Zavrieť

Porady

Znenie pozvánky majiteľovi susediacej parcely k zameraniu pozemku geodetom

Chcem si dať vymerať pozemok, keďže chcem stavať plot a potrebujem majiteľom susediacích parciel zaslať pozvánku. Potrebujem, aby prišli a aby podpísali protokol. Nemáte niekto takú pozvánku? PS: ak neprídu môžem vymerať pozemok aj bez ních? veď to vymerá geodet, a aj keby susedia namietali tak plot dam 10 cm dnu do svojho pozemku a nikto mi nič nemože či?
Naposledy upravil Mariana B. : 20.05.13 at 08:08 Dôvod: Skrátenie a upresnenie názvu otázky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Úplne normálne znenie :
    Pozývam Vás, aby ste sa dňa ..... o .....hodine dostavili na parcelu / napr. pri ihrisku / z dôvodu zamerania môjho podielu geodetom. Je potrebné, aby ste boli účastný, nakoľko budem priamo kolíkovať vymeraný podiel a nechcem, aby prišlo k nedorozumeniu medzi nami dvomi.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Pozvánka je predsa normálna...
    Na štylizácii nejak nezáleží , hlavne aby bolo jasné , o čo ide ...

    Nemôžeš vymerať nič , respektíve geodet ... nakoľko sa to do zápisu o meraní dávajú aj tie nacionále ( číslo OP , adresa ...) a hlavne to všetci zainteresovaní musia podpísať ...

    Vravíš , že plot dáš o tých pár cenťákov na svoj úkor ...
    Nerobilby som to , nakoľko jeden nikdy nevie , čo sa môže v budúcnosti prihodiť a čo by si aj potom ľutoval ...
    koll86 čo máš na mysli? veď aj keby si dal následne sused vymerať pozemok tak by nič nemohol keď by plot bol na mojom pozemku či?
    buchač Čo myslím ???
    Napríklad budeš chcieť ( alebo musieť ) predať z rôznych dôvodov ....
    Akú výmeru dáš do zmluvy ???
    Skutočnú podľa katastra , alebo skutočnú - oplotenú ???
    Z tých centimetrov sa následne metre štvorcové stávajú ...odvíja sa kúpna cena a aj dane platia ???
    Kupca odradíš okamžite .
    Aspoň ja to tak vidím ...

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    K vymeraniu susedov nepotrebuješ a ani nič podpisovať nemusia. Geodet určí hranice a Ty oznámiš na stavebnom úrade drobnú stavbu. A už len oplocuješ a oplocuješ a oplocuješ.
    koll86 Určite? vieš volal som dnes s geodetom a ten mi povedal, že by bolo dobré, aby boli prítomný aj vlastníci susediacich parciel, lebo že je potrebné, aby mi podpísali protokol o vytýčení hraníc pozemku, zdá sa mi to také zbytočné, veď keď raz geodet zamerá hranicu pozemku tak aj keby sused nebol spokojný tak si to môže dať premerať iným geodetom no ten by mu mal zamerať pozemok rovnako či?

    Znenie pozvánky majiteľovi susediacej parcely k zameraniu pozemku geodetom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.