Zavrieť

Porady

Kríž, ktorý si nesie každý "absolvent"

Takto, nedá mi sa nevyjadriť k aktuálnej situácii v rámci zamestnanosti resp. nezamestnanosti čo sa týka Slovenska. Ani tak nejde o celkovú zamestnanosť, áno je vysoká. Preto je zjavné, že si hľadať prácu bude každý ťažšie.
Ide však o to, ako sa dnešné firmy a personalisti pozerajú na uchádzačov, nebodaj o takých, čo som tak povediac absolventi.
Všetko po škole sa ráta, ale čo bolo počas školy sa do praxe nezahŕňa????
Skončila som obchodnú akadémiu no počas nej som dva roky 5 mesiacov pracovala so zákazníkmi. Brigáda nieje práca???
Je až zarážajúce ako to vnímajú, nehovorím o všetkých, no bohužial je len veľmi málo výnimiek. Od schopného človeka, o ktorom vedia ze skončil školu na pohovore pripomínajú min. 1 ročnú prax, vysokú školu, titul a aby mu stačilo tak 500 €. Požiadavky niektorých "absolventov" sú nízke, iných vysoké.
Som z toho zmagorená.
Prečo sa dnešné firmy nebudú zaoberať ľudmi, ktorý nemajú žiadne návyky, nemajú s čim porovnávať, čo si myslím, že stále je výhoda aj pre zamestnávateľa..Myslím si, že je veľa takých, čo chcú najmä robiť, niečo sa naučiť, nepracujú preto že musia platiť hypotéku a uživiť deti, ale preto že CHCÚ.
Stále dúfam v lepší zajtrajšok.
Prajem Vám pekný deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    kuriatkomalinke Pozri príspevok
    Takto, nedá mi sa nevyjadriť k aktuálnej situácii v rámci zamestnanosti resp. nezamestnanosti čo sa týka Slovenska. Ani tak nejde o celkovú zamestnanosť, áno je vysoká. Preto je zjavné, že si hľadať prácu bude každý ťažšie.
    Ide však o to, ako sa dnešné firmy a personalisti pozerajú na uchádzačov, nebodaj o takých, čo som tak povediac absolventi.
    Všetko po škole sa ráta, ale čo bolo počas školy sa do praxe nezahŕňa????
    Skončila som obchodnú akadémiu no počas nej som dva roky 5 mesiacov pracovala so zákazníkmi. Brigáda nieje práca???
    Je až zarážajúce ako to vnímajú, nehovorím o všetkých, no bohužial je len veľmi málo výnimiek. Od schopného človeka, o ktorom vedia ze skončil školu na pohovore pripomínajú min. 1 ročnú prax, vysokú školu, titul a aby mu stačilo tak 500 €. Požiadavky niektorých "absolventov" sú nízke, iných vysoké.
    Som z toho zmagorená.
    Prečo sa dnešné firmy nebudú zaoberať ľudmi, ktorý nemajú žiadne návyky, nemajú s čim porovnávať, čo si myslím, že stále je výhoda aj pre zamestnávateľa..Myslím si, že je veľa takých, čo chcú najmä robiť, niečo sa naučiť, nepracujú preto že musia platiť hypotéku a uživiť deti, ale preto že CHCÚ.
    Stále dúfam v lepší zajtrajšok.
    Prajem Vám pekný deň
    vieš aj čím to je?

    je dosť nezamestnaných, je si z čoho vyberať....je to takto kruto napísané......

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mladi ludia sa stazuju, ze ich zamestnavatelia "odmietaju" lebo nemaju prax, ze su mladi, neskuseni a pod.

    Od ludi v strednom veku sa zas dozvies, ze ich "odmietaju" preto, ze su uz stari, neperspektivni, ze maju navyky z predoslych firiem, ze oni si potrebuju zaucit mladeho podla svojich predsatav a pod.

    Niektori zamestanvatelia uprednostnia mladsieho, lebo veria, ze bez praxe bude ochotny pracovat za ovela nizsiu mzdu,ako stary skuseny zamestnanec.
    Niektori, tych je asi menej, uprednostnia starsieho,lebo si vazia jeho skusenosti a samostatnost...

    Je to tazke, treba len skusat a hladat,aby si nasla firmu, ktora hlada prave to, co ty ponukas. Je to aj velakrat o stasti, ze akurat sa ponuknes v case,ked hladaju vhodneho cloveka.

    Mozes skusit aj rozne pracovne agentury,ktore hladaju pre firmy urcity druh zamestnanca...na google najdes toho dost.

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Nemala by si zovšeobecňovať. Je to veľmi rôzne.
    Skús sa postaviť na vlastné nohy, nebudeš vykorisťovaná. :-)
    A zdokonaľuj sa v jazykoch, to ti v živote určite pomôže aj budúcnosti nájsť lepšie miesta.
    Taktiež vložiť CV do prof. agentúr, dá sa zažiť veľké prekvapenie.

    Kríž, ktorý si nesie každý "absolvent"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.