Zavrieť

Porady

Osobné hnuteľné veci mi zadržiava ex manželka, akú mám šancu ich dostať súdnou cestou ?

Dobrý deň,
Pri odchode zo spoločnej domácnosti mi manželka niekam skryla všetky moje osobné veci (živnostenský list, daňové priznania, cestovný pas, vojenskú knižku, kúpnu zmluvu..... atď.) Tieto dokumenty mi odmietala vydať, preto som ju písomne vyzval aby mi tieto dokumenty vrátila. Na tento list odpovedala písomne a vyzvala ma aby som jej vydal polovicu nadobudnutých peňazí.

Bránila mi aj v stretávaní s deťmi, preto som podal návrh na úpravu styku. Na súd , kde sa rozhodovalo o stretávaní s deťmi a o výžinom , priniesla ex manželka aj moje daňové priznania a chcela ich ukázať sudkyni ale sudkyňa to nepovažovala za potrebné ich vidieť. Povedal som sudkyni , že ex manželka mi neoprávnene zadržuje moje daňové priznania a nech mi ich hneď teraz vydá. Sudkyňa odvetila ,že ju to nezaujíma a mám si to riešiť cez právnikov.

Zašiel som za právnikom, ktorý tiež ex manželku vyzval , aby mi vydala hnuteľné veci, nijako nereagovala. Potom sme podali návrh na začatie konania o vydanie hnuteľných vecí.

Časom som potreboval niektoré dokumenty čo mi ex manželka zadržiava. Musel som si vybaviť živnostenský list a duplikáty zaplatených poštových poukážok.

Na okresnom súde som všetky tieto veci uviedol. Ex manželka tvrdila, že mi nezadržiava žiadne dokumenty a že som si ich pri odchode zobral zo sebou. Súd rozhodol: ex manželka je povinná vydať mi tieto hnuteľné veci.

Ex manželka podala odvolanie proti rozhodnutiu okresného súdu.

Medzitým sme sa stretli aj s právnikmi, kvôli rozdeleniu BSM. Ex manželka tam priniesla kúpnu zmluvu o ktorej na okresnom súde tvrdila, že ju nemá.

Dnes som bol na krajskom súde, nakoľko som neuniesol dôkazné bremeno, tak krajský súd zamieta rozhodnutie okresného súdu.
Má význam sa vôbec odvolať......?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak neunesieš dôkazné bremeno, súd nemôže rozhodnúť v tvoj prospech.

    Marox je offline (nepripojený) Marox

    Marox
    Mária27 Pozri príspevok
    Ak neunesieš dôkazné bremeno, súd nemôže rozhodnúť v tvoj prospech.
    Okresný súd uviedol, že ex manželka neuniesla dôkazné bremeno ale krajský súd uviedol úplný opak.

    Osobné hnuteľné veci mi zadržiava ex manželka, akú mám šancu ich dostať súdnou cestou ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.