Zavrieť

Porady

Zrazka zo mzdy - pokuta od zamestnavatela

Dobry den,
chcel by som sa opytat ci ma praco zamestnavatel pridelit pokutu, dat pokutu zamestnancovi napr. / pracovnici su zaradeny na urcite miesto vo firme , vykonavaju pracu, vyrabaju vyrobok / od spotrebitela pride reklamacia za nekvalitu vyrobku, popripadne sa najde nieco co sa nepaci spotrebitelovi.
a zamestnavatel prideluje chybu zamestnancovi ze nedaval pozor pri praci atd.. ako by som sa mohol branit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Postup by mal byť popísaný v pracovnom poriadku alebo samostatnej internej smernici. Zamestnávateľ má právo na náhradu škody, ale zrážku zo mzdy môže zamestnancovi urobiť len so zamestnancovým súhlasom. Ak zamestnanec nesúhlasí, potom si zamestnávateľ uplatňuje náhradu škody na súde.Taktiež je potrebné zamestnanca upozorniť na plnenie pracovných úloh podľa zákonníka práce a spísať protokol o škode.
    seekz Dakujem za odpoved.
    Chcel by som to upresnit:
    Som na linke a balime sunku pride reklamacia ze v zabalenej sunke nasli napr. kusok z gumenej rukavice/ velkost asi 2 milimetre/ pokuta 600 eura asi takym sposobom davaju pokuty zda sa mi to neadekvatne ked ze reklamacia moze dojst na vseliaky vyrobok a platit zato sa mi zda trocha pridrahe.
    Moze za take nieco zamestnanec? Pritom linky idu takou rychlostou ze nieje mozne si nieco vsimnut ci sa aj nieco take nestastnou nahodou pribali.
    Dav Práve pre takéto prípady je dobré mať určený postup v smernici. Čo bude posudzované ako nedbalosť zamestnanca, či mohol zabrániť škode, alebo či niektoré takéto prípady posúdi zamestnávateľ ako niečo, čomu sa nedá na 100% predísť aj pri dodržaní pracovného posrupu a zamestnanca finančne nepostihne. K takýmto prípadom by sa mal vyjadriť aj zástupca zamestnancov, alebo odbory, ak sú vo firme.

    Zrazka zo mzdy - pokuta od zamestnavatela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.