Zavrieť

Porady

ubytovacia podnikateľská činnosť

veselá, priateľská..
Prosím Vás, vie mi niekto poradiť, čo všetko má viesť podnikateľ, ktorý začína podnikať v ubytovacej činnosti? Aké knihy, .. povinnosti.. na čo nemá zabudnúť? Pomôžete? Ďakujem.
Usporiadat
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Podľa toho o aké ubytovanie ide,napíš bližšie,či je to len napr.ubytovanie na chate,alebo nejaký penzion so stálou prevádzkou a komplet službami.
0 0
Kristína Kristína

Kristína je offline (nepripojený) Kristína

Už máte vybavený živnostenský list? Je to viazaná živnosť.
0 0
Janette Janette

Janette je offline (nepripojený) Janette

veselá, priateľská..
Zatiaľ viem len zopár informácií. Ide o rodinný dom, kde v polovici má pripravené priestory na ubytovanie, bude podávať aj stravu..má aj kone-tj. nejaká turistika a pod. Živnostenský list má už vybavený - dostal aj nejakú dotáciu. Ide mi o to, ako účtovníčke, aby som ho na nič nezabudla upozorniť.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Janette
Zatiaľ viem len zopár informácií. Ide o rodinný dom, kde v polovici má pripravené priestory na ubytovanie, bude podávať aj stravu..má aj kone-tj. nejaká turistika a pod. Živnostenský list má už vybavený - dostal aj nejakú dotáciu. Ide mi o to, ako účtovníčke, aby som ho na nič nezabudla upozorniť.
Najskôr si vypracuj HACCP, je tu niekde na porade vzor, viem, že ho tu prikladala Lenkak, musíš si vypracovať kategorizáciu ubytovania a podľa toho, čo je pre tú ktorú kategóriu ( hviezdičky) potrebné mať na izbách a v priestoroch ubytovania, tam máš presne uvedené v ktorej kategórii čo všetko musí byť na izbe - od nábytku, až po zrkadlá, poháre...
Koše na izbách musia byť z bezpečnostných dôvodov kovové, musíš mať vyjadrenie bezpečnostného technika, ak používaš aj výťah, hasiace prístroje, ak podávaš stravu, tak technológiu kuchyne, včítane počtu chladničiek a mraziakov, presný popis, čo budeš mať v ktorej chladničke uložené, pri dlhšom ubytovaní hosťa musíš mať napísané, po koľkých dňom mu meníš posteľnú bielizeň, uteráky, knihu ubytovania, kalkuláciu podávanej stravy, prevádzkový poriadok, na izbách by mali visieť inventúrne súpisy majetku, bezpečnostný poriadok, ktorý musí hosť dodržiavať, oznámenie, do kedy musí po ukončení pobytu opustiť izbu.
Ak ma ešte niečo napadne, alebo si spomeniem, doplním.
0 0
Janette Janette

Janette je offline (nepripojený) Janette

veselá, priateľská..
Ďakujem veľmi pekne, a čakám, že sa mi ešte ozveš-poprípade ešte niekto doplní, ak sa na niečo zabudlo.
0 0
Barbara43 Barbara43

Barbara43 je offline (nepripojený) Barbara43

Ahojte, veľmi ste ma potešili témou. Ja však mám aj doplňujúce otázky, ako napr. Otvorila som prenzión pre ubytovanie seniorov s ubytovaním, stravovaním a zaopatrením. Od hygieny a BOZP to mám v poriadku. Čo ešte by mi malo chýbať okrem klientov? Sú tam nejaké špeciálne požiadavky, keď je to súkromné zariadenie a prevádzkujem to na živnosť? Ak máte znalosť ozvite sa. Ďakujem Barbara43
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Možno váma obom pomôže keď si pozriete dôkladnejšie tento zákon i s prílohou kategorizácie, podľa ktorej zatriedite svoje ubytovacie zariadenia, ktorý vám v prílohe prikladám.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Nezabudnite ani na prevádzkový poriadok (ak budete robiť aj HACCP mohol by byť súčasťou)
0 0
Barbara43 Barbara43

