Zavrieť

Porady

Narokovanie vydavkov na byt pri dedicskom konani po otcovi

Tento rok mi umrela mama, po ktorej este neprebehlo dedicske konanie. Zdravotny stav mojho otca sa velmi zhorsil, a tak bol umeistneny do soc.zariadenia. Problem je v tom, ze uz nezvlada platit najomne, elektrinu....., co zanho platim momentalne ja. Mam este brata, ktory sa o rodicov 30 rokov nezaujimal..Preto by som potrebovala vediet ci sa daju v dedicskom konani po otcovi nejakym sposobom narokovat vydavky, ktore vynakladam na jeho domacnost
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Advokát pôsobiaci od roku 1991 najmä v oblasti obchodného, občianskeho, pracovného, medicínskeho a farmaceutického práva ako aj v iných oblastiach práva v SR. ...viac JUDr. Pavol Kollár
    Tie vaše výdavky na byt môžete formálne upraviť ako pôžičku poskytnutú otcovi, jej splatenie si môžete uplatniť následne v dedičsko konaní.

    turistka je offline (nepripojený) turistka

    turistka
    staci si to potom teda prihlasit do dedicskeho konania, stylom, ze to prehlasim ze to bolo tolko a tolko a pridat k tomu vydavky? momentalne v jeho zdravotnom stave sa mu neda dat nieco podpisat a ani neviem dokedy bude trvat tento stav.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    turistka Pozri príspevok
    staci si to potom teda prihlasit do dedicskeho konania, stylom, ze to prehlasim ze to bolo tolko a tolko a pridat k tomu vydavky? momentalne v jeho zdravotnom stave sa mu neda dat nieco podpisat a ani neviem dokedy bude trvat tento stav.
    uz ti bolo pisane, v inej teme ... zaplat tieto vydavky cez svoj ucet a budes mat dokaz, ze si to platila ty

    Narokovanie vydavkov na byt pri dedicskom konani po otcovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.