Zavrieť

Porady

vrátenie celej dotácie UPSVR??

Dobrý deň, v roku 2010 som získal dotáciu na začatie podnikania, teraz mi prišla kontrola. Všetko je minuté v súlade s pod. plánom, až na 8 €, ktoré neviem vydokladovať. Úradníčka ma straší, že budem musieť vrátiť CELÚ dotáciu, je to možné prosím vás? V zmluve nič také uvedené nie je, hľadám to aj v zákonoch... poraďte prosím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Treba ešte raz pozrieť zmluvu . Čiastku ktorú ste vyčerpali , bola vyčerpaná v súlade so zákonom,s podnikateľským plánom a uzatvorenou Dohodou o poskytnutí príspevku .Pozrite si v Dohode článok XY práva a povinnosti príjemcu príspevku .Z môjho pohľadu máte vrátiť UPSVAR len 8 euro a nie celú dotáciu, pokiaľ neboli porušené niektoré iné z bodov práv a povinností príjemcu ....to však musíte vedieť Vy .Je tam veľa povinností príjemcu .......verím, že všetky boli splnené až na nevyčerpaných 8 eur .Sú to peniaze štátu,ktoré Vám štát dal na podnikanie a ak ste ich nevyužili na účel , ktorý ste mali schválený ...tak peniaze treba vrátiť štátu.Netreba si myslieť ,že sú moje .....inak je to zanedbateľná čiastka,ale zákon je zákon a dohoda je dohoda,treba dodržiavať .Ešte doplňte do Vašej otázky prosím, že či máte aj nejaký zápis z kontroly a na aký § sa odvolávajú, že bolo niečo porušené .
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jaro Ryzek Dobrý deň, ďakujem za reakciu.
    Všetko bolo riadne čerpané a všetko riadne zdokladované a zaúčtované. Jediným problémom je tých 8 € a snažím sa nájsť spôsob, ako to zaúčtovať. V Dohode je v Právach a povinnostiach je jediný relevantný bod č.5 - Použiť dotáciu v súlade s platnou legislatívou do dvoch rokov v celkovej výške XY € . ČIže tam som sa zaviazal to minúť celé (myslím). Ale nikde som nenašiel zmienku o takejto sankcii - vrátiť celý príspevok.
    Výsledok kontroly ešte nemám na papieri, lebo sa čaká práve ako vyriešim tých 8 € .
    Mne sa to takisto nezdá logické a normálne, ale som trochu nervózny.
    Ďakujem ešte raz!
    Zita5 Prečo na Vás čakajú ako zaúčtujete 8 euro .Tie by mali byť jedine v záväzkoch ako nevyčerpaná čiastka.Prečo čakajú ako to Vy zaúčtujete ,A prečo ste ich nevyčerpali ? Alebo ste sa prepočítali? Vy to nemáte kde okrem záväzkov účtovať.Ak ste uvedenú čiastku nevyčerpali, tak im ju vráťte na ich účet - dohodnite sa .A to by sa mohlo aj na základe zápisu z kontroly,lebo by to tam aj malo byť .Nemôže byť,aby žiadali celú dotáciu vrátiť,ak bola čerpaná v súlade s podnikateľským plánom a Dohodou .Vidíte aspoň tú smiešnu sumu, ktorá nemusela byť Ani tento problém nemusel byť ....
    Jaro Ryzek Dobrý večer, čakajú na mňa, pretože sa snažia byť ústretoví. Tých 8 € mi uniklo, nevenoval som účtovníctvu patričnú pozornosť a to je výsledok (upozornili ma na ÚP, že hmotný majetok nad istú sumu sa odpisuje a keďže som ho kupoval v poslednom roku, nemohol som uvádzať čerpanie dotácie ako som pôvodne zamýšľal, ale iba vo výške odpisu v jednom roku. Rozdiel - nešťastných 8 €). Ďakujem veľmi pekne za návod aj za upokojenie
    Zita5 Jáj tak, tak toto je podstatná informácia,ktorá v zadaní nebola .
      zbaliť

    vrátenie celej dotácie UPSVR??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.