Barbara43 je offline (nepripojený) Barbara43

Lenka,... potrebujem prevádzkový poriadok pre kuchyňu v malom penzióne podľa HCCP - neviem sa k tomu dopracovať. Ak môžeš, skús mi poslať odkaz, kde by som to našla. Vďaka Barbara43
0 0
Anife Anife

Anife je offline (nepripojený) Anife

Barbara43
Lenka,... potrebujem prevádzkový poriadok pre kuchyňu v malom penzióne podľa HCCP - neviem sa k tomu dopracovať. Ak môžeš, skús mi poslať odkaz, kde by som to našla. Vďaka Barbara43
Posielam Ti prílohu "obsahové zameranie pre prevádzkový poriadok - stravovanie"

0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Predpokladám, že budete mať varenú stravu, tak sa treba poriadne zamerať na Potranovinový kódex. I-III. hlava
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
To čo popísala Anife ak budete mať varenú stravu, a nie je vypracované HACCP tak to nebude postačovať.
Ešte ta chýba presný popis výroby.
0 0
AlenaK AlenaK

AlenaK je offline (nepripojený) AlenaK

.....a ešte tu nie je spomenuté, ak ubytovávate zahraničných turistov, tak si treba plniť povinnosti voči cudzineckej polícii, treba zatelefonovať na najbližšiu cudzineckú políciu a oni Vás už poučia a poskytnutú potrebné tlačivá
0 0
mazgut mazgut

mazgut je offline (nepripojený) mazgut

K tomu penzionu este dodavam ze musi si viest domovu knihu a este jednu knihu kde buses mat len cudzincov a cudzincov musis posielat na cudzinecku policiu.
Tak vela uspechov..
0 0
ejo17 ejo17

ejo17 je offline (nepripojený) ejo17

Dobry den, pripajam sa k téme ďalšou otázkou.
Ide o penzion kde su všetky izby na poschodí a každá má vlastnú kupeľnu a WC. Na prizemí sa podavajú len raňajky a je tam okrem raňajkovej miestnosti už len recepcia. Je v takomto pripade nutné mať na prízemí WC oddelené pre možov a pre ženy? Alebo stačí len jedno WC s umývadlom? Kotrý zákon to upravuje?

Vďaka za pomoc a pekný deň
0 0
ejo17 ejo17

ejo17 je offline (nepripojený) ejo17

nikto nevie poradiť?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ejo17
Dobry den, pripajam sa k téme ďalšou otázkou.
Ide o penzion kde su všetky izby na poschodí a každá má vlastnú kupeľnu a WC. Na prizemí sa podavajú len raňajky a je tam okrem raňajkovej miestnosti už len recepcia. Je v takomto pripade nutné mať na prízemí WC oddelené pre možov a pre ženy? Alebo stačí len jedno WC s umývadlom? Kotrý zákon to upravuje?

Vďaka za pomoc a pekný deň

Podľa môjho úsudku , je potrebné na prízemí mať WC osobitne pre mužov a osobitne pre ženy .Pokiaľ na uvedený penzión prebehlo schvaľovanie zo strany hygieny , tak určite by k tomu zadali totožné stanovisko .
0 0
Enviros Enviros

Enviros je offline (nepripojený) Enviros

Enviros,... potrebujem prevádzkový poriadok pre kuchyňu , hotel a wellnes podľa HCCP - neviem sa k tomu dopracovať. Ak môžeš, skús mi poslať odkaz, kde by som to našla. Dakujem.
0 0
zsuzsa0104 zsuzsa0104

zsuzsa0104 je offline (nepripojený) zsuzsa0104

Dobrý deň prajem,
potrebovala,by som Prevádzkový poriadok pre Hotel.
Vďaka
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

zsuzsa0104 Pozri príspevok
Dobrý deň prajem,
potrebovala,by som Prevádzkový poriadok pre Hotel.
Vďaka
Skús pohľadať tu:
http://www.porada.sk/t7104-obchod-s-...i-a-haccp.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať