Zavrieť

Porady

rodinkárstvo a samovláda starostu

Vedenie našej obce je starosta, nevesta ako asistentka a neter ako zástupkyna. Kontrolóra nemáme, lebo jediného uchádzača nevymenovali ani napriek tomu, že splnal všetky požiadavky. Starosta si tu robí čo chce, prepisuje zápisnice zo zastupitelstva, ignoruje ich rozhodnutia. Podáva individuálne projekty aj napriek tomu, ze zastupitelstvo schválilo niečo iné a schválenie je podmienka podania projektu.
Obec prevádzkuje školku pre 3 deti. Už bolo schválené jej zrušenie, ale starosta si zas sprevil po svojom. Vyhovára sa na právo vete, ale predsa v právnom štáte to takto nemôže fungovat.
Podla rozpočtu mala obec vlani prebytok 4000 eur. No tieto peniaze v tohoročnom rozpočte nie sú a oficiálne ich ani neminuli.
Najhoršie je, že rodinka je dost velká na to, aby si sami volili starostu. 20 rokov volili súčastného, odteraz budú volit jeho neter, aby mu kryla zadok. Týto ludia tu desatročia neplatia dane a o túto vymoženost nechcú príst. Proste strach.
Relevantné dôkazy zýskat je pre nás nemožné ani oficiálnou cestou,arogantne klamú, zavádzajú.
To naozaj nemáme nijaký kontrolný orgán, ktorý by im klepol po prstoch?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    callino Pozri príspevok
    To naozaj nemáme nijaký kontrolný orgán, ktorý by im klepol po prstoch?
    ...ale máme ...

    Najčastejšie otázky a odpovede

    Čo kontroluje Najvyšší kontrolný úrad SR?
    NKÚ SR kontroluje hospodárenie s finančnými prostriedkami a majetkom štátu a územnej samosprávy a s finančnými prostriedkami Európskej únie.
    Ktoré subjekty spadajú pod kontrolnú činnosť NKÚ SR?
    NKÚ SR kontroluje nasledovné subjekty: vládu SR, ministerstvá, ostatné štátne orgány a orgány štátnej správy, obce, vyššie územné celky, štátne účelové fondy, verejnoprávne inštitúcie, právnické osoby nimi zriadené, alebo s ich majetkovou účasťou, Fond národného majetku SR, prirodzené monopoly s majetkovou účasťou FNM prevyšujúcou 34 percent, právnické osoby vykonávajúce činnosť vo verejnom záujme a fyzické a právnické osoby, ktoré hospodária s verejnými finančnými prostriedkami.
    Čo nemá NKÚ SR vo svojej kompetencii?
    Všeobecné vybavovanie sťažností, meniť rozhodnutia súdov a správnych orgánov, prešetrovať podozrenie zo spáchania trestného činu, riešiť občiansko-právne a obchodno-právne spory, riešiť problematiku nehnuteľností, vrátane bytov a služieb spojených s bývaním, kontrolovať hospodárenie s majetkom súkromných firiem, priznávanie výšky dôchodkov a iných sociálnych dávok, riešiť spotrebiteľské reklamácie a posudzovať porušenia zákona o slobodnom prístupe k informáciám inými orgánmi verejnej správy.
    http://www.nku.gov.sk/sk/co-nku-sr-k...o-nekontroluje

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    callino Pozri príspevok
    Vedenie našej obce je starosta, nevesta ako asistentka a neter ako zástupkyna. Kontrolóra nemáme, lebo jediného uchádzača nevymenovali ani napriek tomu, že splnal všetky požiadavky. Starosta si tu robí čo chce, prepisuje zápisnice zo zastupitelstva, ignoruje ich rozhodnutia. Podáva individuálne projekty aj napriek tomu, ze zastupitelstvo schválilo niečo iné a schválenie je podmienka podania projektu.
    Obec prevádzkuje školku pre 3 deti. Už bolo schválené jej zrušenie, ale starosta si zas sprevil po svojom. Vyhovára sa na právo vete, ale predsa v právnom štáte to takto nemôže fungovat.
    Podla rozpočtu mala obec vlani prebytok 4000 eur. No tieto peniaze v tohoročnom rozpočte nie sú a oficiálne ich ani neminuli.
    Najhoršie je, že rodinka je dost velká na to, aby si sami volili starostu. 20 rokov volili súčastného, odteraz budú volit jeho neter, aby mu kryla zadok. Týto ludia tu desatročia neplatia dane a o túto vymoženost nechcú príst. Proste strach.
    Relevantné dôkazy zýskat je pre nás nemožné ani oficiálnou cestou,arogantne klamú, zavádzajú.
    To naozaj nemáme nijaký kontrolný orgán, ktorý by im klepol po prstoch?
    NKU veľa toho v obci nemôže kontrolovať. Obec môže robiť to, čo jej zákon nezakazuje. Treba dať podnet okresnému prokurátorovi na preskúmanie zápisníc OZ, resp.treba podať podnet na políciu, či nedochádza k zneužívaniu právomoci verejného činiteľa- aj na nezvolenie kontrolora obce.. Právo veta platí maximálne dva mesiace -starosta musí dať do dvoch mesiacov opätovne návrh na zastupiteľstvo. Ak to isté poslanci schvália, žiadne veto neplatí. Potom si to starosta môže dať prokuratorovi na preskúmanie. Aj keď to poznám, väčšinou je starosta zadobre s policajtami a šijú spolu.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Bolo zaujímavé vedieť, o ktorúže slovenskú "guberniu" ide a tiež aj to, za koho kope ten miestny absolutistický pašalík?

    Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

    Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac Helik3
    toto je už čo za bordel?!!!
    ale veď od koho si berú príklad? - od tých najvyšších!

    callino je offline (nepripojený) callino

    callino
    A to sú len kvapky v mori problémov. Povodne nerieši, lebo sa ho to bytostne netýka, a ostatným nech zateká. Nemáme jarky pri väčšom daždi tečie všade voda po ceste, z auta vystúpim do vody po členky. Škôlka je na polovičný úväzok a učitelka zarába 880 eur.
    Bola som si overit podpis a do knihy som sa jednoducho nemusela podpísať. Atd....
    Hambím sa za nich, že nás reprezentuje taká čvarga. Starosta ani poriadne slovensky nevie, preto ani nespolupracujeme so susednými obcami.
    Na okresnej prokuratúre nepochodím, tam majú svojho človeka a na políciu mám ísť bez dôkazov?
    Kama50 ani s dôkazmi na polícii nepochodíš

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    srska Pozri príspevok
    v každom krajskom meste sú aj expozitúry

    podnety a sťažnosti
    Najvyšší kontrolný úrad Slovenskej republiky vzhľadom na svoje postavenie a právomoci je oprávnený prešetrovať len sťažnosti smerujúce voči jeho zamestnancom a jeho činnosti, ostatné podania postupuje na vybavenie alebo prešetrenie príslušným orgánom.
    Takže sťažnosť pošle na príslušnú obec, kde sa k nej vyjadrí ten podarený starosta a to v tom zmysle, že sťažovateľ je chronickým sťažovateľom....., alebo že sú to ľudia s psychickými problémami...... Takto sa vždy zahrá do autu stanovisko obce pre orgány štátnej správy, súdy, políciu..... Mám odrobené v samospráve dosť rokov a priznávam, že som rada, že tam už nerobím. Stále väčší bordel je tam.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A ešte:
    buchač Pozri príspevok
    Po slovensky starosta nevie ....nuž len dve možnosti prichádzajú v úvahu ...
    1. cigán
    2. maďar ...
    3. maďarský cigán
    4. cigánsky maďar...

    Ibaže mi nejde dokopy spojenie prokurátúra a cigán ...že v dobrom vychádzajú ...
    Zvykne skôr naopak byť ... to skôr - majú "nadštandardné vzťahy"

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    callino Pozri príspevok
    A to sú len kvapky v mori problémov. Povodne nerieši, lebo sa ho to bytostne netýka, a ostatným nech zateká. Nemáme jarky pri väčšom daždi tečie všade voda po ceste, z auta vystúpim do vody po členky. Škôlka je na polovičný úväzok a učitelka zarába 880 eur.
    Bola som si overit podpis a do knihy som sa jednoducho nemusela podpísať. Atd....
    Hambím sa za nich, že nás reprezentuje taká čvarga. Starosta ani poriadne slovensky nevie, preto ani nespolupracujeme so susednými obcami.
    Na okresnej prokuratúre nepochodím, tam majú svojho človeka a na políciu mám ísť bez dôkazov?
    Po slovensky starosta nevie ....nuž len dve možnosti prichádzajú v úvahu ...
    1. cigán
    2. maďar ...

    Ibaže mi nejde dokopy spojenie prokurátúra a cigán ...že v dobrom vychádzajú ...
    Zvykne skôr naopak byť ...

    rodinkárstvo a samovláda starostu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.