Zavrieť

Porady

Kde kúpim veľký ovocný strom?

Ahojte,

prosím poraďte. V záhrade máme obrovskú čerešňu, rodí výborné plody, ale kvôli stavebným úpravám ju budeme musieť zoťať. Bohužiaľ je taká stará že ju nedokážeme nijako presadiť, a je nám ľúto že sa nezachráni. Chceli by sme ju teda nahradiť inou čerešňou, ale radi by sme kúpili už veľký strom. viem, že v prípade okrasných stromov sa dá kúpiť aj veľký strom, tak by ma zaujímalo či neviete o niekom kto má takto na predaj aj ovocné....

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pmajap je offline (nepripojený) pmajap

    pmajap
    osky Pozri príspevok
    ma s nimi niekto osobne skusenosti-su to kvalitne rastliny?
    osky 20 km od Viedne máš "práskača", predávajú aj obrovské stromy, pri veľkých stromoch a kríkoch sú tie ceny skoro rovnaké ako na Slovensku.
    osky akeho praskaca???kde.napis podrobnejsie.je mi jedno ci velke a ci male....
    pmajap http://www.praskac.at/ najväčšie záhradníctvo v AT

    pmajap je offline (nepripojený) pmajap

    pmajap
    draggon Pozri príspevok
    Ale zas kamion z Rakúska tiež nie je lacný
    To bolo pre osky, žije vo Viedni.

    pablito74 je offline (nepripojený) pablito74

    pablito74
    Inak len pozor, lebo pri vätsich stromoch, je velmi dôlezite pri sadeni zachovat orientaciu vysadby, tak ako bol vysadeny na predchadzajucom stanovisti.

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    vdaka vsetkym-ja nechcem velky strom ale uvitam akekolvek dobre zahradkarstvo,kde s da kupit rozny sortiment stromcekov.
    som si uz daco zajednala u Wabi-ho,nasho poradaka,ale kuknem aj ine.

    na tu otazku,ci nemame zelovoc vo Viedni...neviem co povedat.co ma zelovoc so stromkami do zahrady :-)....to som nepochopila ale nevadi.....

    dobrocani je offline (nepripojený) dobrocani

    dobrocani
    Vo Viedni sa daju kupit ovocne stromceky v kvetinaci v Starklovi. Ma predajnu za Metrom(myslim obchod Metro, nie zastavku metra) nedaleko SCS. Kupoval som tam goji a podobne drobnosti. Boli to dvoj-trojrocne stromceky v cenach od 20-Euro vyssie. Ale ja osobne som tam bol naposledy pred dvoma rokmi, za ten cas sa to mohlo zmenit

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    Starkl je zbtocne drahy a nie je taky super kvalitny.a co to goji?ako sa mu dari?nebodaj uz rodi?

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    :-)

    zvlastny nazor....

    ale u nas je to mozno tak,ze asi zjem 5 kg za rok preto,ze ten strom ktory mam je este veeelmi mlady a da v priemere za rok len tie 4 hrusticky /ma len 2 rocky/
    bodaj by o tych 6 rokov mal ozaj tolko :-)
    nemam problem s väcsim mnozstvom- kazdy den smoothie na ranajky;palime,varime pyre,mrazime....vyuzitie na 1000 sposobov ,takze o spotrebu ozaj nemam strach,rovnako i s inym ovocim.

    dobrocani je offline (nepripojený) dobrocani

    dobrocani
    osky Pozri príspevok
    Starkl je zbtocne drahy a nie je taky super kvalitny.a co to goji?ako sa mu dari?nebodaj uz rodi?
    Ale kde. Kupil som dva kusy(zena ich chcela), jeden z nich sa nedozil jesene, druhy som teraz na jar trocha preriedil. Je to sakra neforemna rastlina. Ale mam ju len na pokus. Dam jej este rok-dva sancu a potom sa uvidi.
    Na rakuske pomery ma Srarkl slusne ceny. Niektore tam boli nizsie ako v slovenskom katalogu. Podobne ceny mal aj OBI a ostatne zahradkarske obchody vo Viedni.
    Aj pri SCS vo Viedni je jedno vynikajuce zahradkarstvo s predajom stromcekov. Celu jar som tam chodieval po inpiracie. Ale kupoval som na slovensku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.