Zavrieť

Porady

Ako odhovoriť človeka od stavby domu alebo zvládnu to?

Môj brat so ženou a dvoma malými deťmi bývajú v staršom rodinnom dome, na ktorý majú úver. Švagriná ho stále uháňa na stavbu nového v dedine, odkiaľ pochádza.Ja si myslím, že to nie je najlepší nápad. Keďže brat pracuje od 7,00 do 17,00, plus soboty do 11,00.So stavbou mu nebude mať kto pomôcť, pretože otca už nemáme, druhý brat je vhodný len na hrubé, silové práce a my s priateľom ešte stále dorábame náš dom.Ďalšou vecou je dosť veľká vzdialenosť na denné dochádzanie, ale samozrejme, chodili by mu pomáhať, ale väčšina by bola na jeho pleciach. Jeho svokor je samostatne hospodáriaci roľník, ktorý ešte popri tom chodí do práce, takže skôr potrebuje pomoc on, ako by mohol pomáhať druhému.Myslím, že brat je už teraz ulietaný a v strese, pretože jednak v robote má toho veľa a po príchode domov minimálne 3 krát do týždňa letí ku svokrovi pomáhať.Čo sa týka financií, dúfajú, že ich dom by predali za 70 000, z toho by kúpili aj pozemok, aj stavali. Ale zasa ako plus musím uviesť, že brat robí v stavebninách, takže materiál by mal za nákupnú cenu a tiež pozná veľa majstrov (aj keď, ani tí by mu to nespravili zadarmo). Nejde o to, že by som im to nedopriala, len sa bojím o brata, pretože jeho manželka nikdy nebude s ničím spokojná, vždy by chcela to, čo majú druhí
Usporiadat
Téma je uzavretá.
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Zrejme urobia ako sa dohodnú (ona rozhodne) a Ty budeš za rozvravačku rodiny
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Ja si nemyslim si zeby si sa do toho mala miesat. Je to dospely chlap, zobral si zenu ktoru si vziat chcel, takze to podla mna musia vyriesit oni dvaja. Moze sa totiz stat, ze sa preto rozhodnu, nejako to zvladnu a ty budes nadosmrti ta, ktora im nepriala. Ak je jeho zena z tych malomestiacok, ktore musi mat za kazdu cenu strechu vyssiu ako sused a je ochotna preto obetovat muza i deti, tak ty s tym nic nenarobis. Ak sa nou necha zatiahnut do niecoho, co ho bude zatazovat, alebo nebodaj, co nebude zvladat, je to iba jeho volba. Jeden moj kamarat hovori, ze kazdy si je sam sebe strojvodcom.
Ak mu chces pomoct, tak Ti podla mna ostava ho iba podporit v jeho rozhodnuti a ak ak chces, snazit sa mu to ulahcit.
PS: Nepises ci brat chodi pomahat Tebe na stavbu.
1 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

dzastinka1 Pozri príspevok
Mlisa, máš pravdu, zrejme som sa potrebovala len niekomu "poťažovať" a pravda je aj to, že je ťažko hodnotiť niečo a niekoho, koho poznáte len z jednej strany...a hej, bojím sa o brata....
O rodinu sa vždy bojíme, len súčasne sa treba naučiť rešpektovať cudzie rozhodnutia aj keď sú mi proti srsti. Tvoju situáciu viem plne pochopiť, keď som to čítala, je to ako deja vu (tiež mám brata a švagrinu, akurat dom nestavali ale kupovali).
1 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Ja by som do toho nešla...a zvlášť, keď je bratova žena stále s niečím nespokojná...také vedia udrieť chlapa až na smrť! Dnešná doba je uponáhľaná a zvlášť, keď majú malé deti, mali by si ceniť každú strávenú chvíľku s nimi, lebo čas letí ako voda...ani sa nenazdajú a majú doma pubertiakov, s ktorými väčšinou nie je reči....a treba si ceniť zdravíčko...to máme len jediné!!!nerozumiem, prečo baba vymýšľa....majú kde bývať? majú! tak čo!
koľko mladých nemá ani tú možnosť a sťahujú sa z podnájmu do podnájmu....
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
a ešte by ma zaujímalo, ako to chcú vyriešiť z časového hľadiska? predám si svoj dom za tých 70.000EUR /čiže svoju trechu nad hlavou/ mám síce peniaze, ale na zelenej lúke mi stoja ledva základy, kde zatiaľ akože bývam, kým postavím nový dom? asi tomu nerozumiem...ešte v prípade
sťahovania z rod.domu do činžiaku sa to dá zariadiť, ale stavať dom od "piky" nie je predsa žiadna sranda!!
0 0
dzastinka1 dzastinka1

dzastinka1 je offline (nepripojený) dzastinka1

Myslím, že je to tým, že u mňa videla novostavbu, aj pár ľudí z jej okolia si postavilo domy.Ďalšia vec je, že oni len dúfajú, že dom predajú za 70 000, čo je podľa mňa nereálne...je to starší dom a má malý dvor...za 10 000 by chceli pozemok a za zbytok dom.....ona si stále vymýšľa dôvody, prečo stavať....raz sú to zlí susedia, potom zasa chce byť bližšie pri rodičoch, aby im pomáhali s deťmi, inokedy zasa veľa prevezú, keď navštevujú rodičov....vždy niečo....a už teraz vychádzajú s peniazmi len tak tak...myslím, že brat si to všetko uvedomuje, ale keď to doma denno-denne od nej počúva, začína ustupovať....
0 0
dzastinka1 dzastinka1

dzastinka1 je offline (nepripojený) dzastinka1

Bývali by zatiaľ u jej rodičov...vlastne v tej dedine, kde ona chce stavať...len keď tam budú bývať, tak brata zoderú na hospodárstve tak, že na stavbu ani nepomyslí...
0 0
dzastinka1 dzastinka1

dzastinka1 je offline (nepripojený) dzastinka1

..no naša rodina je už dávno najhoršia...(mama je vdova na dôchodku a nemá ich z čoho finančne podporovať)
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
k cene domu som sa radšej ani nechcela vyjadrovať, lebo som ho nevidela, tak chcem byť objektívna, ale v dnešnej dobe platí stonásobne: investované peniaze do domu majú dlhú a ťažkú likviditu, keď máte smolu, tak dom môžete predávať aj niekoľko rokov, jedna moja známa predáva dom už 4 roky, lebo má istú predstavu o cene a nie a nie nájsť na ten dom kupca, veľa ľudí keď predáva dom má nadnesenú cenu a potom je veľa-veľa sklamania!!
P.S.: náš sused predáva dom za 60.000,- takú starú búdu, ozvem sa potom na porade, až sa tá búda predá, ale obávam sa, že to bude až v r.20XX no uvidíme, nebudem predbiehať!!!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
dzastinka1 Pozri príspevok
Bývali by zatiaľ u jej rodičov...vlastne v tej dedine, kde ona chce stavať...len keď tam budú bývať, tak brata zoderú na hospodárstve tak, že na stavbu ani nepomyslí...
...takýto výsledok som aj očakával s pribúdajúcimi príspevkami ...
Jasné od začiatku bolo ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
taiko Pozri príspevok
Ak je jeho zena z tych malomestiacok, ktore musi mat za kazdu cenu strechu vyssiu ako sused a je ochotna preto obetovat muza i deti, tak ty s tym nic nenarobis.
...dovolím si oponovať ...

Malomeštiak je od slova malé mesto ...to je jasné každému ...
No v súvislosti s tým , čo si napísal a opísal ( s čím súhlasím ) sa dá vravieť o horšej variante slovenskej mentality ...
Tu nejde o malomeštiactvo ...

Tu sa jedná o gadžovinu jak vyšitú .....
0 0
dzastinka1 dzastinka1

dzastinka1 je offline (nepripojený) dzastinka1

máš pravdu, ani ja by som nechcela, keby sa mi niekto mieša do manželstava a do rozhodovania o stavbe....ja by som len chcela, aby si rozumne zvážili možnosti...potom bude neskoro plakať..brat je dosť zbrklý, nenechá si veci prejsť hlavou....samozrejme, ak sa už rozhodnú, že do toho idú, tak im budeme pomáhať, ako sa bude dať...a na našu stavbu pár krát prišiel, keď boli väčšie brigády....ale snažili sme sa ho volať, čo najmenej, keďže má toho dosť....
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

Volá sa to odmakané šichty, eviduje sa kto koľko hodín na čom odmakal a recipročne sa odmakané hodiny vracajú. Vy na ich stavbe odmakajte toľko koľko odmakal on na vašej. Teraz to už nie je tak, že celá rodina chodí pomáhať na cudziu stavbu. Bratovi nepomôžeš, už ho má nevesta omotaného okolo prsta, keď chodí ku svokrovcom 3x do týždňa na robotu. Nech predávajú dom, pochybujem že ho rýchlo predajú, môžu snívať.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

píšeš, že minimálne 3 x do týždňa chodí pomáhať on tam, takže asi velká pomoc pri stavbe z ich strany nebude...
nepíšeš, kde to je, aby sme sa vedeli vyjadriť k reálnosti tých cien . či predaj za 70 000, či stavba nového...

na mňa to pôsobí, že starý potrebujú mať paholka v kuse pri sebe, nie len 3 x týždenne...
však brata ulovila žena a nie naopak?
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dzastinka1 Pozri príspevok
Môj brat so ženou a dvoma malými deťmi bývajú v staršom rodinnom dome, na ktorý majú úver. Švagriná ho stále uháňa na stavbu nového v dedine, odkiaľ pochádza.Ja si myslím, že to nie je najlepší nápad. Keďže brat pracuje od 7,00 do 17,00, plus soboty do 11,00.So stavbou mu nebude mať kto pomôcť, pretože otca už nemáme, druhý brat je vhodný len na hrubé, silové práce a my s priateľom ešte stále dorábame náš dom.Ďalšou vecou je dosť veľká vzdialenosť na denné dochádzanie, ale samozrejme, chodili by mu pomáhať, ale väčšina by bola na jeho pleciach. Jeho svokor je samostatne hospodáriaci roľník, ktorý ešte popri tom chodí do práce, takže skôr potrebuje pomoc on, ako by mohol pomáhať druhému.Myslím, že brat je už teraz ulietaný a v strese, pretože jednak v robote má toho veľa a po príchode domov minimálne 3 krát do týždňa letí ku svokrovi pomáhať.Čo sa týka financií, dúfajú, že ich dom by predali za 70 000, z toho by kúpili aj pozemok, aj stavali. Ale zasa ako plus musím uviesť, že brat robí v stavebninách, takže materiál by mal za nákupnú cenu a tiež pozná veľa majstrov (aj keď, ani tí by mu to nespravili zadarmo). Nejde o to, že by som im to nedopriala, len sa bojím o brata, pretože jeho manželka nikdy nebude s ničím spokojná, vždy by chcela to, čo majú druhí
ak nemaju isteho kupca a istotu ze to vezme za taku cenu,tak to ze dufaju,je veeeelmi podstatne.
v ktorom meste to je,aky je to dom,maly,velky,novy,stary....?????

my mame na Slovensku obrovsky dom,rodicia maju uz a nas v AT vsetko zariadene,v podstate h vobec nepotrebujeme a preto,tiez ho chceme predat,najprv sme chceli 100 000 eur,potom80 000,70 000-dnes uz len 65 000,ale nepredal sa.bolo uz xy zaujemcov,xy obdivovatelov-dom je porobeny,vynoveny,kurenie,bojler...vsetko novucke,velka zahrada hned pri potoku,dobre spoje do mesta vsetko pod nosom-je to v strede dediny,kadernik,doktor,obchody....skratka vsetucko.....napriek tomu sa uz 2 roky neda predat.nie ze by ludia nechceli.nemaju peniaze.uz sme isli pod cenu a aj tak to nejde.je jedna vec aku to ma ozaj hodnotu,ale je tu realita,ze v dnesnej dobe je tazke predat.s bytom by to bolo iste lahsie.
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

U nás v okresnom meste sa staré domy predávajú po 60-70 tis eur aj tak o ne nie je veľký záujem.
Inak nie je normálne aby chodil makať ku svokrovcom, to som ešte nezažil. Tvrdo makať na cudzom poli a aj tak nič z toho. Keď starý nevládze, tak nech na jar nezaseje.
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

predpokladám že brat je dospelý a svojprávny, ak sa bojíš že sa zle rozhodne povedz mu čoho konkrétne sa obávaš a nechaj ho nech sa rozhodne, je to jeho život, jeho rodina. Inak mám pocit že sa len potrebuješ vyventilovať ohľadom švagrinej a jej rodičov, s ktorými nie si spokojná bez ohľadu na nejakú hypotetickú stavbu domu. Rozumiem že je ťažké sa len prizerať keď ide o tvoju rodinu, ale naozaj netuším akú radu očakávaš, okrem toho že tu všetci začali hromadne odsudzovať niekoho koho nepoznajú a situáciu majú opísanú len z jednej strany. Btw aj brat sa takto staral keď si sa rozhodla stavať dom s priateľom?
0 0
dzastinka1 dzastinka1

dzastinka1 je offline (nepripojený) dzastinka1

no je to rodinný dom 3+1 v okrese Ilava, ale nie priamo v meste, na dedine, kde je škôlka, obchod a pošta....toto je ich inzerát

predám rodinný dom z výmerou pozemku 310 m4. pozemok je ohradený.máme svoj dvor. vo vnútri komplet zrekonštruovaný, menené okná, dvere, kúrenie na plyn a drevo, radiatory menené. na dvore je umiestnená čistička. sučasťou domu je humno ktore sa da používať ako garaž (vchod je aj od cesty aj z dvora.)je tam pivnica na uskladnenie napr zeleniny .

...no keď chodil niekedy pomáhať ku nám, tak vždy si musel rozmyslieť, či náhodou svokor niečo vtedy nechce :-)....ale aj tak nemôžem na neho povedať zlé slovo, snažil sa nám pomáhať inak....
0 0
dzastinka1 dzastinka1

dzastinka1 je offline (nepripojený) dzastinka1

Mlisa, máš pravdu, zrejme som sa potrebovala len niekomu "poťažovať" a pravda je aj to, že je ťažko hodnotiť niečo a niekoho, koho poznáte len z jednej strany...a hej, bojím sa o brata....
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

MIMO TEMY ?
nas dom je maximalne 20-25 minut cesty autom od Trencina.
v dedine je detsky,prakticky,zensky doktor a zubar,skolka,skola,posta,kadernik,hudobna skola v ramci nej funguje aj dramaticky a vytvarny kruzok,skolska jedalen kde si beru jedlo i dochodcovia,vlastny farsky urad-ziadna filialka...,velky COOP market,rozne sukromne obchodiky a firmy....jasne aj krcmy :-),ihrisko pre futbal a ine,nad dedinou je priehrada kde sa da aj okupat,ale najmä rybarcit
autobusy z centralneho namestia jazdia pravidelne do prilahlych miest a dedin,dom je len par metrov od centra,
funguju este aj dake vlakove spojenia a od hlavnej cesty je mozne nastupit na dialkove spoje-netreba chodit do TN
za domom je potok a velka zahrada,pred domom je predzahradka,pozemok je samozrejme oploteny

dom ma 2 izby 5x4 metra,jednu mensiu a obrovsku obyvacku kde je krb s otvorenym ohnom-netreba ziadne dvierka,
krb velmi dobre taha,je super urobeny,oblozeny prirodnym kamenom,v ramci obyvacky je i balkon.
kuchyna ,kupelna dohromady s WC,mala spajzka,predsien a velka veranda-presklena francuzskym oknom,v lete sa zdrzujeme len tam/obed,posedenie.../,mame tam vela kvetov
väcsina domu je podpivnicena.
kurenie kombinovane s moznostou prepnutia-drevo,plyn
bojler na teplu vodu-ked sa nekuri
v pivnicnej casti je garaz
za domom je este murovana otvorena sopa,na vrchu je priestor kde otec skladuje seno pre zajace,na spodu parkuje auto...
na dvore je pojazdna studna potiahnuta do domu
odpad-zumpa
dom ma pomerne novu strechu vo francuzskom style,tu sa naskytuju moznosti na vybudovanie podkrovneho byvania s rovnakou rozlohou ako obyvane prizemne podlazie,nie su tam ziadne priecky,nic,len hola plocha

pre nas to bol taky maly raj na zemi.ale uz to nepotrebujeme.len preto predavame.a nepredame,lebo ludia penazi nemaju.a je to aj velke-vravia.

takze nech si brat rozmysli,ci sa na to da,dnes je doba tazka a zdravie si nekupi!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať