Zavrieť

Porady

bezbariérový prístup /rampa na kočík/ do bytovky

Existuje zákonne nariadenie na nainštalovanie rampy do vchodu bytovky. Máme malé bábo 13 mesiacov a domovníčku sme požiadali či by mohla dať namontovať rampu na schody nakoľko manželka musí prenášať kočík aj malinku v naručí. Akurát tak dobre na úraz. Domovníčka v podstate len hľadá obmedzenia prečo sa to nedá a nakoniec prišla z vyhlásením, že ostatní nájomci to nechcú a atď. Najprv to bolo, že to musia schváliť lebo je to drahé , keď sme našli firmu, ktorá by to bola ochotná spraviť len za robotu tak, že to musí schváliť bytové , keď sme sa pýtali na bytovom vraj oni problém nainštalovať to nemajú keď sme jej to povedali tak vraj sa do podlahy vŕtať nesmie a stále dookola. Na nete som našiel zopár zákonov 535/2002 ako aj antidiskriminačný zákon a stavebný ale všetko je to skôr v takej všeobecnej rovine. Nakoniec keď sme jej povedali, že to zaplatíme zo svojho tak vraj iba my máme vo vchode male babo a nikto rampu nechce /neviem či sa vôbec niekoho pýtala/ Ak by sa niekto našiel a poradil bol by som povďačný. Ďakujem
Naposledy upravil Rado03 : 24.04.13 at 05:58
Usporiadat
Rado03 Rado03

Rado03 je offline (nepripojený) Rado03

ďakujem všetkým zúčastneným a za rady a tipy. Len chcem reagovať na pár poznámok. Malá už bežká a má 13 mesiacov len si neviem predstaviť keď niekto ide s malým bábom na prechádzku a ma kočík a malému dieťaťu poviete teraz tu stoj lebo mamina alebo ocino idú zniesť kočík po schodoch ani sa nepohni. Prvé čo by spravilo by sa rozbehlo za Vami lebo by si myslelo, že mu chcete odísť. Na druhú reakciu ohľadom toho prečo to vybavujeme až teraz no pravda je taká, že to s ňou dohadujeme už skoro rok aj pol a bolo to vždy o sľuboch, že však nabudúce ale teraz to už určite zamietla.
Každopádne sa chcem poďakovať všetkým za rady a nápady.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Rado03 Pozri príspevok
ďakujem všetkým zúčastneným a za rady a tipy. Len chcem reagovať na pár poznámok. Malá už bežká a má 13 mesiacov len si neviem predstaviť keď niekto ide s malým bábom na prechádzku a ma kočík a malému dieťaťu poviete teraz tu stoj lebo mamina alebo ocino idú zniesť kočík po schodoch ani sa nepohni. Prvé čo by spravilo by sa rozbehlo za Vami lebo by si myslelo, že mu chcete odísť. Na druhú reakciu ohľadom toho prečo to vybavujeme až teraz no pravda je taká, že to s ňou dohadujeme už skoro rok aj pol a bolo to vždy o sľuboch, že však nabudúce ale teraz to už určite zamietla.
Každopádne sa chcem poďakovať všetkým za rady a nápady.
Malá to určite pochopí /tiež som mala malé deti, kočík a schody, kým to manžel nevyriešil /.Že ju neopúšťate navždy ale len na dĺžku 8 schodov. Ak nie na prvý či druhý raz, na tretí určite... Deti sa predsa veeeééľmi rýchlo učia. Nestratíš ju /ani ona Vás/ predsa z dohľadu, kým vybehneš hore tých pár schodov, a budeš s ňou komunikovať, že ideš len pre kočík, aby ste mohli ísť spolu na prechádzku, aby ju neboleli nožičky, prípadne jej dáš niečo nové do ručičky, čo ju na tých pár sekúnd zabaví /napadlo mi kinderko, ale to asi nem moc dobrý nápad, jedine ak ho nedokáže za tú chvíľu sama rozbaliť /, určite Vám nikam neujde. Nenecháš ju predsa na prízemí a nebudeš znášať kočík z 13. poschodia...
Obdivujem inak Vašu /hlavne asi manželkinu trpezlivosť /, ak celé mesiace takto znáša plný kočík s dieťaťom, v zime poriadne zababušeným a tak podstatne ťažším ako v lete, a nebodaj aj s nejakým nákupom... Kto to nezažil /minimálne raz denne dole a hore/, nepochopí...
Držím palce, nech sa Ti to podarí vyriešiť čím skôr k všeobecnej spokojnosti. Môžeš potom napísať, ako to dopadlo - hlavne s tou ježibabou-domovníčkou.
Naposledy upravil Oliwa : 25.04.13 at 09:06
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Rado03 Pozri príspevok
ďakujem všetkým zúčastneným a za rady a tipy. Len chcem reagovať na pár poznámok. Malá už bežká a má 13 mesiacov len si neviem predstaviť keď niekto ide s malým bábom na prechádzku a ma kočík a malému dieťaťu poviete teraz tu stoj lebo mamina alebo ocino idú zniesť kočík po schodoch ani sa nepohni. Prvé čo by spravilo by sa rozbehlo za Vami lebo by si myslelo, že mu chcete odísť. Na druhú reakciu ohľadom toho prečo to vybavujeme až teraz no pravda je taká, že to s ňou dohadujeme už skoro rok aj pol a bolo to vždy o sľuboch, že však nabudúce ale teraz to už určite zamietla.
Každopádne sa chcem poďakovať všetkým za rady a nápady.
Domovníčka nemá čo zamietať, je len zástupcom vlastníkov bytov, nie vlastníkom domu a pokiaľ to urobíš tak ako som ti napísala a nezasiahneš nešetrne do spoločných schodov , myslím, že to väčšina vlastníkov pochopí, mnohí tým už prešli a iných to čaká. Tak veľa optimizmu, chyť sa diela a potom nám sem hoď foto
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať