Zavrieť

Porady

cezhranicny prikaz

Mala som otvoreny ucet v USD v PRIMABANKE. V den splatnosti mi banka odmietla vyplatit dolare s odovodnenim, ze s nimi uz neobchoduje. Navrhla mi urobit prevod v USD na ucet vedeny v USD v inej banke v tom istom meste.Mali sme dohodnute, ze prevadzajuca banka si ziadne poplatky nezuctuje,prijimajuca banka si tiez nemala zauctovat ziadne poplatky. Napriek tomu sa mi previedla suma, znizena o poplatky zahranicnej banky. Prima banka sa ohradza, ze si ziadne poplatky nestiahla, vraj si ich musela zuctovat korespondecna banka. Nechapem ako je to mozne, ved islo o prevod tej istej meny v ramci toho isteho mesta, tak hadam to neslo cez nejaku banku v amerike.A to ani nehovorim o tom, ze to boli moje peniaze a banka ma donutila dostat sa k nim takymto sposobom bez toho, aby ma bola vopred upozornila
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ....žraloci, gorila a iné zvery sa nažrali....
    ...viem, že moja odpoveď Ti nepomôže, ale to, čo popisuješ ani nie je otázka. Pokiaľ si nemala nič z toho, čo tu tvrdíš na papieri, nepomôžeš si. A banka si poplatky účtuje VŽDY. Vôbec by som neprístupila na "hru" Tvojej pôvodnej banky, ak si mala účet po celý čas vedený v USD, a o konverzii na inú menu si nebola informovaná vopred, USD Ti mali byť vyplatené. Nemala si súhlasiť s tým, čo Ti navrhli. Mohla si to riešiť aj cez NBS. Možno aj teraz pochodíš s nejakým podnetom....
    slvk dakujem za radu, nieco s tym skusim urobit

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.