Zavrieť

Porady

Miltonia-preco mi zacali zltnut a usychat listy?

Dobry den pestovatelia prosim poradte mi. Neviem preco mi zacali rad-radom zltnut listy na Miltonii. Listy cely zozltne a uschne, ostane len hluza z ktorej list predtym vyrastal (vid foto). Miltonka zacala vyhanat aj nove zelene listky, ale aj tie (vonkajsie) zazali zltnut a usychat. Ked je horuco rastlinku rosim kazdy den, inak menej, hnojila som ju pred mesiacom hnojivom na orchidee v mensej koncentracii ako udavaju v navode.Skodce nema ziadne ani na korenoch, pozerala som.Nestoji v prievane a ani na priamom slnku. Svetla ma pravdepodobne dost. Tak neviem co sa jej stalo,vyzera ze mi ochvilu uhynie a to by ma velmi mrzelo. Dakujem za kazdu radu.
08072013556.jpg  
08072013557.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    rybacinka Arizona dakujem za link. Pozerala som co by jej mohlo byt a nasla som popalenie zo slnka. To sa mi ale moc nezda lebo toto zltnutie a usychanie zacina pri hluze a postupuje ku konceku listu, nie je to take ako ked list spali slnko. Hladala som znova aj na nete a nic vhodne som neobjavila. Nemohla by si mi prosim este dat nejaky tip co by jej mohlo byt alebo ako ju mam zachranit?
    lujza.j ja by som tipovala že zlá zálievka....veľa rosenia...vyzerá , že zhnila odspodku .....
    arizona pozri si temu http://www.porada.sk/t71605-pestovanie-orchidei.html , tam je vela rad,su tam lepsie odbornicky ako ja .-) Temu o chorobach sme preto neskor odclenili,aby sa tam dalo rychlejsie vyhladavat.
      zbaliť

    Miltonia-preco mi zacali zltnut a usychat listy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.