Zavrieť

Porady

môžem v sťažnosti na lekara uviesť priamo jeho meno?

Zanedbanou starostlivosťou v nemocnici mi zomrel otec. Pri banálnom zákroku -čisteni žlčnika, mu spôsobili infekciu, ktora za tri zanedbane dni prešla do silneho zapalu organov a naslednej otrave krvy. počas pobytu v nemocnici nam ani otcovi neposkytol jeho ošetrujuci lekar žiadne informacie ohladne jeho stavu, liečbe. na jeho bolesti, vysoku teplotu a nizky tlak reagoval len podanim injekcie na bolest a infúziami. keby ho riadne vysetril a rozhodol o operacii skor ako po troch dnoch od zakroku, môj otec mohol ešte žiť.
Chceme podať sťažnošť na lekara riaditelovi nemocnice a taktiež podnet na Urad pre dohlad nad zdrav.starostlivosťou. nie sme si však istý, či môžeme priamo uvadzať meno ošetrujuceho lekara. aby to on nakoniec nepoužil proti nam a nepodal na nas trestne oznámenie.
dakujem za akúkoľvek radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    1-Nepoznám banálny zákrok,taký neexistuje.
    Sťažnosť treba podať na postupy a mená do toho neťahaj.Ošetrujúci lekár je spravidla lekár bez atestácie a nerozhoduje o ničom,akurát musí poznať pacienta,ale o tom čo sa bude robiť,kedy sa to bude robiť atd rozhoduje niekto uplne iný.Je iluzorne si myslieť,že o operácii môže rozhodnúť ošetrujúci lekár na lôžku.

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    v staznosti uvedzate fakty. musite byt konkretni, inak by sa to nedalo posudit. cize ak viete mena, kludne ich uvedte... okrem toho staznost nie je verejna.. je to vas pohlad, ktory ziadate aby kompetentne organy posudili... ake trestne podanie by mal podat? ohovaranie neprichadza do uvahy. v kazdom pripade ale v staznosti neklamte. uvadzajte pravdu tak ako ste ju vnimali!

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Máš ešte možnosť podať trestné oznámenie na polícii.Zo skúsenosti viem,že Úrad pre dohľad ti nepomôže.Právo na podanie trestného oznámenia ti nikto nemôže uprieť.Meno lekára nemusíš udávať,podaj trestné oznámenie na neznámeho páchateľa a oni už zistia,kto je za čo zodpovedný.Zdravotnícky personál sa venuje viac papierom ako pacientom.Komunikácia s Úradom pre dohľad je strata času.Viem,ako bolí bezmocnosť,ja som nemala dosť síl,aby som to riešila,ale kvôli ďalším pacientom som to mala asi urobiť.Je mi ľúto,že to bola zbytočná smrť.A ak vám niečo povedali iní lekári,neuvádzaj to tam.Nemáš dôkaz a odtaja to.Ja som sa nestačila čudovať.
    BXLmiami Jedna vec je niečo povedať medzi rečou a druhá vec je medicínsky si to obhájiť.
    Napriklad-a teraz bez urážky-nakazil sa na oddelení?Alebo ho nakazil niekto kto ho prišiel navštíviť?Alebo sa nakazil v bufete ked si šiel niečo kúpiť?Viem to dokázať,že nie práve ja ale oni ho nakazili?Neviem.A nevie nikto.Ale samozrejme vyšetriť to treba.
    Jednoducho treba vyšetriť postupy.Nekomunikovali s Vami,tak viete prečo ho operovali až vtedy a nie skôr?Možno nemohli z dôvodov zdrav.stavu.Alebo nemohli že mali urgentnejších.Alebo neviem čo.
    Takže medzi rečou lekár povedal svoj názor.Ale silne pochybujem,že ho zopakuje do sťažnosti.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    1. Platí prezumpcia neviny ...

    2. Je niekto z rodiny lekár , že tvrdíš tú skutočnosť ?

    3. Lekár poskytuje informácie podľa svojho vedomia a svedomia ...niektorý pacient neznesie pravdu o svojom stave a následne sa tento môže zhoršiť .

    4. Že lekár neposkytol informáciu o stave pacienta jeho najbližšej rodine ???
    Tak sorry ....ale toto Ti NEVERÍM !!!!

    5. Sťažnosť sa nepíše štýlom obviňovania , ale formou žiadosti o prešetrenie daných skutočností , kde sa uvedú všetky okolnosti a samozrejme aj nejaké ( ak sú ) dôkazy .

    6. Ak sa osoba domnieva, že jej nebola poskytnutá zdravotná starostlivosť správne alebo sa domnieva, že iné rozhodnutie ošetrujúceho zdravotníckeho pracovníka v súvislosti s poskytovaním zdravotnej starostlivosti alebo služieb súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti je nesprávne, má právo požiadať poskytovateľa o nápravu. Žiadosť sa podáva písomne.

