Zavrieť

Porady

Kúpnopredajna zmluva ak účastník zmluvy ma trvaly pobyt v USA

zdravim, chcem Vás poprosiť o radu. Aky je postup ak Predavajúci (na LV ma adresu pobytu v SR) už nemá slovenské doklady ale je v súčastnosti sa nachádza v SR a chce podpisať Kúpno predajnú zmluvu. Má pas - USA a driver´s licence.

Do KZ uvediem adresu v USA a overim u notára USA doklady z dôvodu zmeny pobytu na KN a taktiez podpis overim u notára?

Alebo radsej idem za notarom nech to spravi vsetko on - aj ked ma to bude stat ovela viac ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Zmeunu adresy TP si mal nahlasit majitel nehnutelnosti pisomne na katastri. Ak tak neurobil,presun poplatky za overovanie a pod. na neho, ved chyba vznikla na jeho strane.

    trevize je offline (nepripojený) trevize

    trevize
    Predavajuci overuje podpisy na KZ u notara. Takze na KZ ma byt realny trvaly pobyt. Na kataster sa da spolu s navrhom na vklad dolozka o zmene trvaleho pobytu. Ak by ste davali oznamenie o zamyslanom vklade cez katasterportal, tak Vam to tam automaticky vytlaci.

    Kúpnopredajna zmluva ak účastník zmluvy ma trvaly pobyt v USA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.