Zavrieť

Porady

Môžem dostávať dávky na pomoc v hmotnej núdzi a zároveň založiť si s.r.o?

Zdravím, tento mesiac som dostal dávky na pomoc v hmotnej núdzi, keďže mám dosť veľkú rodinu a ja ani manželka si nevieme nájsť prácu (nemáme záujem pracovať za 300 eur/mesiac). Dostala sa mi ale možnosť zarobiť si čo to cez svoj web, vraj k tomu ale potrebujem s.r.o (alebo živnosť), vraj s.r.o je výhodnejšie. Bojím sa ale že založenim s.r.o, sa mi nárok na pomoc v hmotnej núdzi zruší. Vraj, keď budem ako konateľ a ak konateľ nie je v sro zamestnaný, nepoberá odmenu- teda je osoba bez príjmu, nemalo by to vadiť. Je to pravda? Budem vďačný za každú info.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    frenky191 je offline (nepripojený) frenky191

    frenky191
    Podľa môjho názoru, pri posudzovaní nároku na dávku v hmotnej núdzi sa posudzuje čisto príjem osoby (resp. spoločne posudzovaných osôb), status konateľa, resp. spoločníka nehrá rolu. Otázka je potom ešte tá, ak ste evidovaný na úrade práce a poberáte tiež dávku v nezamestnanosti, či po založení s.r.o. ostanete stále evidovaný na úrade práce. Od 1. 5. bola zmena v zákone o službách zamestnanosti a v prípade, ak by ste sa v s.r.o. (alebo kdekoľvek inde) zamestnali na čiastočný úväzok (resp. do 75 % sumy živ. min.) mali by ste naďalej ostať v evidencii nezamestnaných.

    Môžem dostávať dávky na pomoc v hmotnej núdzi a zároveň založiť si s.r.o?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.