Zavrieť

Porady

pomôžte so závraťami

prosím o pomoc, mávam často závraťové stavy. z ničoho nič cítim, ako sa všetko okolo mňa točí, aj zem po ktorej kráčom akoby sa podomnou vlnila. užívam denne lieky seroxat 30mg, xanax sr mg a na spanie trittico. mohlo by to točenie byť aj z týchto liekov? bola som aj na ct a magnetickej rezonancii- v poriadku. čo by ste mi poradili, ako sa toho zbaviť alebo ako sa s tým vyrovnať? neviem, či mám skúšať dalšie vyšetrenia ( v bratislave je ambulancia pre závraťové stavy, čo je pre mňa dosť daleko , hlavna kvôli kontrolám), alebo to môže byť aj z tých liekov.
dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    gymka neviem ani sama, dnes som mala silný závrat, ani už poriadne nerozmýšľam. dlho sa s tým trápim a neviem si rady
    lujza.j lekár ktorý predpísal lieky ktoré užívaš čo hovorí na problém so závratmi....

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    samozrejme, ze to moze byt z liekov ... neziaduce ucinky su uvedene v pribalovom letaku ... informuj o tom svojho lekara

    vsetky lieky co si napisala, maju medzi neziaducimi ucinkami aj zavrat
    Naposledy upravil avalik : 12.06.13 at 21:32

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Točenie máš z tých liekov, určite si len nedávno začala s liečbou. Pri užívaní takýchto liekov je to tak ale trvá to len relatívne krátku dobu a točenie prejde. Skús si po podaní hneď ľahnúť spať.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Mrzí ma čo napíšem,ale to podľa vyšetrení nie je neurologické ale psychiatrické.Uplne zbytočne beháš,čím prv si pripustíš že treba riešiť v oblasti psychiatrie a psychologie,tým lepšie.Psycholog,dobrý psycholog a ešte raz psycholog.

    ElenaLV je offline (nepripojený) ElenaLV

    ElenaLV
    Xanax som mala v určitom období aj ja a spôsoboval mi podobné problém, práve preto sme ho museli vyradiť. Závraty až na omdlenie a spavosť. Rozhodne odporúčam psychiatra. Aj tie lieky na spanie sú podľa mňa vhodnou indíciou pre potrebu návštevy psychiatra. Nič v zlom, ľudia si zažijeme rôzne náročné obdobia, nie je hanba ísť sa poradiť.
    gymka ja sa liečim na panickú poruchu a tieto lieky beriem už roky

    urbariatps je offline (nepripojený) urbariatps

    urbariatps
    lujza.j sa ťa včera pýtala čo na to lekár, ktorý ti lieky predpísal? to isté sa pýtam aj ja a aj ostatní ti radia aby si zašla za lekárom on sám najlepšie pozná tvoj zdravotný stav, tu je to také skús to skús to .... v dnešnej dobe naozaj nie je hanbou navštíviť psychiatra alebo psychológa
    čím dlhšie sa tým budeš sama trápiť tým viac sa do toho zamotáš a nevyriešiš nič.
    aj lieky ktoré sa užívajú dlhodobo treba raz začas zmeniť a zase len u toho doktora
    možné sú moje slová ostré tak prepáč
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Bože ,ľudia , ale šak čítajte ......
    gymka berie tie lieky už roky ...to po prvé ...
    Po druhé , tie lieky môže predpísať iba psychiater !!!
    gymka presne, ja chodím k psychiatrovii a ten mi povedal, že z tých liekov by to nemalo byť
    avalik a do pribalovych letakov k liekom si pozerala?
      zbaliť

    58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

    58vlasta
    Určite je to z toľkých liekov, ale podstatné je aj piť veľa vody!!! Hlavne teraz v týchto horúčavách.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ambulancia pre tie závraty ???
    Skôr by som navštívil opätovne psychiatra a od neho si pýtal nejaké to vysvetlenie ...
    Veď pri tejto skladbe liekov možeš byť rada , že Ťa do spania celý deň neberie ...

    pomôžte so závraťami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.