Zavrieť

Porady

Nedoplatky v odvodoch za rok 2012 zaplatené v r. 2013

Krásny deň,
potrebovala by som poradiť: V roku 2012 som bola časť roku SZČO a časť roku zamestnaná. Vznikol mi nedoplatok počas SZČO v ZP aj v SP. Nedoplatok som uhradila v r. 2013. Môžem tieto poplatky za odvody za rok 2012 uhradené v r. 2013 zahrnúť do daňového priznania za rok 2012 a znížiť si tak základ dane? Ak áno v ktorom riadku daňového priznania? Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Ahoj, nie nemožeš si dať do nákladov tento rok,toto daňové priznanie, až budúci,kedže to bolo zaplatené tento rok...

    saabinna je offline (nepripojený) saabinna

    saabinna
    Keďže som už zamestnaná, asi to nepôjde budúci rok ako uplatniť...účtovníčka mi spomínala, vraj je to možné v položkách znižujúcich základ dane, ale nebola si istá, nevedela mi presnejšie povedať...

    Gaba30 je offline (nepripojený) Gaba30

    Pracujem v súkromnej spoločnosti, ktorá sa zaoberá stavebnou činnosťou a personálnym leasingom. ...viac Gaba30
    Môžeš si to uplatniť cez ID do VOZD a ešte to vykážeš vo výkaze MaZ ako záväzok. Výkaz o MaZ zostavuješ k 1.11.2012.
    Ak teda vedieš JÚ.

    Nedoplatky v odvodoch za rok 2012 zaplatené v r. 2013

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.