Zavrieť

Porady

Obťažovanie a nadávanie do telefonu / konkurencia/.

Už tretí mesiac s prestávkami vyvoláva z neznámeho čísla nejaký psychopat a nadáva do telefónu. Telefonne čísla mam na eshope ale aj ked sa snaží tváriť ako konkurencia nie je to ako dokázať . /a hlavne ktorá konkurencia/ ..

Z akého čísla volá nevidím , má ho utajené ... volá cez deň ako aj v noci.


Nedvíhať nie je tiež moc riešenie lebo cca 30% zákazníkov tiež volá z neznámeho čísla.

Máte niekto skúsenosti s podaním trestného oznámenia na neznámu osobu v podobnom prípade ?

dakujem za odpovede

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    alebo vyuzit u operatora sluzbu "identifikacia zlomyselnych volani" kde vam za urcity poplatok prezradia cislo, z ktoreho bol hovor uskutocneny.

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    no, niečo podobné sa dialo mojej svokre...poradili, aby si zohnala píšťaľku a dobre silno mu ako odpoveď zapískala...u nej sa jednalo iba o zlomyselnosť, takže telefonáty zakrátko prestali, ale pri konkurencii a zámere ťa znervozňovať to ťažko pomôže

    Sylvinka08 je offline (nepripojený) Sylvinka08

    Sylvinka08
    Mám nie síce priamu skúsenosť, ale z môjho okolia, jednalo sa o moju známu a išlo o vyhrážky hraničiace s psychickým terorom a vyhrážaním sa fyzickým ublížením. Bolo to hlásené na polícií a riešené ako trestný čin.

    Po viacej ako polročnom riešení sa došlo k záveru, že dotyčná osoba má zaregistrovanú SIM kartu na občana z Luníka IX, ktorý nevedel komu dal SIM kartu. Po odoslaní smsky, bol telefón hneď vypnutý, čiže nebolo možné ho vypátrať.

    Spis hrubý niekoľko centimetrov, na výsluch chodila snáď každý týždeň, tak ako aj členovia jej rodiny.

    Polícia nič nevyšetrila, neprišla ani na to kto to je, len sucho skonštatovala vetu: "Však sa nič nestalo, však sa len vyhráža."

    Keď sa rozišla s vtedajším priateľom, všetky útočné smsky prestali. Takže odtadiaľ vietor fúkal.
    Naposledy upravil Sylvinka08 : 30.04.13 at 07:21

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ťahať sa s políciou je na dlhé lakte, väčšinou sa nič nevyrieši.
    Treba len obrovskú trpezlivosť, keď zavolá, položiť telefón na stôl a nechať ho, nech si platí tel.poplatky

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    Gratulujem, toto je znak, že sa Ti darí v podnikaní :-) Tá Blavacikova rada bude asi najlepšia, ale zas aj ten dement čo ti vyvoláva si môže zmeniť číslo a začať vyvolávať zas, z automatu, od suseda, atď. Ťažko radiť, ale na polícii si len nervy zničíš a hlavne si v noci vypni mobil.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    len je dolezite si uvedomit, ze zistis len cislo osoby... mozes ju skusit vyhladat vo verejnych databazach alebo vygooglit a snad zistis o koho sa jedna...

    bohuzial ale nezabranis tomu, aby ti volal, toto vyriesi (snad) jedine policia.

    ak by si aj zablokovala dane cislo v telefone, telefon ho nedokaze pri hovore identifikovat, takze hovor prejde. a ako vravis, nemozes blokovat vsetky "utajene" cisla, lebo hej, zakaznik je zakaznik...

    ale moze sa ti stat, ze zistis, ze ti vyvolava takto napriklad nejaky byvaly zakaznik, alebo nedajboze zamestnanec a to uz riesit vies

    j.sch je offline (nepripojený) j.sch

    Man j.sch
    Už si píšem časy kedy vola "exot" a potom ako tetuška povedala pôjdem do T comu a potom pošlú obálku s číslo ktoré vyvoláva a potom polícia.. Som zvedavý veru ... nie bývalý zamestnanec to podla hlasu nie je . ešte ta Blavaciko označím ako najlepšia odpoved. !!

    j.sch je offline (nepripojený) j.sch

    Man j.sch
    JM1968 Pozri príspevok
    no, niečo podobné sa dialo mojej svokre...poradili, aby si zohnala píšťaľku a dobre silno mu ako odpoveď zapískala...u nej sa jednalo iba o zlomyselnosť, takže telefonáty zakrátko prestali, ale pri konkurencii a zámere ťa znervozňovať to ťažko pomôže
    To veru ... toto je ked sme si to teraz tak v robote prebrali už vyše pol roka s prestávkami

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Aj mňa pred rokmi jeden dobroprajný viničný sused vyvolával, neskôr aj z iných telefónov. Do balíka som si objednala "obťažujúce telefonáty" (či tak nejak) - je to zdarma, až keď budem chcieť výpis volaní, na ktorom si určím, že v tejto dobe toto číslo ma obťažovalo, tak mi to dajú na papieri aj s menom, koho to číslo je (ak má easy, mám smolu), za tento výpis sa platí 16,60 eúr.

    j.sch je offline (nepripojený) j.sch

    Man j.sch
    ten čo mne volá má O2 alebo orange .... kedže na shope mam čísla s Easy Bonus ... mam za prijatý hovor od neho aj nejaký centík :-)

    Ak ma Easy tak tiež musí byť číslo na niekoho registrované / podla zákona/ či tá osoba to v reále je to veru nevieme ... Dúfam že zistíme ... už mám 4 časy ked volal .. musím zajtra do telekomu a potom uvidíme.

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    juj ale daj nám vedieť potom že kto to bol. už som zvedavý

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    j.sch Pozri príspevok
    ten čo mne volá má O2 alebo orange .... kedže na shope mam čísla s Easy Bonus ... mam za prijatý hovor od neho aj nejaký centík :-)

    Ak ma Easy tak tiež musí byť číslo na niekoho registrované / podla zákona/ či tá osoba to v reále je to veru nevieme ... Dúfam že zistíme ... už mám 4 časy ked volal .. musím zajtra do telekomu a potom uvidíme.
    Podľa mňa spätne ti to nezistia, preto som si aktivovala tú službu pred 3 rokmi.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    Inak ak by si zohnala aj adresu, tak vyskúšaj www.darujhovno.cz, vraj posielaju aj na slovensko
    Naposledy upravil blavaciko : 05.05.13 at 15:01

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.