Zavrieť

Porady

Prečo nefunguje?

:)
Ahojte,
prednedávnom sa mi pokazil ntb značky HP Compaq Presario, normálne sa zapol no nenabehla obrazovka a blikali caps a num lock 2x po sebe. Na stránke tej značky som našla, že to signalizuje nejakú chybu, v mojom prípade to bol bios, proste to nenabootuje do win. Poslali sme to do servisu, ozvali sa, že je tam studený spoj, že oprava bude stáť okolo 100€. Súhlasili sme, no po ďalšom týždni zavolali že je tam úplne iná chyba, že vraj odišla celá základná doska, oprava minimálne 250€. To už nepripadalo do úvahy, tak mi ntb poslali domov s tým, že "opravili" ten studený spoj.
Teraz už absolútne nenabehne, len 3x zabliká dióda napajánia, všetko zhasne a už sa nič nedeje. Predtým sa aspoň normálne zapol, len to signalizovalo chybu tým blikaním, teraz nič. Prečo nenabehne aspoň ventilátor? Mi ten notebook dojebabrali viac než bol...
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Veď si si odpovedal v podstate aj sám v tom príspevku ...

Závada č. 1 - studený spoj ....odstránená
Závada č. 2 - základová doska ...neopravená

Základová doska - už ten samotný výraz svedčí o tom , že v nej sú základy celej mašiny ...ak nefunguje ona , tak sa ani PC nerozbehne ...

Z vlastnej skúsenosti ...môj NTB tiež takéto chyby vykazoval ...vzal som do servisu , na počkanie mi zrobili diagnostiku a do 10 minút výsledok - ako ten Tvoj...
Nuž som mašinku pekne vydrancoval a teraz mám externý HDD k novému NTB...
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

V prípade chybného biosu sa opakuje: NTB sa po zapnutí ,sám zapína a vypína,snaží sa nabehnúť.Pri niektorých typoch vybehne ponuka na obrazovke na obnovu biosu.Skús či reaguje na : stlač klávesy windows+B a potom zapni ,po pípnutí netlač na klávesy win+B.Ak nereaguje žiadným pípnutím ,tak odišiel celkom.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať