Zavrieť

Porady

Relaxpass

Začínam ako živnostník relaxačné centrum kde berieme poukážky Relaxpass, za ktoré nám SodexhoPass vyučtuje o 5% nižšiu sumu. Ako mám tieto poukážky zapísať do pokladničnej knihy a taktiež do peňažného denníka.
Usporiadat
tinahazi tinahazi

tinahazi je offline (nepripojený) tinahazi

abel
Skúsim to vysvetliť zrozumiteľne. Ja beriem lístky v obchode a keďže platbu lístkami blokujem cez pokladňu - sme aj platcami DPH, tak to mám zaúčtované v celkovej tržbe v ERP ako zdaniteľný príjem. Odovzdám lístky Sodexho a oni mi pošlú faktúru, kde je vyčíslená celá hodnota lístkov a potom ich provízia, takže na účet mi pošlú už len tento rozdiel. Faktúru zaúčtujem do knihy došlých faktúr dvomi zápismi. Hodnota lístkov so znamienkom mínus,
provízia ako môj záväzok. Keď prídu peniaze na účet, účtujem zase 2 zápismi. Hodnotu lístkov ako príjem neovpl. základ dane, pretože už to mám cez ERP, províziu ako prev. réžiu.
Ak by si účtoval zdaniteľný príjem až po pripísaní peňazí na účet, mohol by si napr. na konci roka lístky neodovzdať - dal by si ich až v januári a tým by si si sám ovplyvňoval základ dane. Podľa mňa príjem lístkov treba zaúčtovať ako zdaniteľný príjem dňom ich prevzatia - je to len iný druh platidla.
Prepáč neskorú odpoveď ale až teraz som prišla domov.
Danovo to je asi korektne, ale predsa mi tu este stale chyba nejake vysvetlenie, pretoze nemoze mi predsa narast aj pokladnica aj ucet, bolo by to duplicitne ... niekde sa musia prehodit peniaze z pokladnice na ucet ... ale ako ???
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
tinahazi
Danovo to je asi korektne, ale predsa mi tu este stale chyba nejake vysvetlenie, pretoze nemoze mi predsa narast aj pokladnica aj ucet, bolo by to duplicitne ... niekde sa musia prehodit peniaze z pokladnice na ucet ... ale ako ???
A čo tak vytvoriť si analytiku na priebežné položky?? prevedieš to na spoločnosť v poukážkach a ona ti to uhradí v korunách! To je také zložité?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

tinahazi
Danovo to je asi korektne, ale predsa mi tu este stale chyba nejake vysvetlenie, pretoze nemoze mi predsa narast aj pokladnica aj ucet, bolo by to duplicitne ... niekde sa musia prehodit peniaze z pokladnice na ucet ... ale ako ???
Máš to len v hlave, alebo aj na papieri? Urob si skúšobnú firmu aj s uzávierkou a uspokojíš sa.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

tinahazi
Danovo to je asi korektne, ale predsa mi tu este stale chyba nejake vysvetlenie, pretoze nemoze mi predsa narast aj pokladnica aj ucet, bolo by to duplicitne ... niekde sa musia prehodit peniaze z pokladnice na ucet ... ale ako ???
Na konci mesiaca urobím interným dokladom storno hotovosti v pokladni, ak by si používal ERP, je tam možnosť napr. platba šekom alebo platba inak. Ak by si toto presne používal pri platbe lístkami, malo by to sadnúť s tým interným dokladom. Ale to už je len kozmetická úprava, ako si to kto zavedie, myslím že dôležité je obhájiť si to pri kontrole. Myslím že daňovo to máš správne a ak si urobíš internú smernicu, ako to vedieš, tak nemôže nastať žiadny problém.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať