Zavrieť

Porady

Bežne realitky predávajú čierne stavby?

Dobrý deň,
kupujem rodinný som s pozemkom cez realitnú kanceláriu. Na pozemku sú aj dve hospodárske budovy o rozlohe 32m2 a 18m2, ktoré nie sú zapísané v liste vlastníctva. Údajne boli postavené pred rokom 1975, ale nie sú k nim žiadne papiere. V banke mám problém s hypotékou, pretože sú to vraj čierne stavby. Realitná kancelária sa k tomu stavia tak, že to mám kúpiť, že to nebude problém.
Sú to čierne stavby?
Termín, ktorý mám stanovený v rezervačnej zmluve sa kráti a realitka sa mi vyhráža zmluvnou pokutou. Nie je to dôvod na odstúpenie od zmluvy bez zmluvnej pokuty?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    qwert1 je offline (nepripojený) qwert1

    qwert1
    ja som kupil rovnako nehnutelnost pred vyse dvoma rokmi. K domu bola pristavena veranda a este bola na dvore letna kuchynka,ktore neboli v liste vlastnictva a zakreslene na katastralnej mape. Banka (unicr.) mi dala podmienku,ze musim dane stavby do roka bud zburat,alebo zakreslit do katastralnej mapy. Cize musis ist na stavebny urad v obci, tam mne dali potvrdenie,ze dane stavby boli postavene pred tym rokom '75 ako pises, geodet vytycil stavbu a potom to zakreslili na katastry. Keby som to ja nespravil,tak by mi zvysili urok na hypoteke. Skus im navrhnut podobne nieco ak ti nechcu dat uver,mozno nato pristupia.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Realitka by mala tlacit na to,aby si taketo zalezitosti dal do poriadku byvaly majitel a predaval uz papierovo cistu nehnutelnost.
    Je to lajdackost RK, ze si taketo veci vopred neoverila a neupozornila majitela na napravu.

    Samozrejme, ze RK tlaci do kupy,lebo ona ma peniaze iste a ty sa staraj a vybavuj.
    Ak ti banak neda hypoteku,tak by ti RK mala vratit zalohu,lebo ku kupe nedoslo z tvojej strany,ale preto, ze potrebne nalezitosti si nedal do poriadku byvaly majitel.
    Ak sa aj s bankou dohodnes na hypo, ziadaj aspon zlavu na cene od majitela.
    korela Poznám znalca, ktorý nezahŕňa do ocenenia čierne stavby. Väčšinou ide o garáže a iné menšie stavby.
    V tom prípade by ani banky nemali reagovať na budovy bez súpisného čísla, pokiaľ ich znalec neohodnotil.

    Bežne realitky predávajú čierne stavby?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.