Zavrieť

Porady

úhrada dane za rok 2012

Dobrý deň, rada by som sa spýtala, ako postupovať v prípade,ak mi DÚ dal zablokovať účet z dôvodu neuhradenia dane FO za rok 2012. Volala som dnes na DÚ a už mi nikto nedvíhal. Neviem, či moja pohľadávka bola postúpená exekúčnej spoločnosti a akej. Dnes som to všetko chcela uhradiť.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Daňový úrad exekuuje účet priamo, nie cez exekútora.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    musela si dostať výzvu a tam je postup napísaný. Oni si to už z tvojho účtu pravdepodobne stiahnu sami.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    macac ešte jedna otázka, rieši si to DÚ sám,alebo cez exekúciu?
    KEJKA cez exekúciu
    nika.sum DU ma ale svoje exekucne oddelenie tusim
      zbaliť

    Krtko je offline (nepripojený) Krtko

    Krtko
    pochybujem, že ti zablokovali účet za daň za rok 2012 - nie sú až takí rýchli, musí to byť nejaká iná dlžoba.....
    macac v banke povedali, že je to na nariadenie DÚ....iného dlho som si neni vedomá...

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    DU postupoval v súlade so zákonom č. 563/2009 v pl. znení - Daňový poriadok....

    kremienok76 je offline (nepripojený) kremienok76

    kremienok76
    najrýchlejší spôsob, ak si to ešte nestiahli sami, je vložiť potrebnú čiastu na BU, aby im to čo najskôr odišlo, ale aj v tom prípade odblokovanie nebude rýchle potrvá to aj dva týždne. A Monika má pravdu DU exekuuje priamo, má svoje oddelenie, ale informáciu ti najskôr dá tvoja správkyňa, na exekučnom sa dopracuješ k niečomu veľmi ťažko.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    macac nedá sa to zaplatiť priamo na ich pokladni? nemajú niečo také? a všetkým vám ďakujem :-)
    KEJKA ved máš číslo účtu, tak to môžeš v príslušnej banke vložiť v hotovosti na účet DU.
    kremienok76 pokladňu nemajú už niekoľko rokov,
      zbaliť

    úhrada dane za rok 2012

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.