Zavrieť

Porady

daňový bonus-hrubý alebo čistý príjem

Mám nárok na daňový bonus ak som fakturovala 2350.- a v DP si uplatním paušálne výdavky?
Ak sú paušálne výdavky je nutné prikladať k DP aj Výkaz o príjmoch a výdavkoch a Výkaz o majetku a záväzkoch?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ulzana Pozri príspevok
    Mám nárok na daňový bonus ak som fakturovala 2350.- a v DP si uplatním paušálne výdavky?
    Ak sú paušálne výdavky je nutné prikladať k DP aj Výkaz o príjmoch a výdavkoch a Výkaz o majetku a záväzkoch?
    Nárok na DB , ak vznikol, môžeš uplatni za týchto podmienok:
    § 33
    Daňový bonus
    (1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 123) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 19, 32 eura mesačne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti 57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.

    Výkazy neprikladáš.

    ulzana je offline (nepripojený) ulzana

    ulzana
    ďakujem za odpoveď ale moc tomu nerozumiem,ten príjem som mala zo živnosti, inak som na rodičovskom príspevku a naozaj neviem či si tam tie výdavky mám uplatniť alebo nie

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ulzana Pozri príspevok
    ďakujem za odpoveď ale moc tomu nerozumiem,ten príjem som mala zo živnosti, inak som na rodičovskom príspevku a naozaj neviem či si tam tie výdavky mám uplatniť alebo nie
    Môžeš sa rozhodnúť či budeš viesť účtovníctvo, alebo si uplatníš paušálne výdavky. Pri paušálnych výdavkoch výkazy netvoria prílohu daň.priznania.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ulzana Pozri príspevok
    ďakujem za odpoveď ale moc tomu nerozumiem,ten príjem som mala zo živnosti, inak som na rodičovskom príspevku a naozaj neviem či si tam tie výdavky mám uplatniť alebo nie
    Tak ako je to v § 33, ak by Ti nevyšiel ZD, nárok na DB si nemôžeš uplatniť.

    ulzana je offline (nepripojený) ulzana

    ulzana
    robím si DP prvý krát sama, takže v ktorom riadku musí byť minimálne 6 násobok min. mzdy,v 37. riadku mám 2350, v 38. riadku 940 a v 39. a 43. riadku 1410 pri paušálnych výdavkoch...a musím vôbec peukazovať nejaké výdavky? živnosť som mala otvorenú 8 dní, som na rodičovskom,aké mi z toho príjmu vyrátajú zdravotné odvody?

    ppetka je offline (nepripojený) ppetka

    ppetka
    DP FO B, strana 3, tabuľka 1 - stĺpec 1, riadok 2 - príjmy zo živnosti 2.350 €. Z toho paušálne výdavky 40 % - stĺpec 2, riadok 2 = 940 €. Urob si DP cez aplikáciu Edane a ostatné Ti to vyráta samo, keď poodklikávaš všetky vysvietené políčka.

    daňový bonus-hrubý alebo čistý príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.