Zavrieť

Porady

Zlatá žila - čo používate na hemoroidy?

doteraz som mala iba hrčku,ale dnes som zistila,že mi to vyliezlo von.Nemám problémy so stolicou,nemám sedavé zamestnanie,(aj keď je pravda,že doma sedím veľa pri počítači a teraz som PN takže sedím veľa....) okrem dubovej kôry čo používate? krém ani čípky zatiaľ neriešim.
Naposledy upravil Mariana B. : 22.05.13 at 08:25
moiraa Ak vylieza črievko von, vyskúšaná a veľmi osvedčená je aj hlbšia aplikácia s masťou, ktorá sa pripraví zmiešaním bravčovej masti a jódovej tinktúry.
Bravčová masť (mala by byť domáca a nesolená) s tinktúrou ide spolu dosť ťažko zmiešať, aspoň zo začiatku, ale ide to. Túto mastičku potom aplikovať 3x denne, alebo podľa potreby, hlavne po stolici a dôkladnej hygiene konečníka. Úspech je zaručený. Črievko sa ukľudní a vráti naspäť do konečníka.
Tento domáci recept je veľmi účinný, vyskúšaný a dokonca poznám prípad, kedy sa postihnutý vyhol operácii konečníka, kedy mu črievko vyliezlo von až 5 cm a aplikáciou tejto mastičky sa pekne sám vrátil na svoje miesto bez akéhokoľvek chirurgického zákroku.
Preto tiež doporučujem mať ho v zásobe a po ruke hneď ako cítime, že sa hemoroidy ozývajú, vždy po dôkladnej hygiene aplikovať.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

Jurivo
Dôležitá je úprava stravy, konzumovať veľa vlákniny. Psyllium (indický skorocel), je prírodná vláknina, môže sa užívať každý deň, upraví trávenie, nabaľuje na seba toxíny zo žalúdka a čriev a nedochádza potom k dráždeniu konečníka. Dostať ho bežne v obchode.
buchač ...plus aj tekutiny na zriedenie a vyčistenie ..

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Kvaka
Kúp si Detralex, neustále si konečník umývaj, ráno spapkaj ľanové semienka s jogurtom a cvič, teda sťahuj svalstvo okolo konečníka. Môžeš aj pri počítači.

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník lapejko
Ako prevencia tomu pomáha bidet alebo bidetová sprška, ak začína zápal vždy pomôže koloidné striebro.

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac hnedoočka
momentálne užívam tinktúru z kostihoja a je lepšia ako všetky dostupné mastičky z lekárne.Kdesi som to čítala na nete, ale teraz už ťažko nájdem, tak skús okolo toho prelustrovať. Dubová kôra a sedavý kúpeľ nepomohli, ale je pravdou, že ja nie som trpezlivý typ , čiže čo nezaberie skoro, to vzdám.
buchač ...hm...jj......súhlasím .....

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
Dobré je používať na potieranie i hlbšiu aplikáciu teatree oil. Osvedčené, vyskúšané.

corax9 je offline (nepripojený) corax9

http://frantisek.rudik.sk corax9
Nezaškodí zájsť za lekárom a nechať sa poslať na chirurgiu. Chirurg obzrie a ak je to "vylezené" (tzv. polyp, ak sa nemýlim) a lekár uzná za vhodné, dá sa to jednoducho a rýchlo odstrániť chirurgicky. Je to krátky zákrok, bezproblémový.
buchač Mýliš sa v tom polype ...to je niečo iné

Polyp - Označenie polyp pochádza z gréckeho slova polypus a znamená stopkatý výrastok sliznice.

Hemeroid - krvácajúce žily alebo zlatá žila je rozšírenie a zápal žíl v análnom kanáli
mareko Ešte pred návštevou chirurga skúsiť najprv gastroenterológa, netreba hneď rezať . Prezrie a poradí liečbu.

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin Richard
Je tu aj rubrika www.porada.sk/hemoroidy ale nové prehľadné otázky sú vítané. Rebríček najlepších tipov sa zíde.
kopretinka aha,to som nevedela,furt som tu trochu stratená ale ani tam som nič pre mňa nenašla a nad detoxikačnou vaničkou som sa zasmiala
Richard Rubriky stále vznikajú nové, spoznáš napríklad nad názvom témy...

kezeso je offline (nepripojený) kezeso

obchodník kezeso
Tu na porade je toho viac pospomínané, ale z vlastnej skúsenosti doporučím odvar z koreňa černice, za hrsť povariť pol hodinu v litri vody, a následne vypiť. Ak však dochádza ku krvácaniu, absolvoval som ligatúru hemoroidov, tzv. gumičkovanie. Niečo si o tom vygoogli...

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto duves
Tiež mam na podozrenie na nejake začiatky a konzultoval som to s manželkou, lebo pracuje v zdravotníctve. Potom som si spomenul na jednu rastlinu, z ktorej sa používa zrno. A spomenul som si na info, že pohanka obsahuje latky na lepšiu pružnosť ciev ( črevo je z toho isteho tkaniva) a v obchodoch dostat kadajake pamlsky pre celiakov a dostat aj piškoty z pohanky. Zda sa, že moje symptomy ustupuju.
Mne na vonkajšie hemoroidy pomohol hemostop gél, iné som ani neskúšala do mesiaca mi totiž úplne zmizli mala som veľké šťastie, rýchlo prišli a rýchlo aj odišli

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

branislavp
Dlhodobo osvedčená obyčajná modrá indulona. Ale dôležité je aj dodržiavanie hygieny konečníka, zdravé stravovanie, pitný režim cvičenie -sťahovanie a uvoľňovaniíe zvierača, pohyb a nedovoliť nadbytočný tuk na bruchu a v zadných partiách, preto pohyb - obyčajná chôdza denne - nepreháňať, robí to divy jednoduchá každodenná chôdza - prechádzka.

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
Skús ......

Hemoroidy (zlatá žila) sú vlastne kŕčové žily nachádzajúce sa v konečníku. Mnohým dokážu poriadne znepríjemniť život. Na ich liečbu použijeme kostihojovú tinktúru, ktorá môže pár sekúnd štípať, ale to musíme vydržať. Kostihojová tinktúra potlačuje zápal, odstraňuje prípadné krvácanie a dezinfikuje celú oblasť. Dokáže hemoroidy celkom zregenerovať niekedy už za pár dní. Kostihojovú tinktúru si nastriekame do oblasti konečníka viackrát denne, aj 5 - 10 x. Keď štípanie hneď po aplikácii kostihojovej tinktúry postupne ustáva, znamená to, že liečba je na dobrej ceste. Ak už štípanie po niekoľkých dňoch vôbec nepociťujeme, znamená to, že hemoroidy sú vyliečené. Ak však ani po dvoch týždňoch aplikácie kostihojovej tinktúry nedochádza k zlepšeniu, problém je vážnejší a je potrebné ísť na podrobnejšie vyšetrenie.

Ak sú hemoroidy v zlom stave a veľmi bolia, treba zo začiatku používať šetrnejšiu kostihojovú masť, až neskôr, keď bolesti trochu ustúpia, začneme používať kostihojovú tinktúru, ktorá k hemoroidom preniká lepšie ako masť.

Úplne najlepšie je, keď máme kostihojovú masť a kostihojovú tinktúru stále po ruke a hneď ako cítime, že sa hemoroidy začínajú ozývať, treba hneď začať s ich aplikáciou, aby sme problém podchytili hneď na začiatku.

Alebo

Je ich tu viacero ..... http://hemeroidy.heureka.sk/
Naposledy upravil buchač : 22.05.13 at 17:48

Hlasovalo 9 pouzivatelov

Užitočné (4)
Katy a R, účtovník 007, terezamaria, danushka
Neužitočné (1)
Nevhodné (3)
Spam (1)
-1
KoxXxo Pekne si to napísal.

korela je offline (nepripojený) korela

korela
Kto má pochopenie aj pre inú cestu riešenia problémov s touto dg nefarmakologicky, skúste si prelistovať google -
duchovní príčiny nemocí
duchovné príčiny chorôb
zlatá žila, hemeroidy
tlusté střevo, hrubé črevo
Možno vás niektorá informácia osloví.

delonka je offline (nepripojený) delonka

delonka
moji milí, čo máme podobné problémy, riešim to tak, že si pustím na konečník tú najteplejšiu vodu akú znesiem, a potom zasuniem prstom svojím vlastným problematickú časť späť, tam kam patrí...a dobrý je aj pytiol...

clen je offline (nepripojený) clen

právnik-reality clen
tu je dobrý článok: https://lekar.sk/clanok/zlata-zila-hemoroidy
misoft Kukni sa na dátum..... Ideš neskoro!

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.