    Podnet: musí obsahovať :

    identifikačné údaje (meno, priezvisko, adresa, kontakt)
    v prípade, že podávate podnet za príbuzného, aj jeho osobné údaje
    identifikačné údaje o poskytovateľovi (lekárovi, nemocnici) - meno, priezvisko, adresa, alebo názov zdravotnej posťovne
    problém, popis situácie, dátum, podpis

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (2)
    Andy Kralik, terezamaria
    Neužitočné (1)
    Spam (1)
    0
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Andy Kralik Neviem prečo tu Alaya1 dala že neužitočné. Je to presné a správne. Sťažnosť nie je lynč. Stažnosťou žiadate aby ju kompetentne organy posudili... Ale rátajte s tým že skutočnosti ktoré uvediete, sa budú preverovať.
    buchač Mimo témy :
    Prečo mi dala Alaya neužitočné ??????
    Hentá osoba mi pravidelne , ako učka žiačikovi pätorky súka to neužitočné ....
    Zabúda ale na jedno , že nie sme v škole a ja nemusím pred komisiou obhajovať svoje znalosti kvôli nejakej pedagogičke ....svoj názor si utvorí o tých mojoch vedomostiach si utvorí každý sám .
    Že mi občas ujde nejaké tvrdšie slovo ???...to predsa so znalosťami ,vedomosťami , skúsenosťami nemá nič spoločné !!!

    Sprvoti som sa čudoval a aj sa jej onehdá cez ss pýtal na dôvod . Odpoveď bola záhadná - vraj názor ...
    Nuž názor môže mať každý ( príkladne jednému sa páči a druhému zasa nie nejaká hudba a či film ).
    Lenže mať ten názor na overené fakty je v podstate choré ......
    zuuši tak tomu ver, že sme žiadne informacie nedostali, ani otec. Nas o jeho stave informoval až lekar, ktory ho v posledny den prevzal, a on sam nam povedal že keby ho skor operovali nebol by dostal zapal organov a otravu krvy. tak tiež primar oddelenia nam dal tie iste informacie.
    otec tam isiel vo vybornom stave, žiadne bolesti, len bol žlty. tyzden s nim nič nerobili, až na dalsi, ked uz bol ako pupava...
    Nandrolon ... vo výbornom stave, len bol žltý.
    Ak je niekto žltý, tak to už je urgentný stav, kedy môže z minúty na minútu zomrieť. cca pred týždňom v našej dedine pochovali 25 ročného mladíka, ktorý takisto išiel do nemocnice "až keď bol žltý"...
    buchač Nuž neverím ...ale to je jedno .
    Chybu ste zrobili predsa vy ( aj vy ) ...prečo ste sa po zamietnutí o stave nešli rovno za primárom sťažovať ???
    Normálny človek by to urobil !!!
    Ako vraví Nandrolon ....výborný stav ,ibaže žltá pleť a aj očné bielka a bilirubín v neskutočných výškach ...samozrejme , že aj pečeň už bola chytená ...
    Tak poviem - opýtam sa ...správu z pitvy máte ???
    Ak áno , tak si ju poriadne prečítaj alebo daj preložiť do spisovného jazyka a až potom by som podnikaltie kroky ...
    buchač Nandrík ....ázijec proti mne šuviks bol onehdá proti mne ...

    Tri týždne ma dávali dokopy v špitáli a pol roka som sa doma liečil ....
    zuuši ked isiel do nemocnice, mal zltu len tvar, myslim,že tam isiel dost skoro aby s nim stihli nieco urobit. tyzden ale nerobili nič, tam postupne ožltol cely a aj očne bielka.
    moj nazor je ,že v 21 storoci -ked sa da predlzit uz aj napr.zivot s rakovinou, by sa toto nemalo stavat.otec cely zivot pracoval, ani raz nebol nezamestnany, odvadzal na zdravotne z coho idu platy lekarom. ich cakanie, podavanie informacii a cely postup povazujeme za neeticky, neludsky a arogantny. ludsky život nie je zhoreny chlieb v pekarni...
    Andy Kralik Keď mal žltú tvár, už to znamenalo že už mohlo byť dosť neskoro. Človek nie je auto, ktoré stačí kedykoľvek zaviesť do servisu a kde vymenia pokazené súčiastky.

    Ale ak máte pochybnosti, či sa postupovalo správne, dajte sťažnosť, nezávislý orgán to posúdi. Na to tu je.
      zbaliť

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Doplním len jednu skutočnosť, že informácie o zdravotnom stave podáva tzv. "ošetrujúci lekár". Teda ak napr. on nie je prítomný, tak iný lekár Vám toho veľa nepovie, pretože nevie...
    buchač Doplním ...

    Oštrujúci lekár je viacmenej rád , ak sa rodina pacienta a pacient samotný zaujíma o ten zdravotný stav ...

    Vravím z vlastnej skúsenosti ...

    môžem v sťažnosti na lekara uviesť priamo jeho meno?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.