Zavrieť

Porady

Kyslíkovo-ethylénový plameň

Zaujímala by ma vhodnosť tohto média na ručné pálenie bežným rezákom, ako aj rovnanie za tepla. Typy náradia na pálenie a nahrievanie. V googli som toho na túto tému veľa nenašiel, preto by ma zaujímali skúsennosti z praxe.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Vylúčený člen Indeed
Vyskušaj, uvidiš

treba hlavne zosuladiť trysky v rezaku aby sa dosiahol želaný efekt

/aby si nemal zbytočne veľkú spotrebu plynov, hlavne kyslíka/

Ako získaš ten druh plynu ?

Bežne sa používa acetylen, označovaný tiež ako grieson.
Ľubomír Firma mení acetylén za etylén. Ja s tým iba robím.

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Ľubomír
Bucháč, vieš čítať? Ethylén, nie acetylen. Keď nevieš o čom je reč tak radšej neraď.
Naposledy upravil Ľubomír : 25.03.13 at 16:51

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Ľubomír
Indeed , viem čo sa bežne používa. Ide o to, že firma mení médium a zaujímajú ma praktické skúsennosti a nie teoria.
Naposledy upravil Ľubomír : 25.03.13 at 16:50
buchač Keď som ja rezáky s plameňom držal v ruke ...Ty si bol v snoch Tvojich rodičov , ktorí sa ešte ani nepoznali ...
Ľubomír Bucháč, kopírovať dokáže každý. Povedať niečo z vlastnej hlavy je horšie.

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
Ľubomír Pozri príspevok
Bucháč, vieš čítať? Ethylén, nie acetylen.
Ja hej ....a TY ???

Keď sme už pri čítaní ........plyn ETHYLÉN neexistuje ...ide totiž o ETYLÉN ...
Prečítaj si výrazy v linku ...
kyslík-plyn zváranie a rezanie
...aj etylén a aj acetylén je plyn ...

Viac teórie ???
Horľavý plyn môžeme definovať ako plyn, ktorý horí za prítomnosti vzduchu
alebo kyslíka. Okrem vodíka a oxidu uhoľnatého sú horľavými plynmi uhľovodíky,
z ktorých najznámejšie sú acetylén, zmesi metylacetylénu a propándiénu, propán, propán
– bután, etylén a zemný plyn (metán).
Acetylén C2H2 je bezfarebný, nejedovatý plyn, ľahší ako vzduch, s charakteristickým
zápachom po cesnaku. Na vzduchu sa zapaľuje od predmetu, ktorého teplota je vyššia
ako 335 °C a horí jasným, ale veľmi čadivým plameňom.
Vyrába sa rozkladom z karbiduvápnika pôsobením vody.
Zariadenia, ktoré sa používajú na výrobu acetylénu z karbidu
vápnika a vody sa nazývajú acetylénové vyvíjače. Acetylén zmiešaný s kyslíkom
v určitom, tzv. zmiešavacom pomere vytvára plameň, ktorý má veľmi vysokú teplotu (až
3150 °C). Acetylén v plynnej forme je výbušný, je veľmi citlivý na teplotu. Pri zohriatí
v uzavretom priestore (napr. vo fľaši) na teplotu 200 až 300 °C sa mení na iné chemické
zlúčeniny (uhľovodíky vyšších radov). Tento proces (polymerizácia) prebieha pri
zvyšovaní teploty a pri teplote 4000 až 8000 °C sa acetylén vnútorne rozkladá na uhlík
a vodík, čo je nebezpečné najmä z hľadiska možného výbuchu fľaše. Molekula acetylénu
je málo stabilná. Pri požiari, alebo tlakovom ráze sa rozloží na uhlík (sadze) a vodík.
Metylacetylén (propándienové zmesi) - zmesi plynov obsahujúce metylacetylén a
propándién dávajú hneď po acetyléne plameň s najvyššou teplotou. Na zníženie
výbušnosti týchto plynov sa pridávajú tzv. stabilizátory (propán, propylén a bután).
Propán C3H8 je bezfarebný, nejedovatý plyn, 1,5 krát ťažší ako vzduch. Je vedľajším
produktom pri rafinácii ropy alebo pri krakovaní ropných produktov. Skladuje sa
v kvapalnej forme pri normálnej teplote v pomerne ľahkých fľašiach. Propán má síce
vyššiu výhrevnosť ako acetylén, ale teplota plameňa je nižšia a spotreba kyslíka
na dosiahnutie normálneho plameňa je až štvornásobná .
Etylén C2H4 je bezfarebný plyn, približne rovnako ťažký ako vzduch s mierne sladkým
zápachom. Vyrába sa krakovaním ropy. Používa sa ako lacný horľavý plyn v organickej
chémii, možno ho tiež použiť na rezanie u veľkých spotrebiteľov. Zmes etylénu
a acetylénu pod názvom CRYLENE (80 % etylénu a 20 % acetylénu) vytvára plameň
s vyššou teplotou ako etylén.
Zemný plyn (metán) CH4 obsahuje hlavne metán. Metán je bezfarebný, lacný plyn bez
zápachu. Nie je jedovatý, je ľahší ako vzduch. Možno ho použiť na rezanie kyslíkom
Plameňové zváranie si svoje dominantné postavenie stále zachováva v remeslách
ako sú kúrenár, inštalatér, potrubár, klampiar, automechanik a ďalších. Nezastupiteľnú
úlohu má v opravárenstve a pri renováciách. Hlavnou oblasťou použitia zvárania
plameňom je pre zváranie tzv. slabých plechov (do hrúbky 4 mm). Ale aj v tejto oblasti je
z dôvodov vznikajúcich deformácií a vnútorných pnutí nahrádzané metódou zvárania
MAG .
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
misoft Hehehe - ethylen - asi chcel khúúúúlovo zapôsobiť - tak píshe sťa engliš
misoft ...alebo ešte lepšie - ako thathar
Ľubomír Ethylene (C2H4)
  zbaliť

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Ľubomír
Nechápem čo sa stáva z Porady. To už nie je porada ale obyčajný pokec, na ktorom nejde o rady. Rady sú tie posledné, ktoré sa človek dozvie. Banujem, že som sa odvážil niečo spýtať.Myslím, že to bol posledný pokus ako sa niekym o niečom poradiť. Misoft, k tebe iba toľko, že zvykneš často dobre poradiť, ale tentokrát strielaš zbytočne arogantnou a posmešnou municiou. To je srandy že? Akoby som sám napísal nespravné slovo. Všetci , a hlavne vy dvaja, ste bezchybní. To ti stojí za taký výsmech jedno nespravne napísané slovo? Mal by si sa hanbiť. Buchač, nejdem sa s tebou naťahovať kto je väčší borec a kto skôr držal rezák v ruke. Mám pre dôchodkom, takže si vyber. Práve preto, že mám pre dôchodkom a celý život som robil s acetylénom, nemám skúsennosti s ETYLÉNOM. Sranda čo?
4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
misoft Tu neide o to, poradiť, neporadiť - problém je v tom, že po slovensky je to ETYLÉN a tvoje Ethylene je po ANGLICKY. Sme na Slovensku, používajme slovenčinu.
misoft A k munícii - - použil som malý kaliber (pracoval som s väčším - nad 120mm - to by boli šupy).
Ľubomír Kto si? Slota? Myslím si, že sa tu dali prečítať väčšie trapasy. Nepýtal som sa na prevopis.
Ľubomír Tvoja reakcia bola hodná puberťaka.
  zbaliť

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
Ľubomír Pozri príspevok
Zaujímala by ma vhodnosť tohto média na ručné pálenie bežným rezákom, ako aj rovnanie za tepla. Typy náradia na pálenie a nahrievanie. V googli som toho na túto tému veľa nenašiel, preto by ma zaujímali skúsennosti z praxe.
....neblázni .......

http://www.google.sk/search?client=o...w=1332&bih=621

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
Správna otázka ujovi G = nejaká odpoveď od uja G:
https://docs.google.com/viewer?a=v&q...GjryQiuH1E5TwQ
Etylén C2H4 je bezfarebný plyn, približne rovnako ťažký ako vzduch s mierne sladkým
zápachom. Vyrába sa krakovaním ropy. Používa sa ako lacný horľavý plyn v organickej
chémii, možno ho tiež použiť na rezanie u veľkých spotrebiteľov. Zmes etylénu
a acetylénu pod názvom CRYLENE (80 % etylénu a 20 % acetylénu) vytvára plameň
s vyššou teplotou ako etylén.

Kyslíkovo-ethylénový plameň

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.