktorým môže stavebník preukázať vlastníctvo k stavbe
- ak chýba akýkoľvek doklad k stavbe, žiadateľ predloží čestné vyhlásenie , v ktorom musí byť uvedené, kto bol stavebníkom stavby, v ktorom roku bola stavba postavená a účel, pre ktorý je čestné vyhlásenie vydané. Vyhlásenie musí byť overené na obecnom úrade alebo notárskom úrade, kde občan zaplatí správny poplatok 0,50 € v hotovosti za overenie podpisu.
0 0
Sisa48 Sisa48

Sisa48 je offline (nepripojený) Sisa48

Ahojte,

Tiez mame v plane kupit pozemok, na ktorom stoji podobny neskolaudovany domcek, ktory by sme radi rekonstruovali.
Nie je v katastralnej mape. Parcela je vedena ako vinica s moznostou rekreacnej vystavby. Majitelia mali povolenie iba na docasnu stavbu chatky mensich rozmerov nez realne postavili. Stavba stoji na hranici pozemku.

Aky je odporucany postup pri legalizaci? Cim a kde zacat?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať